G. Landsbergis: suteikim V. Putinui šansą surengti laisvus Dūmos rinkimus

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje ragino ES laikytis vertybinės politikos Rusijos atžvilgiu, pirmiausia galvoti apie Rusijos žmones ir atitinkamai elgtis su režimu.

Pasak ministro, Rusija seniai atsisakė demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir kaimyninių šalių suverenitetui, ES turėtų atsisakyti iliuzijų, kad Rusijos elgesys gali keistis bei realiai įvertinti Rusijos veiksmus ir išmoktas pamokas.

„Suteikim Vladimirui Putinui šansą surengti laisvus Dūmos rinkimus šį rudenį, dalyvaujant opozicijai, o iki to laiko sustabdykim „Nord Stream 2“ dujotiekį“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras. kurioje aptarti ES–Rusijos santykiai, žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ES saugumo ir gynybos iniciatyvos.

Suteikim Vladimirui Putinui šansą surengti laisvus Dūmos rinkimus šį rudenį, dalyvaujant opozicijai, o iki to laiko sustabdykim „Nord Stream 2“ dujotiekį.

Taryboje vyravo nuomonė, kad, nepaisant nekonstruktyvaus ir priešiško Rusijos pareigūnų elgesio ES atžvilgiu, būtina stiprinti ES ir partnerių paramą Rusijos pilietinei visuomenei, nepriklausomai žiniasklaidai, jaunimui ir demokratinei opozicijai. Reaguodamas į tebesitęsiančius Aleksejaus Navalno teismo procesus, ministras G. Landsbergis siūlė reaguoti greitai ir vieningai, pritaikant asmenines sankcijas pareigūnams, atsakingiems už sisteminius žmogaus teisių pažeidimus. 

Kalbėdamas apie demokratijos ir žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ministras akcentavo, kad ES turi ginti šias vertybes pasaulyje prieš režimus, užgniaužiančius savo piliečių demokratines aspiracijas, o situacijai blogėjant, ES turi reaguoti greitai ir ryžtingai.

„Matome naują represijų bangą Baltarusijoje prieš žiniasklaidą ir žmogaus teisių gynėjus. Jei tikrai norime jiems padėti, neatidėliokime ketvirtojo sankcijų paketo, siekime tarptautinio Baltarusijos valstybės įvykdytų nusikaltimų tyrimo – kaltieji turi atsakyti už savo nusikaltimus. Kuo greičiau pateikime ekonominės paramos planą demokratinei Baltarusijai, tai suteiks perspektyvą žmonėms“, – sakė ministras. 

Ministras atkreipė dėmesį, kad Baltarusija išnaudoja ENSREG ekspertų misiją į Astravo atominę elektrinę propagandiniais tikslais, siekia legitimizuoti tarptautinių branduolinės saugos standartų neatitinkančią atominę elektrinę.

ES užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime su JAV Valstybės sekretoriumi A. Blinkenu aptarti transatlantinio bendradarbiavimo prioritetai. G. Landsbergis pabrėžė JAV, kaip strateginės partnerės ir Europos saugumo garanto, svarbą, kvietė aktyviau bendradarbiauti ir koordinuoti ES ir JAV veiksmus dėl Rusijos, Kinijos, aktyviai remiant Rytų partnerių euroatlantines aspiracijas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Patr.

Patr. portretas
Durni Šunys visada loja ant kaimynų ,nors tie kaimynai nieko blogo nedaro.Tas pats yra ir su Rusiją,31metai Šuo ,šunys loja, kad rusas puola, rusas blogas.Geros kantrybės dar tie kaimynai yra , kantrūs .Kuo daugiau prisidėjęs ,tuo daugiau rėke, tokia taktika aiški. Paskaičius komentarus matosi ,kad dar liko berečių palikuonių,aferistu ,kurie su niekuo nenori skaitytis , gyventi taikiai ir gražiai.

jhjhj

jhjhj portretas
manau, kad tai kišimasis į svetimos valstybės reikalus.

pilietis

pilietis portretas
Paskaitinėjau komentarus. Tikrai, vatinių tamsuolių "šunaujos" pasisakymai.... GĖDA. Kodėl pas mus daugiausia rėkia atplaišos , neišprusę tinginiai , nusivylę gyvenimu ...ir vis dar "laižantys su..." jau senai neegzistuojančiai sssr, o dabar jos perėmėjos carui , engiančiam savo šalį jau keliolika metų [ ar net keliasdešimt...???]. Nors kgb metodai aiškiai visiems matomi, bet ...tamsuoliai to neįžiūri. Jiems svarbu paloti, svarbu pašmeižti šalies pasiekimo lyderio anūką...kuris , kaip URM ministras dirba savo darbą mūsų ir kaimyninių šalių gerovei. Juk patys šunėkai-skalikai nenorėtų gyventi tose šalyse [ Rusijoje, Baltarusijoje.., kur valdžią uzurpavę diktatoriai engia savo žmones ]. O , manau, daugumai šalies gyventojų, kurie taip garsiai neloja, LABAI PATINKA toks ministro darbas užsienio reikalų ministerijoje. Jis , vis dar abejojantiems vakarų lyderiams, pasako tikrąją padėtį engiamose šalyse, tikrąjį diktatorių "biezpriedielą"... TIK sąnkcijos juos kažkiek pamokys.
VISI KOMENTARAI 98
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių