Buvusiam ministrui R. Palaičiui sprendimas gali kainuoti 61 tūks. eurų

 • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį išnagrinėjo Generalinės prokuratūros prašymą iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio išieškoti 61 tūkst. 805 eurus atlyginti Vidaus reikalų ministerijai (VRM) padarytą žalą.

Generalinės prokuratūros teigimu, tokį nuostolį ministerija patyrė dėl neteisėtų, tyčinių, sąmoningų buvusio vidaus reikalų ministro veiksmų, kai šis iš pareigų atleido Valstybės tarnybos departamentui vadovavusį Osvaldą Šarmavičių.

Nuo 2002 metų departamentui vadovavusį O.Šarmavičių tuometinis vidaus reikalų ministras R.Palaitis atleido 2010 metų kovo mėnesį, bet 2011 metais teismas nurodė jį grąžinti į pareigas ir sumokėti kompensaciją už priverstinę pravaikštą. VRM teismo nurodymą įvykdė.

Generalinė prokuratūra į teismą dėl ministerijai padarytos žalos kreipėsi gavusi Valstybės kontrolės prašymą. Savo išvadose Valstybės kontrolė konstatavo, kad Vidaus reikalų ministerijai pavaldus Valstybės tarnybos departamentas neteisėtai panaudojo valstybės biudžeto lėšas atleisto ir teismo sprendimu grąžinto į darbą darbuotojo – O.Šarmavičiaus – darbo užmokesčiui už priverstinės pravaikštos laiką, piniginei kompensacijai už nepanaudotas atostogas ir neturtinei žalai apmokėti bei neteisėtai atleistos darbuotojos išeitinei išmokai apmokėti.

Anot prokurorų, dėl neteisėtų vidaus reikalų ministro veiksmų VRM buvo padaryti nuostoliai, kuriuos turi atlyginti R.Palaitis, netinkamai atlikęs vadovo pareigas. Jų tvirtinimu, R.Palaičio siekis bet kokia kaina ir rizika atleisti O.Šarmavičių iš pareigų yra akivaizdus, nes per pusmetį jo atžvilgiu buvo pradėti septyni tarnybiniai patikrinimai, tad buvusio ministro veiksmai buvo sąmoningi ir tyčiniai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pranešė sprendimą šioje administracinėje byloje skelbsiąs spalio 28 dieną.

R.Palaitis BNS yra sakęs, kad ši byla Lietuvoje neturi precedento, jis pats nematąs juridinio pagrindo iš jo priteisti nurodytą sumą.

O.Šarmavičius į Valstybės tarnybos departamento direktoriaus pareigas grįžo 2013 metų pradžioje. Nepaisant to, kad teismas nurodė jį grąžinti į pareigas 2011 metų rugsėjį, pirmąją darbo dieną, O.Šarmavičius pateikė atsistatydinimo pareiškimą. Po Seimo rinkimų pasikeitus politinei daugumai ir Vyriausybei 2013-ųjų sausį socialdemokratas vėl paskirtas departamento direktoriumi ketverių metų kadencijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

md

md portretas
Pritariu, iš visų kaltų asmenų reikia išieškoti nuostolius valstybei.

Petras

Petras portretas
manau,kad kiekvienas vadovas ,juo labiau žinybos ministras PRIVALO atsakyti [atlyginti] už neteisėtus veiksmus atleidžiant darbuotojus iš darbo,valstybei padaroma didelė žala,neteisėtai atleisti darbuotojai,kaip taisyklė,prisiteisia iš valstybės.Senai reikėjo pareikalauti materialinės atsakomybės,žymiai mažiau būtų su darbuotojais susidorojimo atvejų.Nuo materialinės atsakomybės neturėtų išsisukti nei vienas vadovas,o Palaičiui juk ne pirmas kartas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių