Dalyje ministerijų – nauji etatai korupcijos prevencijai

Dalis Lietuvos ministerijų steigia naujus etatus specialistams, atsakingiems už korupcijos prevenciją.

Tai jos daro šiemet įsigaliojus tokią galimybę numatančioms Korupcijos prevencijos įstatymo pataisoms.

Tarp ministerijų, įsteigusių ar dar steigsiančių naujus skyrius, grupes, pareigybes – Krašto apsaugos (KAM), Ekonomikos ir inovacijų (EIM), Kultūros (KM) ministerijos.

KAM šią savaitę pranešė, kad nuo rugpjūčio 16 dienos veiklą ministerijoje pradeda korupcijos prevencijos ir tyrimų grupė.

„Labai svarbu efektyviai stiprinti korupcijai atsparią aplinką krašto apsaugos sistemoje, kurią sudaro įvairios specifinės institucijos, tarnauja daugiau kaip 11 tūkst. profesinės karo tarnybos karių ir dirba daugiau kaip 3 tūkst. civilių darbuotojų. Siekiant įgyvendinti nustatytus skaidrumo uždavinius, verta skirti proporcingus resursus“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Siekiant įgyvendinti nustatytus skaidrumo uždavinius, verta skirti proporcingus resursus.

Ekonomikos ministerija BNS nurodė, kad joje bus įkurtas Korupcijos prevencijos skyrius.

Kultūros ministerijos teigimu, įsigaliojus pataisoms įkurta vyriausiojo specialisto, atsakingo už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą, pareigybė.

Kitos ministerijos BNS informavo, jog papildomų struktūrų nekūrė.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, ministerijoje nuo 1999 metų veikia generalinė inspekcija, ji nuo 2009 metų atsakinga už korupcijos prevenciją.

Įsigaliojus pataisoms, ministerijoje 2022 metų sausio mėnesį buvo pakeisti inspekcijos nuostatai, pareigybių aprašymai, kovo mėnesį patvirtintos ministerijos antikorupcinio elgesio ir tarnybinės etikos taisyklės.

Finansų ministerijos teigimu, įgyvendinant įstatymo redakciją, praplėstos už korupcijos prevenciją atsakingo asmens funkcijos.

Aplinkos ministerijos atstovė Loreta Pilkienė nurodė, kad papildomų veiksmų, susijusių su įsigaliojusiomis pataisomis, nesiimta.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovas Mindaugas Bajarūnas BNS teigė, jog dar iki naujos redakcijos, VRM pavaldžiose įstaigose buvo įsteigti už korupcijos prevenciją ir kontrolę atsakingi administracijos padaliniai, paskirti darbuotojai, todėl papildomų veiksmų nesiėmė.

Energetikos ministerija BNS informavo, jog dar prieš įsigaliojant įstatymui paskyrė asmenį, atsakingą už korupcijos prevenciją.

Teisingumo ministerijos atstovė Dalia Milkevičienė taip pat nurodė, jog Korupcijos prevencijos skyrius buvo įkurtas iki įsigaliojimo.

„Lietuva nuosekliai siekia antikorupcinio proveržio, kurdama korupcijai atsparią aplinką. Tam jėgas telkia viešojo sektoriaus, verslo ir visuomeninės organizacijos. Tai atsispindės ir nacionalinėje darbotvarkėje korupcijos prevencijos klausimais. Dėmesys prevencijai yra pagrindinis kovos su korupcija ramstis, galintis sustiprinti teisinės valstybės pamatą ir užtikrinti ilgalaikį pokytį“, – BNS atsiųstame komentare sakė teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
dar galima įsteigti ministerinę teisėsaugą kuri dirbs už dabar esamą ir niekur nesikišančią respublikinę. Tam tikrose ribose ir pagal ministerijos sritį:D).Paskui suorganizuoti teismus ir tyrimo centrus...O galų gale gal atiduokim korupcijos prevenciją ir viską kas surišta su ja, privatizavimui? Kaip atidavėm aplinkosaugą. Ar beveik visą sveikatos apsaugą..Kaip energetiką ar elektros tiekimą gyventojams.:D)Patys matote kaip gerai iš to eiliniam Lietuvos piliečiui o ypač Valstybei?:D)

G

G portretas
Nu juokingai atrodo iš šalies žiūrint. Donkichotą samdykite, jis puikiai kovotų su korupcijos malūnais.

Ko gero

Ko gero portretas
korupcija taps geriau koordinuota pagal "nustatytą tvarką"....
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių