Dėl ant Kryžių kalno filmuojamo nuogo vyro – Seimo nario kreipimasis

Dėl ant Kryžių kalno filmuojamo nuogo vyro mažamečių vaikų akivaizdoje Seimo narys Aidas Gedvilas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Vaiko teisių apsaugos kontrolierių ir Vaiko teisių apsaugos tarnybą.

Į Seimo narį kreipėsi mažamečių vaikų tėveliai, kurių atžalos dalyvavo belgų režisieriaus kuriamos juostos filmavime ant Kryžių kalno. Anot A. Gedvilo, paaiškėjo, kad vienos scenos metu mažamečių vaikų akivaizdoje buvo filmuojamas visiškai nuogas vyras. Apie tokį filmo scenarijų nebuvo informuoti nei vaikai, nei jų tėveliai.

Reaguodamas į šį įvykį, Seimo narys kreipėsi į teisėsaugos ir vaiko teises užtikrinančias institucijas.

„Kryžių kalnas yra šventa vieta tiek šimtams tūkstančių tikinčiųjų Lietuvos gyventojų, tiek užsieniečiams, kurie kasmet čia atvažiuoja. Nuogo vyro pasirodymas ir filmavimas tikrai nedera tokioje svarbioje vietoje. Tačiau net ne tai yra svarbiausia. Akivaizdu, kad filmavime dalyvavę vaikai patyrė didžiulį šoką, kurio, neabejoju, jie nepamirš visą likusį gyvenimą. Viešai labai džiaugiamės iš užsienio į Lietuvą priviliotais režisieriais, tačiau kas iš tikrųjų vyksta filmavimo aikštelėse ir kaip jose yra žalojami vaikai, panašu, mažai kam rūpi. Skandalingiausia yra tai, kad filmavimas buvo derintas su Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėmis, tačiau niekam nekilo minčių įsigilinti į scenarijaus turinį“, – sako Seimo narys.

Nuogo vyro pasirodymas ir filmavimas tikrai nedera tokioje svarbioje vietoje.

Vaizdo įraše, kurį gavo Seimo narys, matomas nuo Kryžių kalno nusileidžiančių baltais kostiumais aprengtų 130–150 cm ūgio vaikų būrys. Scenoje, kurioje vaikai turėjo vaidinti angelus, prieš juos eina nuogas vyras su gyvūno kauke, nešinas kryžiumi ir išsipiešęs raudonus ženklus ant krūtinės.

„Lietuvoje yra daug tarnybų, kurių funkcija – rūpintis vaikų teisėmis, jų psichine sveikata, gerove ir saugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio. Visi buvome liudininkai, kai vaikai yra net atimami iš tėvų, ir tuomet jiems tenka nueiti kryžiaus kelius, kad per teismus sugebėtų įrodyti savo nekaltumą. Ši istorija yra gyvas įrodymas, kad tikras pavojus vaikams gali tykoti bet kur, ir tarnybos tam neužkerta kelio. Aš tikiuosi, kad atitinkamos institucijos tinkamai atliks savo darbą, išsiaiškins šio įvykio aplinkybes ir pateiks savo išvadas, o tėvelius noriu įspėti labai atidžiai stebėti, ką veikia ir kur dalyvauja jų vaikai“, – sako Seimo narys.

Sausio 25 d. A. Gedvilas dėl šio įvykio išsiuntė raštus Generalinei prokuratūrai, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriui ir Vaiko teisių apsaugos tarnybai.

LNK reportažas:

Tarnybos sako tėvų skundų negavusios

Seimo nariui „darbiečiui“ A. Gedvilui paskelbus, kad Kryžių kalne vykstant belgų filmo kūrimui vaikai išvydo nuogą aktorių, vaiko teises saugančios tarnybos sako vaikų skundų nesulaukusios.

Šiaulių rajono savivaldybė teigia, jog kūrėjai buvo informavę apie scenarijų, gavę sutikimus, o politikas skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją.

Šiaulių rajone, Kryžių kalne ir kitose apylinkių vietose buvo filmuojamas Belgijos meninių kino filmų kompanijos, prodiuserio Sebastieno Brumagne (Sebastjeno Brenanė) kuriamas filmas „Paskutinė vakarienė-Dieviška pranašystė“. Kryžių kalne filmuota Judo siurrealistiška košmaro scena. Scenos taip pat filmuotos Talkšos kapinėse.

Tėvų skundų negavo

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė BNS informavo, jog vaiko teisių gynėjai apie šį atvejį sužinojo iš viešosios erdvės ir kol kas nėra gavę jokio pranešimo dėl minimos situacijos.

„Labai kviečiame tėvelius rūpintis savo vaikais, domėtis, kokiose veiklose jie dalyvauja ir kas kartą kilus įtarimams, kad gali būti pažeistos jų vaikų teisės, netylėti ir kreiptis pagalbos. Jeigu tėveliai pastebėtų, kad po šio filmavimo pasikeitė vaiko elgesys, jis tapo neramus, prastai miega, sutriko mityba, kviečiame kreiptis į vaiko teisių gynėjus, tikrai padėsime šeimoms“,  – sakė I. Skuodienė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė BNS taip pat patikino, jog kol kas jokių tėvų skundų nebuvo sulaukta.

„Antradienį vakare po darbo valandų gavome Seimo nario kreipimąsi. Pagal jį pradėjome tyrimą. Kol kas nieko negalime komentuoti“, – atsakė E. Žiobienė.

Antradienį vakare po darbo valandų gavome Seimo nario kreipimąsi. Pagal jį pradėjome tyrimą. Kol kas nieko negalime komentuoti.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS informavo, jog minimas kreipimasis yra gautas, jį pavesta įvertinti Šiaulių apygardos prokuratūrai.

„Bus įvertintos pareiškime nurodytos aplinkybės, prireikus duomenys bus tikslinami. Tai atlikus bus priimtas procesinis sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo“, – sakė atstovė.

Savivaldybė: skleidžiamas melas

Kaip BNS informavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jurgaitienė, Šiaulių rajono savivaldybė buvo informuota apie planuojamą filmavimą Kryžių klane ir nieko nusikalstamo, žeminančio, pašiepiančio ar neteisėto filmavimo metu nebuvo įvykdyta.

Ką skelbia gerbiamas Seimo narys, visiškai neatitinka realybės! Organizatoriai turėjo raštiškus visų tėvelių sutikimus, buvo informuoti apie scenarijų.

Specialistės teigimu, filmavimo organizatoriai supažindino ir detaliai pristatė filmuojamos scenos scenarijų. Raštiškų leidimų savivaldybė neišduota, tačiau supažindina su Kryžių kalno, Jurgaičių piliakalnio bei gyvenvietės lankymosi taisyklėmis.

Kūrėjams pabrėžta, jog Kryžių kalnas yra nacionalinės reikšmės archeologinis ir sakralinis objektas, jie turėjo patvirtinti, jog laikysis visų numatytų taisyklių.

„Ką skelbia gerbiamas Seimo narys, visiškai neatitinka realybės! Organizatoriai turėjo raštiškus visų tėvelių sutikimus, buvo informuoti apie scenarijų. Aktorius nėjo prieš vaikus nuogas. Vaikų tėveliai ir studijos vadovė dalyvavo filmavimo metu kartu su vaikais“, – patikino J. Jurgaitienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Is dyko buvimo

Is dyko buvimo portretas
prie lovio - kas tik neuzkliuna...

Apie bukus katalikus

Apie bukus katalikus portretas
Kas ten ka isniekino? Ka cia paistote? Net pacioje krikscioniu pasaku knygoje pirmieji du sukurti zmones buvo pliki. O bukoms bobutems cia isniekinimas.

šiaip

šiaip portretas
tai toks filmavimas yra Kryžių kalno išniekinimas, net jei ten ir nebūtų buvę jokių vaikų.
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių