G. Nausėda: 70 proc. pasiskiepijusių tikslą padėjo pasiekti savivaldybių pastangos

Prezidentas Gitanas Nausėda akcentuoja, kad susirūpinimą vis dar kelia tos šalies savivaldybės, kuriose nuo COVID-19 vakcinuota mažiau nei pusė gyventojų. Tačiau šalies vadovas atkreipia dėmesį, kad aktyviausiai besiskiepijančių savivaldybių nemažas nuopelnas yra tai, kad buvo pasiektas tikslas Lietuvoje bent viena COVID-19 doze vakcinuoti 70 proc. suaugusių gyventojų.

„Savivaldybės atlieka esminį vaidmenį kovoje su didžiausiais iššūkiais visuomenės sveikatai. Žinoma, tai galima pasakyti ir apie koronaviruso pandemiją. Lietuvoje pasirinktas pandemijos valdymo modelis daug atsakomybės perdavė savivaldai. Viena didelė mūsų kova daugeliu aspektų virto 60 atskirų kovų. Kaip ir buvo galima tikėtis, skirtingose situacijose buvo taikomos skirtingos priemonės, ir lig šiol kovos rezultatai buvo skirtingi“, – Regionų forume antradienį teigė G. Nausėda.

Prezidentas akcentuoja, kad Lietuvoje yra gerųjų pavyzdžių savivaldybių, kuriose paskiepyta daugiau nei 80 ar net 90 proc. suaugusiųjų. Vis dėlto, šalies vadovo teigimu, susirūpinimą kelia tos savivaldybės, kur iki šiol paskiepyta mažiau nei pusė gyventojų.

Šiandien jų turime pakankamai – tuo pasigirti gali ne tiek jau ir daug pasaulio valstybių.

G. Nausėda akcentuoja, kad svarbiausias veiksnys kovoje su pandemija buvo ir išlieka skiepai.

„Šiandien jų turime pakankamai – tuo pasigirti gali ne tiek jau ir daug pasaulio valstybių. Visos šalies mastu, vos prasidėjus rudeniui, jau pasiekėme ir svarbią 70 proc. bent viena vakcinos doze skiepytų suaugusiųjų ribą“, – sakė šalies vadovas.

Šis pasiektas skiepijimo mastas, pasak prezidento, didele dalimi tai yra nuopelnas tų savivaldybių, kuriose vakcinuotų gyventojų yra daugiau nei šalies vidurkis.

„Puikiai žinau – nebuvo lengva. Teko pasitelkti išradingumą, aktyviai kalbėtis su abejojančiais asmenimis, organizuoti skiepų keliones arčiau žmonių. Čia esantys savivaldybių merai, tikiu, gali išvardyti nemažai pasiteisinusių gerųjų priemonių“, – pabrėžė prezidentas.

G. Nausėda viliasi, kad antradienio susitikimas su šalies savivaldybių merais padės efektyviau dalintis gerąja patirtimi valdant COVID-19 pandemiją.

„Tikiu, kad mūsų šios dienos susitikimas padės dar efektyviau dalintis patirtimi pandemijos valdymo srityje. Tegul skiepai ir toliau keliauja pas Lietuvos žmones, kad ir kur jie gyventų. Tik tuomet atsirastų realios galimybės atsisakyti visuomenę varginančių ir erzinančių apribojimų“, – teigė prezidentas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Da

Da portretas
imkim pagal europos šaliu valstybiu pasiskiepjusiu tikslo lenteles rodmenis kurie yra geresnio lygio mano matymo vaizdotes vaizdas yra kitokio lygio, juk imkim bulgarijos valstybes rodmenis juk ten ir šalis didesne yra už lietuva ir žmoniu skaičius didesnis o pasiskiepijo tik 26procentai taip kaip lietuvoj 70 procentu, aplinkui kaiminus nerašysiu nebutina taip koki moli bulgaras jaučia per pandemijos brukšnis propogandini televizijos kompiuteriu vaizda ir kas darosi kokie skaičiai sergančiu kas diena tukstančiai ir mirčiu kas diena po 17mirštančiu ir visi šaukia ant tu neskiepitu, taip kur yra tiesa bulgarija neverkia ir propoganda nestumdo be reikalo yra kaip yra ir susitvarko kol kas gerai su 26procentais pasiskiepinusiu, nereikia 70 procentu nešaukia, prezidentas,

>

> portretas
Jo,jo kai "savIIIvaldybiu" kontingentas nesiskiepija, kaltas Dulkys,kai pasiskiepijo, pagyros,"nuopelnai", neteisietiems(KT nutarimas) "meriukams" !?Zvirblis is, "konstitucinio garanto", lupu.

70 proc. pasiskiepijusių tikslą padėjo pasiekti

70 proc. pasiskiepijusių tikslą padėjo pasiekti portretas
jūsų gasdinimai. Žmonės bijojo prarast darbą - tai didžioji dalis piliečių. Iš mano aplinkos - tai tikrai. Daugelis sako, kad ne "pasiskiepijo", bet - "man įdūrė". Tai apie ką mes čia kalbam, ponas prezìdente?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių