Quantcast

G. Landsbergis: Kazachstanui reikia Europos, o Europos Sąjungai – Kazachstano

  • Teksto dydis:

Kazachstane viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis  kvietė stiprinti ne tik dvišalį, bet ir Europos Sąjungos – Kazachstano bendradarbiavimą, antradienį pranešė ministerija.

„Kazachstanui reikia Europos ir Europos Sąjungai reikia Kazachstano plėtojant patikimus energetinius, prekybos, išteklių tiekimo, tranzito ir logistikos ryšius“, – pabrėžė ministras.

G. Landsbergis taip pat išsakė palaikymą Kazachstano siekiui diversifikuoti šalies energetinius ir prekybinius ryšius.

Antradienį po susitikimo su Kazachstano užsienio reikalų ministru Muchtaru Tileuberdi (Muchtaru Tileuberdžiu) G. Landsbergis teigė, kad vykstantys geopolitiniai pokyčiai reikalauja naujų sprendimų, ir vienas tokių sprendimų – siekti abiem pusėms naudingo glaudesnio ES ir Kazachstano bendradarbiavimo.

Kazachstanui reikia Europos ir Europos Sąjungai reikia Kazachstano plėtojant patikimus energetinius, prekybos, išteklių tiekimo, tranzito ir logistikos ryšius.

G. Landsbergis padėkojo Kazachstanui už „tvirtą laikyseną, paremiant pagrindinius tarptautinės teisės principus“, taip pat išreiškė padėką už Lietuvos istorinio paveldo vietų Kazachstane puoselėjimą. Šių metų gegužės mėnesį Spassk memorialiniame komplekse atidengtas paminklas Lietuvos politiniams kaliniams.

Atkreipdamas dėmesį į Kazachstano užsibrėžtus reformų tikslus, ministras G. Landsbergis teigė matantis nemažai potencialo glaudesniam abiejų šalių bendradarbiavimui.

Kalbėdamas apie ilgalaikių verslo ryšių tolesnę plėtrą, ministras G. Landsbergis kvietė toliau kurti transporto ir logistikos jungtis, didinti abipuses investicijas, išnaudoti turizmo sektoriaus potencialą, skatinti studentų mainus.

Pagerbdamas totalitarizmo aukų atminimą, vizito metu Lietuvos ministras aplankė ir padėjo gėlių vainiką ALŽIR memorialiniame komplekse, įkurtame buvusio lagerio teritorijoje.

Gruodžio 5–7 dienomis su oficialiu vizitu lankosi Astanoje, Kazachstane besilankantis užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su Senato pirmininko pavaduotoju Askaru Šakirovu ir Parlamento (Mažliso) tarptautinių reikalų, gynybos ir saugumo komiteto pirmininke Aigul Kuspan.

Trečiadienį ministras G. Landsbergis susitiks su Kazachstano prezidentu Kassymu-Jomartu Tokayevu (Kasymu Žomartu Tokajevu).

Astana yra istorinė Maskvos sąjungininkė, tačiau glaudūs Rusijos ir Kazachstano santykiai tapo įtempti Maskvai pradėjus karinę kampaniją Ukrainoje. Buvęs sovietinis Kazachstanas stengiasi subalansuoti ryšius su Vakarais ir Maskva.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui rugsėjį paskelbus apie dalinę mobilizaciją, Kazachstano lyderis į šalį įsileido dešimtis tūkstančių rusų, bėgusių nuo šaukimo kariauti Ukrainoje.

Lapkritį K.-J. Tokayevas buvo perrinktas antrai kadencijai, per rinkimus nesusidūręs su jokiais realiais opozicijos kandidatais.NAUJAUSI KOMENTARAI

<<<KAS PER KLANAS NUSIKALTĖLIŲ

&lt;&lt;&lt;KAS PER KLANAS NUSIKALTĖLIŲ portretas
Vyko šaika į Ukrainą.....2014metų veiksmai ir dabartiniai rezultatai Ukrainoje...DABAR važiuoja į KAZAKSTANĄ.......KLAIKŪS REZULTATAI BUS KAIP SU Ukraina.....KARO KŪRSTYTOJAI.....SVETIMOJE ŽEMĖJE ,SVETIMŲ ŽMONIŲ JĖGA KARIAUJA....NA AR JIE NEPANAŠŪS Į PAŠLEM......?JAV.....GAL KLYSTU...ARGUMENTAS: KAI VADOVAUJA KONCERVATORIAI VISA LIETUVA TRATA NUO ĮTAMPOS....

konservagys

konservagys portretas
trumpaskverniui mažadikiui nereikia Lietuvos, o Lietuvai nereikalingi išpampe broileriai.

Kur tik įsisuka tas piemuo...

Kur tik įsisuka tas piemuo... portretas
Lauk nelaimės arba kraujo praliejimo. Jau nepasakysi, kad tai JAV teroristų darbas. Šiandien jie turi labai ištikimus kiemsargiukus, kurie už juos dirbą tą patį niekšišką kitų šalių naikinimo darbą. Tik...atpildo, savo laiku, sulauks ir kiemsargiukai.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių