Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ vadovaus S. Skvernelis

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininku šeštadienį partijos steigiamajame suvažiavime išrinktas buvęs premjeras, vienas partijos iniciatorių Saulius Skvernelis.

Jo kandidatūrą palaikė 622 susirinkę partijos nariai iš 742.

„Ačiū jums už pasitikėjimą. Tai yra didžiulė atsakomybė ir didžiulė garbė man būti kartu su jumis, būti bendruomenės dalimi, būti lygiai tokiu pačiu kaip jūs, lygiai vienodu ir su jūsų pagalba, visi kartu, aš manau, kad mes turime siekį, kad mūsų organizacija, mūsų sąjunga būtų ta ir tokia, kokią mes įsivaizduojame ir įsivaizdavome ateidami čia – pagarba žmogui, tolerancija, kitos nuomonės gerbimas, kompromisų paieška, klaidų, kurias mes darysime, atleidimas, jeigu mes dėl to gailėsimės“, – teigė išrinktasis partijos vadovas.

„Būkime tiesiog žmonėmis, gerbkime vienas kitą, mylėkime savo artimuosius, mylėkime Lietuvą, mūsų šalį ir einame į priekį“, – pridūrė jis.

Prisistatydamas kaip kandidatas į partijos pirmininkus, S. Skvernelis teigė, jog Lietuvoje daug kas daroma „vardan kažko“ – vardan klestinčios ekonomikos, vardan teisingumo ir panašiai, bet ne dėl žmogaus.

„Labai dažnai mes, kalbėdami įmantriomis frazėmis „vardan kažko“, pamirštame viso to esmę, o esmė yra žmogus. Pabrėžiu, ne žmoga, bet žmogus. Visi išvardinti „vardan kažko“ be žmogaus nieko verti. Todėl šiandien stovėdamas čia, prieš jus, noriu, kad būtume vardan žmogaus ir žmogiškumo“, – sakė S. Skvernelis.

Šiuos jo žodžius suvažiavimo dalyviai pasitiko aplodismentais.

Politikas sukritikavo skambiomis vadinamas sveikatos apsaugos, švietimo reformas, kai esą matomas tik lėšų efektyvinimas, o ne žmogus ir jo poreikiai, paslaugų artumas.

S. Skvernelio teigimu, pastaruosius pusantrų metų politinė valdžia pamiršo ir atstūmė žmogų, tokių požymių esą būta ir beveik prieš 32 metus, bet nebuvo taip akivaizdžiai išreikšta. Šiandien akcentuojamas žaliasis kursas, tausojanti ekonomika vardan planetos, ko labai reikia, bet pirmiausia esą derėtų matyti žmogų.

„Matykime žmogų, tame tarpe ir tuos tūkstančius Lietuvos žmonių, kurie šiandien gyvendami XXI amžiuje, Lietuvoje nežino, ką reiškia turėti tualetą, karštą vandenį, vonią ar dušą savo namuose. Matykime žmogų, kuris verčiamas atsisakyti savo senutėlio automobilio, nepasiūlant jam kol kas jokios alternatyvos, o tik pažadą ateityje naudotis moderniu ekologišku transportu“, – savo kalboje akcentavo S. Skvernelis.

Anot jo, šiuo metu „turime vertybinę užsienio politiką, kur nėra vietos Lietuvos piliečių interesams“.

„Nesvarbu, kas tai bebūtų, ar verslininkas, sukūręs modernią lazerių pramonę, ar smulkaus verslo atstovas, kuriantis darbo vietas regionuose, ar žmogus, kuriam iš valstybės iždo reikia mokėti algą, stipendiją, socialinę paramą. Turime vertybinę užsienio politiką, kur nėra vietos Lietuvos piliečių interesams. Galėtume tęsti paliesdami vis kitas sritis, kur daroma kažkas vardan kažko, bet ne dėl žmogaus“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Partijos įstatuose apibrėžiama nepriekaištingo asmens, norinčio dalyvauti partijos veikloje, reputacijos sąvoka. Anot S. Skvernelio, tokio asmens apibrėžimą numato Korupcijos prevencijos įstatymas ir kažko naujo sugalvoti neketinama.

S. Skvernelis ateityje ketina kalbėtis su partijų lyderiais sprendžiant teistų žmonių, kurių teistumas jau pasibaigęs, priėmimo į partijas gaires.

„Apsitarę žengsime žingsnį – stojantysis į partiją turės patvirtinti, ar nebuvo teistas, jei buvo – už ką. Esame teisinė valstybė, dalies žmonių, kurie gyvenime padarė klaidas, teistumas pasibaigęs. Jei laikytumėmės teisinės valstybės principų, pasibaigus teistumui, žmogus laikomas neteistu. Ar bus sudarytos sąlygos pasižiūrėti partijų administracijoms į teistumo registrą – politinės diskusijos klausimas. Būčiau linkęs su lyderiais kalbėtis, kad įstatymiškai būtų įtvirtinta“, – teigė buvęs premjeras.

S. Skvernelis partijai vadovaus artimiausius trejus metus.

Vadovauti naujai įsteigtai partijai suvažiavime pretendavo ir parlamentaras Vytautas Bakas bei Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė.

Jiems atiteko atitinkamai 72 ir 48 balsai.

Partijos vicepirmininkais išrinkti parlamentarai Linas Kukuraitis, Rima Baškienė, Lukas Savickas, Tomas Tomilinas, Vytautas Bakas ir Domas Griškevičius, taip pat Lazdijų rajono ir Neringos merai Ausma Miškinienė bei Darius Jasaitis.

 

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Mmm

Mmm portretas
Partija turėtų vadintis- "iš kur vėjas papūs" :))

Komentaras

Komentaras portretas
Iš tikrųjų? .... negali būti. Koks netikėtumas.

Mano nuomone...

Mano nuomone... portretas
Sia partija tikrai tik ne Skvernelis sukure ! Cia jam padeda ir vadovauja uz ""240- Alibaba plesiku ""....visur tik kyla aukstuose postuose. Dar manau vel bandys balotiruotis i Prezidentus,nors zadejo visai trauktis. Si partija,bus pavojinga,nenuspejama,nepatikima.Bega visi...nepatikimi. Pavojinga partija.Cia mano nuomone.
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių