A. Bilotaitė: Vokietija Lietuvos sienos apsaugai atsiųs 10 policininkų

 • Teksto dydis:

Vokietija Lietuvos sienos su Baltarusija apsaugai atsiųs dešimt policininkų, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, ketvirtadienį dalyvaujanti Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų ministrų neformaliame susitikime.

„Vokietijos atstovai supranta, kad Lietuvai reikia greitos pagalbos, todėl atsiųs sienos apsaugai pastiprinti 10 policijos pareigūnų“, – feisbuke pranešė ministrė.

Ji taip pat teigė paprašiusi Vokietijos paramos medžiagomis ir priemonėmis neteisėtų migrantų priėmimo sąlygoms gerinti.

„Mums belieka susiderinti mūsų poreikius, ir Vokietija pažadėjo paramą suteikti“, – teigė A. Bilotaitė.

Sienos su Baltarusija, kuri yra ir ES išorinė siena, apsaugą Lietuvoje šiuo metu padeda užtikrinti ir Estijos bei Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnai.

Pastaruoju metu Lietuva susiduria su išaugusia neteisėta migracija per sieną su Baltarusija, daugiausia atvyksta Irako, taip pat Afrikos šalių piliečių.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

EASO planuoja suteikti Lietuvai neatidėliotiną pagalbą

Europos prieglobsčio paramos biuras (EASO), siekdamas padėti Lietuvos prieglobsčio institucijoms, iki metų pabaigos paskirs darbuotojų, kurie dirbtų tiek šalyje, tiek nuotoliniu būdu.

Brdo pri Kranju mieste, Slovėnijoje, vykusio vizito į neformalią Teisingumo ir vidaus reikalų tarybą metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir EASO vykdomoji direktorė Nina Gregori pasirašė paramos Lietuvai priemonių planą.

Sutarta, kad artimiausiu metu Lietuvos migracijos tarnyba ir Sienos apsaugos tarnybos specialistai sulauks EASO ekspertinės pagalbos ir iki metų pabaigos EASO paskirti darbuotojai, vertėjai bei specialistai Lietuvai talkins nagrinėjant prieglobsčio prašymus.

Ministrė A. Bilotaitė padėkojo už labai greitą šio plano parengimą ir išreiškė ryžtą kuo greičiau ir veiksmingai šį planą įgyvendinti.

„Lietuva, patyrusi beprecedentę migracijos krizę, šiuo metu pateko į labai sunkią padėtį. Neteisėtai atvykusių asmenų skaičius išaugo 25 kartus, palyginti su praėjusiais metais, ir 50 kartų, palyginti su 2019 m. Tai yra didžiulė našta mūsų prieglobsčio sistemai. Mes labai vertiname šią paramą. Tai tikras Europos solidarumas“, – sakė ministrė A. Bilotaitė.

Dėl operatyvinio plano susitarta per rekordiškai trumpą laiką. Birželio pabaigoje gavus Lietuvos valdžios institucijų prašymą, EASO po kelių dienų į šalį išsiuntė vertinimo grupę Lietuvos poreikiams aptarti. Operatyvinis planas, kuris yra EASO šeštoji vykdoma operacija, galioja iki 2021 m. pabaigos, tačiau vėliau gali būti atnaujintas arba pritaikytas prie kintančių poreikių.

Kalbėdama apie naująją operaciją, Nina Gregori sakė, kad taip greitai sudarydami sąlygas naudotis mūsų teikiama pagalba, įrodėme, kad agentūra prireikus geba realiai padėti bet kuriai valstybei narei. „EASO visapusiškai palaiko Lietuvą, atsižvelgdamas į dabartinius migracijos iššūkius, ir nedelsdamas pradės teikti pagalbą tiek prieglobsčio, tiek priėmimo sistemoms. Tai dar vienas įrodymas, ką iš tikrųjų reiškia ES solidarumas.“

Pastaruoju metu Lietuvoje labai padaugėjo prieglobsčio prašymų, kuriuos teikia valstybės sieną kertantys migrantai iš Baltarusijos. Šiuo metu dauguma prašytojų – Irako piliečiai. EASO glaudžiai bendradarbiaus su nacionalinėmis valdžios institucijomis, taip pat su Europos Komisija ir Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra (Frontex), siekdamas užtikrinti sklandų ir suderintą požiūrį.

EASO teiks operatyvinę pagalbą šiose trijose srityse: tarptautinės apsaugos prašymų registravimo pajėgumų didinimo; prieglobsčio prašymų nagrinėjimo, taip pat pokalbių ir nuomonių rengimo, pajėgumų didinimo; prašytojų priėmimo valdymo pajėgumų didinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

700 km sienai

700 km sienai portretas
10 adolpuko anuku , kiekvienam mazdaug po 80 km sienos,, tikrai “ apsaugos”

ma tosi

ma tosi portretas
tau galvele perkaito o jei nesugebi tai atsistatyd ink s u visa bergdina stija kartu s u povilsaika bei lgbt bei seimo pridurkais kuriu mes nerinkome o isdygo kaip sungrybiai po VRK biolauros uzprogramuito /lietaus/ nrio bloga darosi s iam vyruskauketam /baliuje/ is kurio kaikas neiseis?;;;

Zita

Zita portretas
Vakar Prezidentas surengtoje spaudos konferencijoje gyrėsi, kaip jis "įelektrino" ES Baltarusijos klausimu, kad kuo greičiau ir daugiau skirtų ekonominių sankcijų. Dėl dabartinės nelegalių migrantų "dėkokime " Nausėdai.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių