G. Landsbergis: Rusijai jau seniai ne vieta Europos Taryboje

  • Teksto dydis:

Europos Tarybai (ET) trečiadienį pašalinus Rusiją iš narių dėl invazijos į Ukrainą, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusijai jau seniai ne vieta pagrindinėje Senojo žemyno žmogaus teisių organizacijoje.

Tuo pačiu Lietuvos diplomatijos vadovas išreiškė viltį, kad ateis laikai, kai demokratiška, taiki ir laisva Rusija galės į organizaciją sugrįžti, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Rusijai jau seniai ne vieta šioje garbingoje organizacijoje, nes Putino režimas daug kartų kruvinais nusikaltimais ir sunkiais žmogaus teisių ir tarptautinių susitarimų pažeidimais įrodė, kad jo politika neturi nieko bendra su ET išpažįstamomis ir atstovaujamomis vertybėmis ir principais“, – pranešime teigė G. Landsbergis.

Anot ministerijos, sprendimas pašalinti Rusiją įsigalioja nedelsiant, tačiau Rusija dar šešis mėnesius nuo ET Ministrų komiteto sprendimo privalo vykdyti visus įsipareigojimus tarybai ir laikytis Europos žmogaus teisių teismo konvencijos nuostatų.

Ministrų komiteto sprendimas priimtas, atsižvelgiant į kovo 15 dieną ET Parlamentinės Asamblėjos neeilinėje sesijoje vienbalsiai priimtą nuomonę, kad Rusija nebegali būti organizacijos nare.

Vasario 25 dieną ET Ministrų komiteto sprendimu Rusijos atstovavimo teisė buvo sustabdyta dėl karinės agresijos prieš Ukrainą.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigė, kad jo šalis bet kokiu atveju iš organizacijos būtų pasitraukusi. Rusija šios organizacijos nare buvo nuo 1996 metų.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijaGabrielius LandsbergisEuropos Taryba

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių