A. Butkevičius siūlo keturių žingsnių karantino atlaisvinimo planą

Atsižvelgdamas į iš verslo ir gyventojų gautas nuomones, Seimo narys, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius Vyriausybei išsiuntė raštą su pasiūlymais dėl karantino atlaisvinimo priemonių.

Seimo narys pateikė 4 pasiūlymus. Ekspremjeras siūlo leisti veikti turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, kurios sugeba užtikrinti saugius atstumus bei kitus epidemiologinės saugos reikalavimus, analogiškus didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų parduotuvėms.

Politikas ragina leisti veikti grožio ir individualioms sveikatingumo paslaugoms šalies savivaldybėse, kuriose susirgimų skaičius minimalus, įstaigoms laikantis epidemiologinės saugos reikalavimų. „Apsiribojimas dalimi savivaldybių leistų pratestuoti situaciją ir objektyviai įvertinti šių verslų keliamą grėsmę. Kadangi judėjimo ribojimai tarp savivaldybių išlieka, susirgimų skaičiaus padidėjimo rizika liktų šių savivaldybių ribose“, – sako ekspremjeras.  

Jis siūlo operatyviai organizuoti patikrinimus didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų parduotuvėse, atsižvelgiant į tai, kad šiose prekybos vietose pastaruoju metu jaučiamas atsipalaidavimas ir akivaizdžiai ignoruojami pirkėjų skaičiaus bei saugaus atstumo išlaikymo reikalavimai.

Smulkieji verslininkai labai nusivylę ir pasipiktinę sudarytomis nelygiomis sąlygomis verslui.

„Ne atgrasyti, o skatinti gyventojus laiką leisti lauke, nuolat primenant apie galiojančius saugos reikalavimus“, – ragina Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas A. Butkevičius.

Jis teigia sulaukęs aibės kreipimųsi iš smulkiojo verslo dėl pasirinktų priemonių kovoje su koronaviruso plitimu.

„Smulkieji verslininkai labai nusivylę ir pasipiktinę sudarytomis nelygiomis sąlygomis verslui. Pirmojo karantino metu analogiškus Vyriausybės veiksmus dar buvo galima bent iš dalies pateisinti tuo, kad situacija buvo nauja, vyravo nežinia, tačiau dabar tam nėra jokių pateisinimų. Vyriausybė net nesistengia pateikti kokių nors racionalių argumentų dėl sudarytų diskriminacinių sąlygų. O ir ką čia pagrįsi, akivaizdu, kad tam nėra jokių argumentų,“ – sako A. Butkevičius.

Į Seimo narį besikreipusius gyventojus ypač piktina raginimas atsisakyti laisvalaikio leidimo lauke. „Siūlau ne vaikus vaikyti nuo kalniukų, o pirkėjus – iš parduotuvių. Nė ant vieno kalniuko nėra tiek žmonių ir tokiu tankiu, kaip didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse“, – perduoda gyventojų nuomones A. Butkevičius.

Parlamentaro įsitikinimu, Vyriausybė kol kas neišnaudoja atsiradusių galimybių karantino priemonėms atlaisvinti.

„Žadėta eiti žingsnis po žingsnio atlaisvinimo link, bet nieko panašaus nematyti. Raginu Vyriausybę imtis politinės atsakomybės, nepermetant jos, nors ir puikiai savo sritį išmanantiems, tačiau siauros srities ekspertams,“ – sako A. Butkevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

jaronimas

jaronimas portretas
Kaip kada tas zmogiukas pasiulo ir neblogu dalyku.Pagal dabartine situacija turetu viskas pigt.Kazkodel situacija atvirkscia.Ir to negali paaiskint ne tik musu pseudo profesoriai bet Harvardo mokslininkai.Stambios firmos klesti ne tik Lietuvoje bet ir kituose zemynuose.Logistikos imones nespeja suktis o vadybininku algos siekia iki desimties tukstanciu doleriu per menesi.Dar neseniai kazkas kalbejo apie geroves valstybe.Gal is situ mudragalviu kazkas galetu ka nors paaiskint paprastam valstieciui ar jie labai uzsieme savais reikalais.

bilas

bilas portretas
shiaude tu shiaude

jau kuris laikas nematau ŠIO "tikinčio" bažnyčioje,

 jau kuris laikas nematau ŠIO "tikinčio" bažnyčioje, portretas
kai vadovavo SOCDEMŲ gaujai-- reklamai v e r ž d a v o s i į pirmą eilę-- u ž g o ž d a m a s mane ir KITUS tikinčiuosius.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių