G. Landsbergis apie Lietuvos sankcijas Baltariusijai: man gėda, kad tik tiek padaryta

Didžiausios opozicinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis kritikuoja dabartines Lietuvos sankcijas Baltarusijos režimo atstovams ir ragina jas griežtinti.

„Omonininkai, teisėjai, po kruvinų represijų prieš moteris vis dar gali atvažiuoti apsipirkti

Lietuvos parduotuvėse, o gal net Druskininkuose esančiame Lukašenkos SPA atsipalaiduoti. Nes

į Lietuvą neįleidžiame tik Lukašenkos ir dar 29 jo sėbrų. Man gėda, kad padaryta tik tiek“, – šeštadienį vykstančiame neeiliniame partijos suvažiavime kalbėjo konservatorių ir Seimo opozicijos lyderis G. Landsbergis.

Baltarusijos opozicijos atstovams patiriant dar nuožmesnį Aliaksandro Lukašenkos režimo persekiojimą TS-LKD pirmininkas ragino Vyriausybę juos paremti ne vien diplomatiniais pareiškimais, bet ir finansine parama, gydymu.

D. Labučio/ELTOS nuotr.

„Minske paskutinė teisėtos žmonių valdžios atstovė Sviatlana Aleksijevič, Nobelio premijos laureatė, užsibarikadavusi savo namuose, kartu su ES ambasadoriais laukia kol ir ją susipakuos ir išsiveš. Kiti opozicionieriai arba suimti, arba priversti bėgti. O mes dar svarstome kokias diplomatines formuluotes pasirinkti?“, – kalbėjo konservatorių vadovas.

„Istorija čemberlenus atsimena liūdnai. Kol geopolitiniu pasiskelbęs Briuselis tyli, Vyriausybė ir kitos institucijos turi padaryti savo darbą, o ne dengtis Seimo dokumentais tarsi uždėta Baltarusijos vėliavėle ant feisbuko nuotraukos. Pilietinei visuomenei reikia finansinės pagalbos, pabėgėliams reikia veikiančio humanitarinio koridoriaus, gydymo. Režimui reikia sankcijų. Sankcijoms reikia sąjungininkų Europoje. Dirbkime!“, – pridūrė jis.

Partijos suvažiavime audringų delegatų ovacijų šeštadienį sulaukė į jį atvykę Baltarusijos garso režisieriai Wladyslawas Sokolowskis ir Kirillas Galanovas.

Jie išgarsėjo, kai rugpjūčio 6 dieną A. Lukašenkos režimui lojaliai valdžiai surengus šventę Minske esančiame Kijevo sode, ten užgrojo legendinę Viktoro Cojaus dainą „Peremen!“ (Aš noriu permainų). Jau kitą dieną teismas jiems skyrė dešimt parų administracinio arešto už chuliganizmą ir priešinimąsi pareigūnams. Dėl režimo persekiojimo vyrai atvyko į Lietuvą.

„Siaubinga suvokti faktą, kad dvidešimt pirmame amžiuje galima patirti represijas pasakius, ką galvoji, atsisakius vykdyti neteisėtą vadovybės nurodymą arba paprasčiausiai įjungus dainos įrašą“, – suvažiavime sakė W. Sokolowskis.

Siaubinga suvokti faktą, kad dvidešimt pirmame amžiuje galima patirti represijas pasakius, ką galvoji, atsisakius vykdyti neteisėtą vadovybės nurodymą.

Baltarusiją jau mėnesį krečia protestai nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Kilę masiniai protestai šalyje malšinami jėga, Europos Sąjunga svarsto įvesti sankcijas už smurtą ir rinkimų klastojimą atsakingiems režimo pareigūnams.

Baltijos valstybės rugsėjo pradžioje paskelbė sankcijas A. Lukašenkai ir dar 29 režimo atstovams, kuriuos laiko atsakingais už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius demonstrantus. Jiems penkerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Lietuvos vadovai yra sakę, jog sąrašas asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos bus pildomas.

Užsienio reikalų ministerija anksčiau yra pranešusi, kad Vidaus reikalų ministerijai į „juodąjį sąrašą“ yra pasiūliusi įtraukti 118 Baltarusijos pareigūnų.

Paskelbta galutinė Seimo rinkimų programa

TS-LKD šeštadienį susirinko į neeilinį Didįjį suvažiavimą, kurio metu paskelbė savo rinkimų šūkį – „Duok Lietuvai daugiau jėgos“ bei galutinę 2020 m. Seimo rinkimų programą.

„Lietuva laimės, jei bus stipri Tėvynės sąjunga, stipri koalicija, stipri Vyriausybė. Konservatoriai pirmiausia kalba apie principus ir darbus, efektyvesnę ir nuosaikesnę politiką, kuri stiprintų valstybę. Mūsų bendruomenė eina į šiuos rinkimus ne tik su itin stipriu kandidatų sąrašu, bet ir su išskirtine programa. Šįkart neturime 400 puslapių dokumento, tačiau labai tiksliai įvardijame, ką norime padaryti. Lietuva stipresnė tada, kai geba veikti. Šių metų programoje siekiame pasakyti tai, kas svarbiausia“, – pranešime spaudai sako TS-LKD sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė.

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis savo ruožtu partijos programą įvardija „sutartimi su visuomene“.

„Kelias į stiprios valstybės pergalę yra klotas ne vien gerais norais, o ilgu darbu. Tai suprasdami ir rašėme programą. Kaip lengva būtų parašyti, kad kitais metais gyvensime kaip Šveicarijoje, gal bent kaip Suomijoje. Juk taip visi daro. Tačiau žmonės nuvargę nuo neišpildomų pažadų, lyg kas tau kaskart žadėtų Kalėdas, kurios vis neateitų. Bet pokyčių verkiant reikia. Todėl mūsų programa kitokia. Mažiau yra daugiau. Mūsų programa yra mūsų sutartis su visuomene – labai tiksliai įsivardinti darbai, kuriuos, esu tikras, pajėgsime padaryti. Politikas visada turi pasirinkimą – nekvailinti, nemanipuliuoti ir sakyti tiesą, tegu kartais ir labai nepatogią. Bet tik taip galime susitelkti bendram darbui. Tik tada galime tikėtis, kad augs pasitikėjimas ir tikėjimas valstybe ir vienas kitu“, – teigia G. Landsbergis.

Kaip rašoma partijos pranešime, TS-LKD programos rengimo darbo grupės vadovė dr. Jurgita Šiugždinienė akcentuoja, kad rengiant programą partija deklaravo tris pagrindinius principus – aiškius prioritetus, pagarbą ekspertų nuomonei bei lyderystę ir atsakomybės prisiėmimą.

„Mums svarbu, kad būsima Vyriausybė ir jos nariai suvoktų prioritetų svarbą. Visų darbų per trumpą laiką neįgyvendinsi, todėl turi aiškiai pasakyti, kas svarbiausia. Mūsų siekis – kad programa būtų aiškiai prioritetus įvardijantis ir vientisas dokumentas, pasakantis, kokią norime matyti Lietuvą. Taigi tikime, kad būtent šiame dokumente numatytas darbų branduolys mums leis pasiekti tikslą – kurti stiprią valstybę, o valstybė tokia bus tik tada, kai augs žmonių pasitikėjimas ja. Išskyrėme septynis iššūkius, kuriuos turime išspręsti tam, kad pasitikėjimas valstybe augtų, o mes, visi Lietuvos žmonės, jaustumės laisvi ir orūs“, – sako J. Šiugždinienė.

Iškėlė 7 iššūkius ir paskelbė sprendimo būdus

TS-LKD skelbia, kad jų programoje keliami pagrindiniai 7 iššūkiai, su kuriais šiuo metu susiduria Lietuva: šlubuojanti demokratija ir chaotiškas viešasis valdymas, galimybių nelygybė ir skirtingos starto pozicijos mūsų vaikams, nesubalansuota sveikatos apsaugos sistema, išsikvėpęs ekonominis modelis, augantis nedarbas, gilėjanti socialinė atskirtis ir demografinė žiema, grėsmės valstybingumui bei neatsakinga ir aplinkai žalinga veikla.

Siūlomi ir iššūkių sprendimo būdai: mažinti teisės aktų kūrimą, sugrąžinti prestižą dirbti valstybei, naujo, vakarietiško paslaugų standarto, įtvirtinimą, e. paslaugų išplėtimą. Taip pat žadama užtikrinti visiems vaikams prieinamą kokybišką ankstyvąjį ugdymą, vienodo ugdymo kokybės standartą visose Lietuvos mokyklose, valstybinę Tūkstantmečio gimnazijų programą, mažesnę atskirtį tarp didžiųjų miestų ir regionų.

Sprendžiant nesubalansuotos sveikatos apsaugos sistemos klausimą, partija žada imtis įgalinti šeimos gydytojus, perprofiliuoti rajoninių ligoninių veiklą remiantis rajono specifika ir žmonių poreikiais, gerinti medicinos darbuotojų ir rezidentų darbo sąlygas, sustiprinti pasirengimą pandemijoms, steigti „superligoninę“.

D. Labučio/ELTOS nuotr.

Ekonomikos modeliui transformuoti numatoma steigti strateginių investicijų fondą, resursus koncentruoti keliose prioritetinėse ekonomikos srityse, stiprinti mokslo centrus didžiuosiuose miestuose, sukurti stiprią ekosistemą startuoliams, individualizuoti ir skaitmenizuoti socialinių paslaugų teikimą, užtikrinti pensijų sistemos stabilumą ir peržiūrėti pensijų struktūrą. Konservatoriai taip pat žada siūlyti paketą jaunoms šeimoms, įgalinti ir sudaryti daugiau galimybių aktyviam darbui ir gyvenimui vyresnio amžiaus žmonėms.

TS-LKD programoje taip pat numatoma kovoti su grėsmėmis sinchronizuojant elektros sistemą su žemynine Europa, laikantis absoliučios Astravo AE ekonominės blokados, didinant NATO kolektyvinės gynybos pajėgumus regione, o su neatsakinga ir aplinkai žalinga veikla – stiprinant visuomenės dalyvavimą aplinkosaugos sprendimų priėmime, išsaugant brandžių miškų plotą, įdarbinant technologijas miestų infrastruktūros pažangai bei mažinant taršą ir didinant atsakingą vartojimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Toks tai konservatorių šlubas arkliukas į rinkimus

Toks tai konservatorių šlubas arkliukas į rinkimus portretas
Rado nauja arkliuką ,ir nauja daina traukia jodami į rinkimus .

>>>Jei jau ne tokie turtingi, kaip Anukas, tai

>>>Jei jau ne tokie turtingi, kaip Anukas, tai portretas
Deja, aš taip pat turėjau vilčių... Bet "šūdmalos "autorius jau seniai nuseno, ne tik fiziologiškai, bet ir žmogiškai. Taigi, viltis sulaukti rašinio jau mirė. O visa kita, kas priklauso, pasibels nelaukiant. Kaip sakoma: daug pašauktųjų, bet mažai išrinktųjų. Tai liečia ne tik katalikus, bet ir liuteronus ir kt.

Jei jau ne tokie turtingi, kaip Anukas, tai

Jei jau ne tokie turtingi, kaip Anukas, tai portretas
bent jau bukime teisingi. Pirmiausia, V.L. akademinio darbo nebedirba, taigi profesoriumi vadintis nebegali, marksizmo ar ne. Toliau, ne V.L. sukele tauta, bet pati tauta vede V.L., nes nepamirso LAISVES IDEJOS, kurios irgi siaip jau marksizmas leninizmas nemego aptarineti. O del kitu "profesoriaus" ypatumu - kronizmo, nepotizmo ir korupcijos kada nors gal koks ivykiu dalyvis, jei nebus paciam geda, tai knyga parasys, kai nusens.
VISI KOMENTARAI 97
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių