Quantcast

Antrajame rinkimų ture iš anksto balsavo 122 tūkst. arba 8,57 proc. rinkėjų

  • Teksto dydis:

Per keturias išankstinio balsavimo dienas savo valią merų rinkimų antrajame ture pareiškė beveik 122 tūkst. arba 8,57 proc. rinkėjų, rodo šeštadienį paskelbti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Aktyviausi išliko Ignalinos ir Lazdijų rajonų rinkėjai: čia balsavo atitinkamai 21,06 proc. ir 19,83 proc. rinkėjų.

Mažiausias aktyvumas buvo Klaipėdoje, kurioje savo valią per keturias dienas pareiškė 4,07 proc. rinkėjų, Šiaulių rajone – 4,14 procento.

Šiemet antrojo turo balsavimas vyksta 34 savivaldybėse, prieš ketverius metus to prireikė 41 savivaldybėje. Tuomet po keturių išankstinio balsavimo dienų rinkėjų aktyvumas siekė 6,3 procento.

Balsavimas iš anksto tiesiogiai renkant merus antrajame ture prasidėjo antradienį ir baigėsi ketvirtadienį.

Penktadienį ir šeštadienį vyksta balsavimas namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji ir juos slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat sulaukę 70 ir daugiau metų rinkėjai.

Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Kovo 19-ąją rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro.

Merai pakartotinai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Dviejose savivaldybėse į antrąjį turą patekę kandidatai buvo išbraukti dėl jų teisę eiti pareigas valstybės tarnyboje apribojusių teismų nuosprendžių: Anykščių rajone pirmavęs „valstiečių“ kandidatas Kęstutis Tubis ir Visagine antroje vietoje buvusi „Laisvės ir teisingumo“ atstovė Dalia Štraupaitė.

Vis dėlto po palankių teismų sprendimų jie grąžinti į rinkimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių