G. Nausėda: atvykus Žygimantui Augustui, Vilnius tapdavo Renesanso kultūros židiniu

 • Teksto dydis:

Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda pasveikino Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą ((Andžejų Dudą) ir visus šalies žmones Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500-ųjų gimimo metinių proga.

Pasak G. Nausėdos, Žygimantas Augustas buvo itin ryški, į lietuvių ir lenkų istorinę atmintį giliai įsirėžusi ir mūsų šalių bei tautų istoriją ir kultūros paveldą siejanti asmenybė. 

Šis Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis valdė tuo metu, kai šiam Europos regionui, o kartu ir visai Vakarų civilizacijai iškilo Rytų kaimyno grėsmė.

„Išmintimi, regioniniu toliaregiškumu ir europine tapatybe grįsta kaimynystė tuomet mūsų tautas atvedė į glaudesnę politinę sąjungą, kuri ne tik užtikrino mūsų valstybių savarankiškumą, bet ir prisidėjo prie pamatinių europinių vertybių išsaugojimo“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Ši iškyli asmenybė įkvėpė ištisas lietuvių ir lenkų kartas kovoje už laisvę ir nepriklausomybę.

G. Nausėdos teigimu, Žygimantui Augustui reziduojant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinėje, ji tapdavo Renesanso kultūros židiniu, šio Europos regiono politiniu ir diplomatiniu epicentru, kuriame buvo modeliuojama to meto Europos politika.

„Ši iškyli asmenybė įkvėpė ištisas lietuvių ir lenkų kartas kovoje už laisvę ir nepriklausomybę bei padėjo tvirtus pamatus nūdienos Lietuvos ir Lenkijos valstybių kūrimui ir klestėjimui“, – pabrėžė šalies vadovas.

G. Nausėda pakvietė Lenkijos vadovą su žmona Agata atvykti į Vilnių ir kartu apsilankyti Valdovų rūmuose, kadaise taip mėgtuose ir puoselėtuose paskutinio Jogailaičių dinastijos abiejų valstybių valdovo.

G. Nausėda A. Dudai ir visiems Lenkijos žmonės palinkėjo visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir vienybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

galim kvakseti ,kiek telpa...

galim kvakseti ,kiek telpa... portretas
>>>megstu ISTORIJA ,nes ji tikra ,,,,,,ir nepakeisi is ten toli nieko ,nes tai JAU!! ISTORIJA

koks velnias

koks velnias portretas
tamstele,esi -kvakst,ir dar varganas pesimistas[kas nebudinga vyrams!!]; Kad ir esame xx1 amziaus zmones ,bet kartais -kai-ko,,,,,galetume pasimokyti ish ten-TOLI ,kur buvo ir nemazai gero ir pagirtino--draugyste BALTU su lygumu SLAVAIS- ,,,Nereikia knaisioti tik ,kas -bloga[[to visur pakanka]],,raskime ir kas yra-buvo gera ..Nuo TO --- mes netapsime vel okupuoti;;Raskime geeeeri

Edvardas Pergudavičius

Edvardas Pergudavičius portretas
Šiais laikais peza kas ką nori. Nei jis žino, kaip ten būdavo, nei jam rūpi. Svarbu kokia provincijos baiką suregzti, kad prieš 800 metų Puntukas buvo Everesto dydžio. Kaimas ir tiek.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių