Pereiti į pagrindinį turinį

D. Grybauskaitė: valdantiesiems reiktų elgtis diplomatiškiau

2023-03-19 08:56

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuvai reikia elgtis korektiškiau diskusijose su Vokietija dėl šios šalies brigados dislokavimo.

Dalia Grybauskaitė
Turinys

„Aš pasitikiu savo partneriais, pasitikiu visais Lietuvos NATO partneriais ir Lietuvai tiesiog reikia diplomatiškai korektiškiau elgtis“, – žurnalistams Vilniaus rajone sekmadienį sakė D. Grybauskaitė.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) pernai sutarė dėl komunikato, kad „Vokietija yra pasirengusi vadovauti tvirtai ir kovai paruoštai brigadai Lietuvoje, skirtai atgrasyti ir ginti nuo Rusijos agresijos“.

Vilnius siekia, kad pilnos sudėties Vokietijos brigada Lietuvoje būtų dislokuojama nuolat. Vokietijos pareigūnai viešai kartoja, kad dalis brigados karių bus Lietuvoje, o dalis – gimtinėje, tačiau jie bus pasirengę per dešimt dienų atvykti į Lietuvą esant reikalui. Anot jų, sprendimas dėl nuolatinio dislokavimo turėtų būti priimtas NATO lygiu.

Vadinasi, Lietuvai reikia tiesiog atlikti savo namų darbus ir viskas bus laiku, Lietuvoje, taip, kaip ir buvo sutarta.

D. Grybauskaitė sakė, kad jai neatrodo, jog vokiečiai atsitraukia nuo savo įsipareigojimų.

„Žinau, kad tai, ką pažada Vokietijos vyriausybė, nesvarbu, kuri, bus įvykdyta. Vadinasi, Lietuvai reikia tiesiog atlikti savo namų darbus ir viskas bus laiku, Lietuvoje, taip, kaip ir buvo sutarta“, – kalbėjo buvusi prezidentė.

Berlynas taip pat vadovauja 2017 metais Lietuvoje dislokuotam tarptautiniam sąjungininkų batalionui.