Quantcast

A. Bilotaitė: palaikome Suomijos sprendimą dėl hibridinės atakos uždaryti sieną su Rusija

Lietuva palaiko Suomijos sprendimą dėl migrantų antplūdžio uždaryti paskutinį pasienio punktą su Rusija, antradienį pareiškė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Palaikome Suomijos, kuri patiria Rusijos organizuotą hibridinę ataką, nacionalinį sprendimą uždaryti visus pasienio su Rusija punktus, – BNS atsiųstame komentare sako ministrė.

„Regioniniam sprendimui kol kas poreikio nematome. Prie Lietuvos sienų šiuo metu ramu. Turime aiškius grėsmių indikatorius, pagal kuriuos ir veiksime. Stebime situaciją ir reaguosime, jei bus pokyčių“, – pridūrė ji.

Pasak A. Bilotaitės, Lietuva palaiko nuolatinį kontaktą su regiono šalimis ir realiu laiku keičiasi informacija.

Suomijos ministras pirmininkas anksčiau antradienį pranešė, kad dėl migrantų antplūdžio, kuris, Helsinkio teigimu, yra Maskvos surengta hibridinė ataka, šalis uždarys paskutiniąją savo sienos su Rusija perėją.

Uždarymas įsigalios naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį ir truks iki gruodžio 13 dienos. Uždarius pasienio punktus, prieglobsčio prašymai bus priimami tik uostuose ir oro uostuose.

Suomijoje padaugėjo prieglobsčio prašytojų, be vizų atvykstančių per šalies 1,3 tūkst. km ilgio sieną su Rusija: nuo rugpjūčio ją kirto kone tūkstantis migrantų. Daugiausia jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.

Lietuva, Latvija ir Lenkija 2021 metais susidūrė su migrantų antplūdžiu iš Baltarusijos, dėl jo Vakarai kaltina Minsko režimą. Paskutiniu metu Lietuvos pasienyje fiksuojami pavieniai bandymai kirsti sieną, kaimyninėse šalyse – po kelias dešimtis.

Suomijos santykiai su rytine kaimyne pašlijo po jos surengtos plataus masto invazijos į Ukrainą.

Balandį Maskva perspėjo, kad imsis atsakomųjų priemonių taktiniu ir strateginiu požiūriu po to, kai Suomijos sprendimą prisijungti prie NATO pavadino pasikėsinimu į Rusijos saugumą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Na Europa

Na Europa portretas
Po truputį juda. Užsidarys nuo Rusijos, musulmoniškų šalių ir po truputį išvalys pūlingą vatą. Norėčiau, kad vatnikai paliktų Lietuvą ir Europą. Žmonės turi vienyti, o ne skleisti destrukciją.

TAI, MINKŠTASMEGENEI

TAI, MINKŠTASMEGENEI portretas
Ką Lietuva "laimėjo" uždarydama kelią į Kaliningradą? Tik milijoninius, jeigu ne milijardinius, nuostolius, kuriuos dabar turi dengti visi Lietuvos piliečiai.

suomijos santykiai su rytine kaimyne

suomijos santykiai su rytine kaimyne portretas
suomija buvo išsantykiauta dar 1939. Po to kai naciai užpuolė tą kaimynę Suomija atsiėmė ką buvo praradus. Ir užsimanė daugiau. Daugiau negavo ir buvo dar kartą išsantykiauta, neteko tų pačių teritorijų. Be to , kartu su naciais kaltinama maždaug dviejų milijonų Leningrado civilių numainimu badu.
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių