E. Gentvilas: kritika premjerui teisinga, tačiau prezidentė galėjo susilaikyti

Liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas teigia, kad sekmadienį premjerą Saulių Skvernelį aštriai sukritikavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė yra teisi, tačiau, dvejojo politikas, ar tikrai tą šalies vadovei reikėjo daryti rinkimų dieną. Jo teigimu, taip prezidentė sukūrė papildomų prielaidų dar labiau „valstiečių“ lyderiams mobilizuoti savąjį elektoratą.

„Aš manau, kad kritika yra teisinga, tačiau ar visada teisybę reikia sakyti. Tai labiau padeda „valstiečiams“ mobilizuotis. Partijos lyderiai dabar sakys - štai, mes sakėme, kad elitas ir senoji sistema prieš mus nusiteikusi. Kitaip tariant, prezidentė netiesiogiai padeda tam, kurį ir kritikuoja. Todėl aš manau, kad sekmadienį prezidentė galėjo susilaikyti“, - samprotavo E. Gentvilas.

Sekmadienį rinkimų į merus antrajame ture balsavusi prezidentė sukritikavo premjerą dėl pasisakymo apie Latviją bei anksčiau vykusio vizito į Izraelį. Pasak šalies vadovės, reikia didelių sugebėjimų, kad darytum tokią tarptautinę gėdą, kokią daro premjeras. Pats premjeras nuo komentarų sekmadienį susilaikė.

Kaip skelbė portalas LRT.lt, penktadienį Lazdijuose viešėjęs į prezidento postą kandidatuojantis ministras pirmininkas S. Skvernelis pareiškė, kad latviai lietuviams yra ne broliai, o konkurentai ekonomikos srityje.

„Latviai, estai, atrodo, visiškai būtų mūsų broliai, bet taip nėra. Jeigu kalbėtume apie tą pačią Latviją, tai yra vienas iš mūsų didžiausių ekonomikos plotmėj konkurentų“, - tuomet kalbėjo premjeras.

Pats S. Skvernelis vėliau savo „Facebook“ paskyroje teigė, kad nacionalinio transliuotojo internetiniame portale pateikta citata yra netiksli, nors kartu ir tvirtino, kad su Latvija ekonomikos srityje yra konkurentai.

ELTA primena, kad viešos kritikos ir Palestinos notos Vyriausybės vadovas susilaukė dėl savo vizito į Izraelį. Palestina pasipiktino tuo, kad S. Skvernelio vizito Izraelyje metu jis taip ir neapsilankė Palestinoje, taip pat, kad S. Skvernelį vizito Rytų Jeruzalėje metu lydėjo Izraelio ambasadorius. Pasak Palestinos, taip Lietuva pažeidė tarptautinės teisės normas ir bendrą Europos Sąjungos politiką.

Džiaugiasi, kad liberalai turės tiek pat merų, kiek „valstiečiai“

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas džiaugiasi, kad liberalai turės tiek pat merų, kiek „valstiečiai“ – šešis.

„Mes turime šešis merus – tiek pat, kiek „valstiečiai“, kurie sakė, kad laimės visus rinkimus, kad nušluos visą Lietuvą. Man tai – svarbus faktas. Merų rikiuotėje esame 3–4 partija tarp politinių partijų. Man tai – svarbus faktas“, – BNS sakė politikas.

Anot jo, 2011-aisiais liberalai buvo Vyriausybėje, turėjo tris ministrus ir tuomet gavo 106 mandatus taryboje, dabar jų turės 136, skaičiuojant su koalicijomis.

„Vertinu rinkimus kaip sėkmę“, – pabrėžė E. Gentvilas.

2015-aisiais Liberalų sąjūdis turėjo dešimt merų, tarp jų – Vilniaus ir Klaipėdos. Per šiuos rinkimus partija prarado merų postus abiejuose didmiesčiuose, taip pat Varėnos, Anykščių rajono savivaldybėse. Išskyrus pastarąją, kur rinkimus laimėjo konservatorių kandidatas, visose laimėjo buvę Liberalų sąjūdžio merai, į rinkimus šįkart ėję su visuomeniniais komitetais.

E. Gentvilas sako, kad „sustabdyti komitetų traukinio nepavyko ne tik man, su liberalais, bet ir kitoms partijoms“.

„Galima sakyti, kad liberalai nesuvaldė situacijos Vilniuje ir Klaipėdoje. Bet seniai niekas nebevaldo, tą rodė ir 2015 metų rinkimai. O (Varėnos meras – BNS) Algis Kašėta – logiška: ar su partija, ar be partijos, jis būtų laimėjęs“, – sakė E. Gentvilas.NAUJAUSI KOMENTARAI

susilaiko

susilaiko portretas
norintys dozes ,kai jos nera,bet ja vistiek gauna,kai labai nori .

zelemunčikas

zelemunčikas portretas
Klaipėdos kyšininkų instruktorius Ženia 2%,skleidža paskalas manydamas kad ęsąs protingas,o aplink jį vsi durni, kaip tas nedadarytas mentas,nesusitvarkantis viduje,o lendantis į prezidentei priklausančią sferą užsienio politiką.

.... nu,

.... nu, portretas
kur jau cia susilaikyti, jei per krastus pilasi..... šiap tai aš apie mentus buvau geresnės nuomonės... :)
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių