A. Anušauskas: Kaliningrade dislokuotos raketos „Kinžal“ saugumo situacijos nekeičia

Kaliningrade dislokuotos rusų raketos „Kinžal“ saugumo situacijos regione nekeičia, Lietuvai daugiau grėsmės nekelia, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Manau, kad mes neturėtume labai jaudintis dėl vienos ar kitos jų raketos bazavimo vietos. Juo labiau kad arsenalai, kurie yra Kaliningrade, stipriai panaudoti kare prieš Ukrainą. Ženkliai iš jų irgi buvo pasisemta. Tos raketos situacijos niekaip nekeičia“, – BNS ketvirtadienį sakė politikas.

„Nominali grėsmė, kurią kelia Rusija savo kaimynams, visada egzistuoja, bet grėsmės lygis dėl to nepasidarė kiek nors aukštesnis“, – pridūrė jis.

Kremlius į Kaliningrado sritį perkėlė tris karinius lėktuvus, apginkluotus raketomis „Kinžal“, kurias Maskva vadina hipergarsiniais ginklais.

Nominali grėsmė, kurią kelia Rusija savo kaimynams, visada egzistuoja, bet grėsmės lygis dėl to nepasidarė kiek nors aukštesnis.

Gynybos ministerija nurodė, kad šie lėktuvai vykdys „kovinį budėjimą visą parą“.

Pasak A. Anušausko, kariniai pajėgumai Kaliningrade šiuo metu yra ženkliai sumažėję.

Ministro teigimu, Kremliaus pajėgoms užpuolus Ukrainą ir mobilizavus savo pajėgas, šis Rusijos eksklavas „nebuvo paliktas nuošalyje“.

„Įvairiuose daliniuose yra ženklus sumažėjimas tiek personalo, tiek ginkluotės, kuri iškeliavo kartu su personalu: nuo ketvirtadalio iki pusės. Čia ne apskritai Kaliningrade, bet atskiruose daliniuose, kurie yra panaudoti kare prieš Ukrainą“, – kalbėjo jis.

„Nereikia įsivaizduoti, kad Kaliningradas liko nuošalyje, kai iš visos Rusijos tempiami resursai prieš Ukrainą. Tai Kaliningradas nėra paliktas nuošalyje, iš jo yra ir buvo tempiami tie resursai“, – pridūrė A. Anušauskas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pirmąkart pristatęs „Kinžal“ 2018 metais, vadino šias raketas „idealiu ginklu“, galinčiu skrieti dešimt kartų greičiau už garsą, todėl itin sunkiai perimamu priešraketinės gynybos priemonių.

Tačiau daugelis ekspertų sako, kad tai tėra įprastos nuo žemės paleidžiamos trumpo nuotolio balistinės raketos „Iskander“ šiek tiek modifikuota iš oro paleidžiama versija.

„Iskander“, kaip ir visos balistinės raketos, dalyje savo skrydžio trajektorijos išvysto hipergarsinio diapazono (didesnį kaip penkių machų) greitį, bet nepasižymi hipergarsinių ginklų klasei būdingu manevringumu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Orkai Prūsijoj pritrumbavę

Orkai Prūsijoj pritrumbavę portretas
tiek karinio savo mėšlo,kad viena raketa daugiau ,ar mažiau,tikrai esmės nekeičia .Klausimas ,kodėl Ukrainoje nenaudoja savo tų kinžalų,gal kamikadzių savanorių neatsiranda?

Neber kantrybes

Neber kantrybes portretas
Ar esame pasiruose atremti orku puolima is Karaliauciaus ir gudijos pusiu?! Ar musu kariuomene pilnai apsirupinusi ginkluote?! Ar pakankamas kiekis gerai apmokytu kareiviu musu kariuomeneje?!

A. Anušauskas:

A. Anušauskas: portretas
raketos „Kinžal“ saugumo situacijos nekeičia, nes aš ir toliau vykdau jankių batų laižybą. Kol leid-ia. Bet, vyrai, kaip tas saldu yr...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių