I. Gudžiūnaitė: nesibaiminčiau būti vienintelė moteris Ministrų kabinete

Kandidatė į aplinkos ministres, teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė teigia, kad jos visiškai nebaimina būti vienintele moterimi Ministrų kabinete.

Teisingumo viceministrė atskleidė, kad, su premjeru aptarusi ministerijos aktualias problemas, galimus iššūkius bei naujas idėjas, vis dėlto sutiko su pasiūlymu, bet, pasak jos, apie būsimas jos prioritetines kryptis dar anksti kalbėti, pirmiausia sprendimą turi priimti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Premjero pasiūlymą nusprendžiau priimti, nes matau, kad galime padaryti labai daug gerų darbų aplinkos srityje. Aš tikrai esu pasiruošusi jų ir imtis“, - Eltai sakė I. Gudžiūnaitė.

Teisingumo viceministrė teigia, kad šiandien dar anksti atskleisti savo idėjas bei prioritetines kryptis aplinkos srityje, pirmiausia ji turi sulaukti prezidentės sprendimo.

„Dėl procedūrinių elementų bei etiškumo aš dar negalėčiau komentuoti. Kai bus prezidentės sprendimas, jeigu jis bus teigiamas, tuomet aš daug plačiau pakomentuosiu ir svarbiausias problemas išryškinsiu bei savo prioritetines kryptis papasakosiu, bet kol kas to daryti negaliu (...) Dar manęs niekas nepaskyrė, šiandien esu teisingumo viceministrė ir dirbu Teisingumo ministerijoje“, - sakė viceministrė.

Paklausta, ar nesibaimina būti vienintele moterimi Ministrų Kabinete, I. Gudžiūnaitė tikina, kad kaip tik jautųsi labai drąsiai ir baimintis tikrai nėra dėl ko.

„Tikrai nesibaiminu, jausčiausi labai drąsiai ir gerai, jei būčiau vienintele moterimi Vyriausybėje“, - teigė I. Gudžiūnaitė.

Ketvirtadienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pateikė prezidentei Daliai Grybauskaitei teisininkės, teisingumo viceministrės Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministrus.

I. Gudžiūnaitė Vilniaus universitete įgijo teisės magistro laipsnį, dirbo teisininke, teisingumo atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje, šiuo metu dirba teisingumo viceministre.

„Tai jaunas, profesionalus, veržlus žmogus, kurio teisinis išsilavinimas, tarptautinė patirtis, žinios įgytos viceministrės pareigose leidžia tikėtis, kad I. Gudžiūnaitė sėkmingai spręs itin svarbius ir aktualius klausimus, patenkančius į Aplinkos ministerijos atsakomybės sritį“, - Vyriausybės pranešime teigia S. Skvernelis.

ELTA primena, kad aplinkos ministro nėra nuo gruodžio pradžios, kai premjeras S. Skvernelis inicijavo Kęstučio Navicko pasitraukimą. Aplinkos ministro pareigas laikinai eina energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

S. Skvernelis anksčiau atskleidė, kad buvo svarstomos dviejų moterų kandidatūros. S. Skvernelio vadovaujamoje Vyriausybėje dirbusias švietimo ir mokslo, teisingumo ir kultūros ministres pakeitus vyrams, šiuo metu jie vadovauja 13 iš 14 ministerijų.

Priklauso LSDDP

Prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė BNS ketvirtadienį patvirtino, kad premjero teikimas yra gautas, šiuo metu vykdoma kandidatės į aplinkos ministres patikra.

Pati I. Gudžiūnaitė BNS teigė norinti susilaikyti nuo komentarų iki prezidentės sprendimo. Ji BNS patvirtino, kad yra LSDDP narė.

„Tai yra premjero pasirinkimas. Laukiame prezidentės sprendimo. Esu partijos narė, bet, matyt, paskyrimas su partija nesusijęs“, – teigė kandidatė į ministres.

Iš Radviliškio kilusi I. Gudžiūnaitė yra įgijusi teisės magistro laipsnį Vilniaus universitete, po studijų iškart pradėjo karjerą Teisingumo ministerijoje.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius I. Gudžiūnaitę apibūdina kaip gabią, sprendimus sudėtingose situacijose greitai randančia teisininkę. Jo nuomone, tai, jog kandidatė neturi patirties dirbant aplinkos apsaugos srityje, gali būti ir privalumas.

„Nėra dirbusi, bet visame pasaulyje yra įprasta rotacija – iš vieno departamento į kitą, kai jie yra nesusiję. Tad tai kaip tik gal net ir privalumas“, – BNS tikino ministras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
iš kur tokias višteles ištraukia - iš vaikų darželio? Gėda net tokią siūlyti. Apsiš..ko eilinį kartą skverniukas

...

... portretas
Kažkokia labai plokščia...

labai

labai portretas
į Gineikaitę neša
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių