Per apkaltą nušalintam R. Paksui atvers kelią tik į Seimą?

Seime planuojama grįžti prie per apkaltą pašalinto prezidento Rolando Pakso galimybių kandidatuoti: siūloma leisti dalyvauti rinkimuose tik į Seimą.

„Frakcijų dauguma jau pasakė, kad jie yra pozityvios nuomonės, norėtume net įdėti į antradienio darbotvarkę, jei spėsime surinkti parašus ir turėsime pozityvų pritarimą visų frakcijų“, – antradienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Seimo pirmininkas antradienį su frakcijų seniūnais aptarė galimybes teikti Konstitucijos pataisą, kuria būtų įgyvendinamas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas.

Pasak Seimo pirmininko, Konstitucijos pataisa planuojama po apkaltos leisti kandidatuoti tik į Seimą.

„Kas parašyta EŽTT, nei daugiau, nei mažiau, esmė – kad bus galima rinkti tik į parlamentą“, – sakė V. Pranckietis.

Kas parašyta EŽTT, nei daugiau, nei mažiau, esmė – kad bus galima rinkti tik į parlamentą.

Strasbūro teismas 2011 metais konstatavo, kad dabartinis draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam R. Paksui yra neproporcingas.

„Bet kokiu atveju, turime tą žingsnį žengti, nes Lietuvai grūmojama pirštu, kad mes neginame žmogaus teisių“, – pažymėjo parlamento vadovas.

Niekaip nepriimant Konstitucijos pataisų, kurios R. Paksui atvertų kelią į rinkimus, Strasbūro teismo sprendimų vykdymą prižiūrintis Europos Tarybos Ministrų Komitetas Lietuvai pritaikė vadinamąją sustiprintos priežiūros procedūrą.

Seime jau keliskart yra pritrūkę balsų priimti pataisai, kuri leistų R. Paksui kandidatuoti. Pastarasis projektas, beveik prieš metus nesurinkęs reikiamų 94 balsų per priėmimą, būtų leidęs R. Paksui kandidatuoti ne tik į Seimą, bet ir į prezidentus.

R. Paksas negali dalyvauti prezidento ir Seimo rinkimuose nuo 2004 metų, kai per apkaltą dėl buvo pašalintas iš prezidento pareigų.

Konstitucinis Teismas pripažino, kad jis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, kai išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui Jurijui Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad per apkaltą posto netekęs asmuo iki gyvos galvos negali eiti pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika. Anot Teismo, norint pakeisti šią nuostatą, būtina taisyti Konstituciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

keistas

keistas portretas
"prezidentas" labai megsta tik lieziuviu dirbt ,jeigu toks patriotas Lietuvos tai darbais dirbk o ne liexiuviu,organizuok mitingus kelk blogybes tv ,ziniasklaida budink , o ne blevyzgok kas kur kaip ,ciulbet 141 moka tuo mes isitikinom per 30 " Tautos nepriklausomybes" metu.

o

o portretas
nusalino su jav spec t nurodymu juk visa pekla verda sionistai neveltui /fermeri. pastate o po to magnute kuri litvakams dalino indulgencijas /pilietybe/ kai nuo isvykusio sportininko ateme ir kt kriminalines manipuliacijos del kuriu seniai ne apkaltos o kaleiman derejo sodint juk ir Lozoraiciu buvo atsikratyta nebe spec t nurodymu o siandien zydai su jemeno teroristais susprogdino SA nafta ir nori karo su iranu juk 1 aisku kad jemeno ubagai tu dronu akyse nemate 1 zodziu ar su jav eina isvien ar durniu jesko bet si prielaida logiska kaip ir visos kitos ir si agresyvi rase nerimsta ir nori kad kiti zmones patys susinaikintu tik nezinia kur ji desis ?.....

Giljotina

Giljotina portretas
Prezidentas R.Paksas nusalintas neteisetai.Kokia cia gali buti apkalta?Prie to prisideje turi buti nubausti,nes Prezidentas isrinktas zmoniu.Netapkinis Siauliu.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių