A. Bilotaitė: Baltarusiją A. Lukašenkos režimas pavertė vienu dideliu kalėjimu

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad šiuo metu Lietuvos – Baltarusijos pasienį daugiausiai kerta iš Irako ar Sirijos atvykstantys migrantai, o represijas patiriantiems Baltarusijos piliečiams iš savo šalies ištrūkti yra sudėtinga, kadangi Aliaksandro Lukašenkos režimas visą valstybę pavertė kalėjimu.

„Baltarusija ėmėsi tokių veiksmų, kad uždarė galimybes savo piliečiams. Jie neturi galimybės išvykti, ir Baltarusija šiuo metu yra kaip vienas didžiulis kalėjimas. Žmonės, kurie patiria represijas ar susidorojimą, jie tai gali padaryti tik nelegaliai, kirsdami sieną ir patekdami į Lietuvą“, – antradienį LRT radijui kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Ji patikslino, kad šiuo metu į Lietuvą bandančių patekti baltarusių skaičiuojama vienetais, o didžiąją dalį migrantų sudaro tie, kuriems A. Lukašenkos režimas kaip tik padeda išvykti iš šios šalies.

„Šiuo metu tokie atvejai yra fiksuojami pavieniai, nes, suprantama, tai sudėtinga. Tai padaryti lengva tik tiems asmenims, kurie atvyksta iš Irako, Sirijos, kadangi ten, matyt, dalyvauja ir patys Baltarusijos pareigūnai, yra tam tikros organizuotos schemos“, – sakė A. Bilotaitė.

Žmonės, kurie patiria represijas ar susidorojimą, jie tai gali padaryti tik nelegaliai, kirsdami sieną ir patekdami į Lietuvą.

Visgi ministrė pažymi, kad iš Lietuvos pusės yra daroma viskas, jog represijas savo šalyje patiriantys žmonės, bandant ištrūkti iš „kalėjimu“ tapusios valstybės, turėtų sąlygas apsistoti Lietuvoje.

„Mūsų žinia yra, kad esame ta šalis, kuri tikrai sudaro visas sąlygas režimo spaudimą patiriantiems žmonėms atvykti į Lietuvą, ir jie turi visas sąlygas čia gyventi, apsistoti, bet režimas dabar tapęs kalėjimu ir tiems žmonėms tiesiog sunku išvažiuoti“, – tikino A. Bilotaitė.

Situacija dėl negalių migrantų – valdoma

A. Bilotaitė tikina, kad šiuo metu situacija dėl iš Baltarusijos į Lietuvą plūstančių nelegalių migrantų yra valdoma ir poreikio skelbti ekstremalią situaciją nėra. Vis tik ministrė tikina, kad blogiesiems scenarijams taip pat yra ruošiamasi.

„Šiuo metu mes situaciją valdome, mes visus nelegalius migrantus sulaikome, nėra taip, kad mūsų siena kiaura, taip tikrai nėra, mūsų pareigūnai dirba puikiai. Tiesiog mes turime nestabilų kaimyną, kuris naudoja vieną iš hibridinio karo priemonių – bandymą paveikti mus per būtent per neteisėtą, nelegalią migraciją. Tokiu būdu daromas spaudimas Lietuvai ir tai yra akivaizdu“, – LRT radijui teigė A. Bilotaitė.

„Bet akivaizdu, kad Lietuva yra pasiruošusi, mes darome viską, kad suvaldytume šį procesą. Ir taip pat tai yra ne mūsų vienų klausimas, tai yra visos Europos Sąjungos problema, todėl turime būti labai solidarūs ir susitelkę“, – pridūrė ji.

Blogėjant situacijai jungtųsi planas B – ekstremali situacija. Na, o pats blogiausias scenarijus yra sienos priedangos plano aktyvavimas, kuomet yra įjungiama ir kariuomenė.

Ministrės teigimu, tuo atveju, jei situacija dėl nelegalių migrantų Lietuvoje drastiškai keistųsi ir ją suvaldyti būtų sudėtinga, tokiu atveju būtų skelbiama ekstremali situacija.

„Blogėjant situacijai jungtųsi planas B – ekstremali situacija. Na, o pats blogiausias scenarijus yra sienos priedangos plano aktyvavimas, kuomet yra įjungiama ir kariuomenė“, – sakė ji.

Tačiau A. Bilotaitės teigimu, šiuo metu poreikio ekstremalią situaciją įvesti nėra.

„Šiuo metu mes tokio poreikio nematome, reikia pasakyti, kad nei praeitą, nei šią naktį mes neturėjome naujų neteisėtų migrantų, tai kol kas lyg ir stabilu, bet, žinoma, kad esame pasiruošę, nes suprantame, kad mūsų visa migracijos sistema nėra guminė ir tikrai negalės priimtii didžiulio skaičiaus žmonių“, – patikino ji.

Vis tik vidaus reikalų ministrė akcentuoja, kad kol kas ženklų, kad situacija gerėtų, taip pat nėra.

„Bent jau mūsų žiniomis, du kartus per savaitę yra keturi skrydžiai iš Stambulo ir Bagdado į Minską, tai dažniausiai tokia tendencija, kad po šių skrydžių mes matome naujus srautus. Tai kažkokių konkrečių išvadų mes šiandien negalėtume padaryti, kad kažkas gerėja, todėl turime būti pasiruošę“, – sakė A. Bilotaitė.

„Nes, mūsų žiniomis, šiuo metu Minske yra apie 1 tūkst. irakiečių, jų tokia bendruomenė gyvena ir žinome, kad kiekvieną savaitę atskrenda naujų žmonėių tai akivaizdu, kad turime būti pasirengę bet kokiam srautui, kuris galėtų atvykti nelegaliai į Lietuvą“, – pridūrė ji.

Palapinių miestelyje užtikrinamos visos reikiamos sąlygos

A. Bilotaitė taip pat teigia, kad nelegaliems migrantams Pabradėje naujai įrengtame palapinių miestelyje užtikrinamos visos reikiamos sąlygos.

„Mano žiniomis, sąlygos ten tikrai užtikrinamos visos reikiamos, mūsų kariai gyvena tokiose palapinėse, tokiuose miesteliuose netgi žiemos metu. Tai tikriausiai reikia pasakyti, kad visi poreikiai ten bus užtikrinti“, – teigė ministrė.

„Šis miestelis vis tik būtų skirtas daugiausiai vienišiems vyrams, tos pažeidžiamos grupės, t.y. šeimos neįgalūs asmenys, jie būtų apgyvendinti visai kitose vietose“ , – taip pat atkreipė dėmesį ji.

Ministrės teigimu, šiuo metu palapinių miestelyje yra apie 350 vietų. Pasak A. Bilotatės, jau antradienį į palapinių miestelį turėtų būti perkeliami pirmieji žmonės.

ELTA primena, kad migrantų srautai Lietuvos–Baltarusijos pasienyje labiausiai išaugo po priverstinio „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo, kai, sukėlus tarptautinės bendruomenės nepasitenkinimą, diktatorius Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Minskas, iki šiol stabdęs „narkotikus ir migrantus“ Baltarusijos pasienyje, to daugiau nebedarys.

„Dabar jūs patys juos valgysite ir gaudysite“, – Baltarusijos parlamente sakė diktatorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Iš didelio kalėjimo pinigai Putinui

Iš didelio kalėjimo pinigai Putinui portretas
Tikrai kad su savo Landzberginia užsienio politika tai šika visai Lietuvai ant galvų,ir tuo vietoj sankcijų,remia Rusijos režimą,gražus žestas Putinui.

Arnas

Arnas portretas
Gal patys žmonės eis ginti vslstybės, yta šauliai, medžiotojai, savanoriai duokit ženklą. Irsusirnks juk šalį reikia ginti nuo ruskių ir nuo juodžių. Lietuvos valdžia gana miegoti gonkit savo valstybę.

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
P. Bilotaite, nesirūpink Baltarusija, o rūpinkis, kad uždarytum sienas nelegaliems migrantams! Kad Lietuvą tie laisvai ateinantys iš Baltarusijos migrantai nepadarytų jos kalėjimu lietuviams. Jau dabar vos " nespringstame" nuo Jūsų visų ten veiklos
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių