Artimiausiu metu gali atsirasti nauja partija: minimas S. Skvernelio frakcijos pavadinimas

Su „valstiečių“ skilimu atsiradusi ekspremjero Sauliaus Skvernelio vadovaujama Seimo frakcija „Vardan Lietuvos“, panašu, jau artimiausiu metu gali paskelbti turinti planų tapti politine partija. Eltos šaltinių Seime žiniomis, šiuo metu tokie planai brandinami ir jau artimiausiomis savaitėmis gali būti paskelbti viešai.

Frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai šios informacijos nekomentuoja. Kita vertus, tai, kad frakcijos viduje yra brandinamos intencijos Lietuvoje steigti dar vieną politinę jėgą, iš principo nėra neigiamos.

Apie tai, kad frakcijoje esama minčių identišku pavadinimu kurti partiją, patvirtina ir Eltos gautas darbinis dokumentas, kuriame ir kvietimo jungtis prie partijos „Vardan Lietuvos“ tekstas. Jame deklaruoti ketinamos steigti politinės jėgos tikslai bei ideologinė orientacija – veikti valstybėje kaip centro kairės politinei jėgai.

Kreipimosi juodraštyje, kurį pavyko gauti Eltai, taip pat deklaruotos vertybės bei siekiai, kurių laikytųsi atsiradusi politinė jėga. Tai pamatinių vertybių kaip kalba, kultūra, šeima ir demokratija puoselėjimas, Lietuvos suverenumas ir santykių su kaimynais grindimas „abipuse pagarba“. Taip pat paminėti „gerovės valstybės“, „žaliosios politikos“, „nulinės tolerancijos korupcijai“ akcentai ar deklaruoti siekiai daugiau valstybės dėmesio skirti smulkiajam verslui, stiprinti „šeimos institutą“ ar panaikinti „absoliutaus skurdo reiškinį“ ir t.t.

Be to, rašte tarsi pažymima, kad su esamais valstybei tekusiais iššūkiais geriausiai susitvarkytų kadenciją baigusi S. Skvernelio vadovauta Vyriausybė.

„Lietuvai reikia politinės jėgos, veikiančios demokratiniais principais, turinčios valstybės valdymo patirtį ir galinčios nedelsiant imtis atsakomybės už šalies ateitį. XVII Vyriausybė ir praėjusios kadencijos Seimas ėmėsi pozityvių pokyčių socialinėje, ekonominėje, visuomenės saugumo ir kitose srityse“, – rašoma juodraštiniame tekste, kuriame taip pat išryškintas „supriešintos“ bei „suskaldytos“ Lietuvos visuomenės vaizdinys.

„Nuo to kenčia ir išgyvena Lietuvos žmonės. Būtina padėti žmogui atlaikyti didelę įtampą dėl nesibaigiančių krizių, perteklinių suvaržymų, teisingumo stokos, nerimo dėl ateities, taip pat dirbtinai kurstomų politinių konfliktų“, – rašoma tekste.

Po šiuo teksto projektu surašytos visos neseniai susikūrusios frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių pavardės. Pirmasis įrašytas S. Skvernelis, toliau sąraše – Lukas Savickas, Tomas Tomilinas, Vytautas Bakas, ekspremjeras Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Rūta Miliutė, Laima Nagienė, Rima Baškienė, Laima Mogenienė, Algirdas Stončaitis, Linas Kukuraitis, Zenonas Streikus.

M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

L. Kukuraitis: neslėpėme, kad per artimiausius keletą mėnesių svarstysime tris alternatyvas

Kaip Eltai sakė vienas iš frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių, buvęs ministras Linas Kukuraitis, galimybė, kad po „valstiečių“ skilimo susibūrę parlamentarai gali turėti didesnių planų nei tik likti frakcijoje, niekada nebuvo slepiama.

„Galimybė tokia nuo pat frakcijos įkūrimo egzistuoja. Mes niekada to ir neslėpėme, kad per artimiausius keletą mėnesių svarstysime tris alternatyvas: arba partijos kūrimą, arba jungimąsi prie kitos politinės jėgos, arba likti tik frakcijoje. Tai visos šios alternatyvos vis dar gyvos“, – Eltai sakė L. Kukuraitis.

„Tos kalbos nuolatos vyksta, diskusijos vyksta“, – pridūrė jis, kartu atsisakydamas komentuoti faktą, kad galėjo nutekėti frakcijoje derinamas tekstas. Šio nutekėjusio juodraščio autentiškumo Seimo narys taip pat nepatvirtino.  

„Jeigu bus kažkas, tai tikrai informuosime žurnalistus. Kaip kad buvo su frakcija. Kai tik nusprendėme, tai iš karto ir papasakojome“, – sakė parlamentaras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tiek

Tiek portretas
Išdavikas Skvernelis,isdave Valstiečius, prarado rinkėjų pasitikėjimą.Nebalsuosime už jo partijos ,būrio žmones. Turi gabumu vadovauti ,tačiau reikia būti sąžiningu, savo žmonių tarpe.

VIENĄ NAUJĄ PARTIJĄ SEIME JAU TURIME...

VIENĄ NAUJĄ PARTIJĄ SEIME JAU TURIME... portretas
Tai laisvės partija. Ar labai džiaugiasi Lietuvos piliečių dauguma jos "didingais siekiais"? Tas pats laukia ir tų saujalė išdavikų. Nei laisvės partijos, nei tos naujos - kitame seime jų nebus. Baisesnių žmonių už išdavikus ir išverstaskūrius nebūna. Iš jų išeina tik akiplėšiški VAGYS ir KARJERISTAI.

Leonardas Peltieras

Leonardas Peltieras portretas
Patriso Lumumbos partija.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių