G. Landsbergis apie pasienyje įstrigusius migrantus: turime padėti jiems grįžti namo

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis akcentuoja, kad Baltarusijos pasienyje užstrigusiems neteisėtiems migrantams galima padėti sudarant galimybes jiems grįžti namo ir stabdant tolimesnius migracijos srautus.

„Šiandieną Europos Komisijos narė, atsakinga už vidaus reikalus, Ilva Johanson tviteryje paskelbė, kad yra giliai susirūpinusi dėl žmonių, tame tarpe su vaikais, užstrigusių tarp valstybių miškuose prie Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos“, – Vyriausybės valandoje ketvirtadienį atkreipė dėmesį Seimo narys Tomas Tomilinas.

„Mano klausimas jums, kaip Europos Sąjungos ministrams, žmonėms, kurie neabejingi žmogaus teisėms, ar jūs ieškote sprendimų su kitais ministrais, kaip skubiai sukurti galbūt kažkokį humanitarinį koridorių į oro uostą ar kažką panašaus tiems žmonėms, kurie (...) maldauja pagalbos grįžti į savo šalį, net pinigus siūlo už tai, kad galėtų grįžti į Iraką ar kažkur kitur, nes tiesiog miršta badu“, – klausė jis.

Pirmas, padėti tiems žmonėms, kurie yra užstrigę. Kaip ir jūs sakote, padėti grįžti jiems į oro uostą, grąžinti juos į namus dėl to, kad dauguma jų nori grįžti namo. Antras dalykas, stabdyti tolimesnius srautus.

Į šį parlamentaro klausimą sureagavo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kuris atkreipė dėmesį, kad neteisėti migrantai nėra užstrigę niekieno teritorijoje.

„Nėra tokios žemės, kuri būtų vadinama niekieno žeme. Yra arba užstringama vienoje teritorijoje, arba kitoje teritorijoje. Tai Lenkijos atveju žmonės yra užstrigę Baltarusijos teritorijoje, kurie yra neįleisti į Lenkijos teritoriją. Prie Lietuvos sienos Baltarusijos pusėje tokių atvejų nėra, šiandieną neturime tokios informacijos“, – paaiškino jis.

Vis tik ministras pripažįsta, kad T. Tomilino įvardinta problema egzistuoja. Vis tik, pasak jo, Baltarusija šią problemą neigia.

„Baltarusijos Vyriausybė atsisakė bet kokiu būdu kooperuotis ir tą problemą apskritai neigia. Tai ta problema egzistuoja, mes apie ją esame informavę, taip pat ir šiandieną ponią I. Johanson informavome, kad reikia spręsti problemą ne galutinėje valstybėje, kuri tai bebūtų: Lietuva, Lenkija, Vokietija, o kuo arčiau prie jos šaknų. Tai Baltarusija yra arčiau prie problemos šaknų, ją galime spręsti ten“, – akcentavo ministras.

G. Landsbergis teigia, kad padėti Baltarusijoje užstrigusiems migrantams galima sudarant jiems galimybes grįžti namo ir stabdant tolimesnius migracijos srautus.

„Pirmas, padėti tiems žmonėms, kurie yra užstrigę. Kaip ir jūs sakote, padėti grįžti jiems į oro uostą, grąžinti juos į namus dėl to, kad dauguma jų nori grįžti namo. Antras dalykas, stabdyti tolimesnius srautus. (...) Reikia dėl to dirbti ir čia yra didelė Europos Sąjungos atsakomybė“, – pabrėžė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rus

Rus portretas
Minties galiūnas, žmogus artimas imperatoriui.

Anonimas

Anonimas portretas
Vaikinas viską padarė kad tie spalvoti pas mus atsirastu o dabar - durnių įjungė.

Lietuvą valdo marionetės

Lietuvą valdo marionetės portretas
Nu landsbergi,gal dar biski sankcijų Batkai ir demokratijos pasiūlyk,beje kur cichonovskają paslėpei,ko tai nesigirdi.Šiaip gabriukas turėtų asmeniškai atsakyti už šią sukeltą krizę ir padarytus šimtamilijonius nuostolius Lietuvai,reiktų konfiskuoti jo visą turtą,taip nors iš dalies padengiant žalą mūsų šaliai.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių