D. Nausėdienė pasveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę 75-mečio proga

 • Teksto dydis:

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė šeštadienį Londone dalyvavo šventiniame vakare, skirtame Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės 75-mečiui pažymėti.

Pirmoji ponia, kaip skelbia Prezidentūra, didžiausiai lietuvių bendruomenei užsienyje perdavė prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo žodžius, padėkojo už ilgametę ir nuoseklią išeivijos paramą atkuriant mūsų šalies nepriklausomybę ir stiprinant Lietuvą.

D. Nausėdienės teigimu, tvirtas ryšys su diaspora yra vienas iš pagrindinių Lietuvos Respublikos prezidento prioritetų, dar didesnę prasmę įgavęs pakitus geopolitinei situacijai Europoje.

„Dėkojame Jungtinės Karalystės lietuviams už drąsiai išreikštą pilietinę poziciją karo akivaizdoje bei paramą Ukrainai ir jos žmonėms mūsų visų kovoje už laisvę ir demokratiją. Šiandieninių saugumo grėsmių akivaizdoje mūsų vienybė ir tautinis identitetas yra ypatingai svarbūs“, – sveikinime pabrėžė pirmoji ponia. Jos teigimu, tik veikdami išvien ir rūpindamiesi Lietuvos ateitimi, galime išsaugoti tai, ką sukūrėme per daugiau kaip tris laisvės dešimtmečius.

Pasak D. Nausėdienės, lietuvių bendruomenės indėlis nepaprastai svarbus ir stiprinant dvišalius Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykius, taip pat skatinant tautiečius dalyvauti Lietuvos politiniame ir visuomeniniame gyvenime.

„Prezidento ir savo vardu dėkoju Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenei už brandų siekį puoselėti lietuvių tautinę savimonę, tvirtą bendruomeniškumą ir tvarų atsidavimą ugdant patriotišką jaunąją kartą, taip pat už ištikimybę Vakarų pasaulio demokratinėms vertybėms“, – sakė D. Nausėdienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Emigr.

Emigr. portretas
Svarbiausia išvažiavo tie žmonės ,neprikaištavo valdžioms,nepapraše bedarbio pašalpų, vaikų išmokų, sunkų gyvenimo kelią skynėsi patys.Negalvokite kad emigrantų buvo gyvenimo kelias klotas gėlių lapais,tai sunkus kelias, tačiau su ateitimi, garbingų gyvenimų.Teko matyti kaip parvažiavusius atostogų ,policija sulaiko ,iškrato ir rade pinigų šešas kruveles po 600 švarų ,viena filmuojant dingsta.Man baisu pasidarė,tie žmonės sunkiai dirba ir atvažiavus juos apvage savoje šalyje,baisiau negali būti ir dar policiją.Nu jeigu nusikalto ,jauni žmonės , suprasikime ,nubauskime taip kad būtų neskausminga, pasitaisytu , patikėtų kad gali o ne tokių būdu.Bukite žmonėmis,teko bendrauti su policija tenai,ji nuostabi,nenusikaltau , tiesiog jie puikus.Kelyje visada padės,paklausti nebaisu ju ir taip toliau.Mokykites visi iš civilizuotų šalių valdžios,verslo bosų ir kitu vadovų,zinoma tarp jų yra visokių ,bet tokie ilgai neužsibūna darbo vietoje

Emigr.

Emigr. portretas
Ir ne gėda pažiūrėti emigrantams i akis,juie juk paliko savo šalį del to kad negalėjo garbingai gyventi joje,liko be darbo ,be namų kaip kurie. Jokių galimybių savo šalyje gauti butą,nusipirkti iš vis jokių galimybių.Ar įdomu kam, kaip tie emigrantai pradejo gyvenimą svetur,su kokiais sunkumais susidūrė ,kokius sunkumus patyrė kurie emigravo 2000 metais, kryžių kelius žmonės praėjo,prisiminti sunku,skausmas raižo širdį.Dabar važiuoja pas emigrantus, gėda,nenorečiau matyti tokios šalies vadovų,nors zinoma jie keitėsi ,Nausedienė dabartinio prezidento žmona, tačiau jos vyro kadencijai esant nėra jokių sprendimų emigrantų šeimom spręsti ,ne visi tapo emigracijoje turtingais,ne visi galėtų sugrįžę nusipirkti butus.Vadinasi tokie neturi galimybių sugrįžti į tėvynę.Vaikai mokosi anglų mokyklose ,moka anglų kalba o lietuviškai moka tik kalbėti, rašyti jie nebemoka lietuviškai,bet tai ne bėda, didžiausias sunkumas būtų sugrįžus dėl gyvenamos vietose o čia problema.Tai štai kokios nuoskaudos .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių