Ambasadorius: JAV tęs karinį buvimą Lietuvoje įvairiais būdais

Jungtinių Valstijų prezidento pareigas einant Joe Bidenui (Džo Baidenui), Lietuvos ir JAV santykiai saugumo srityje išliks tvirti, amerikiečių karinis buvimas tęsis įvairiais būdais, penktadienį pareiškė JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robertas Glikristas).

„Manau, kad jei kas, mes matysime daugiau JAV įsitraukimo, o ne mažiau. (...) Tikiuosi iš esmės daugiau to paties, kas buvo“, – spaudos konferencijoje teigė ambasadorius ir pridūrė.

R. Gilchristo teigimu, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje yra labai tvirtas – tą liudija ir tai, jog šalyje trečią kartą dislokuotas amerikiečių karių batalionas.

Vis dėlto ambasadorius negalėjo atsakyti, ar J. Bideno kadencijos metu pavyks pasiekti susitarimą, kuris apibrėžtų nuolatinį bataliono dislokavimą šalyje. Lietuvos Vyriausybės programoje numatyta siekti tokio dvišalio susitarimo.

„Ar toks susitarimas dėl nuolatinio karių buvimo bus pasiektas, manau, kad priklausys nuo to, kaip viskas vystysis ateityje“, – komentavo jis.

Mes visada būsime čia įvairiais būdais.

Ambasadorius pabrėžė, kad JAV puikiai supranta saugumo iššūkius, su kuriais susiduria Baltijos šalys ir yra tvirtai įsipareigojusi šio regiono saugumui ir gynybai.

„Mes visada būsime čia įvairiais būdais“, – kalbėjo ambasadorius.

Santykių su Rusija „perkrovimo“ nesitiki

R. Gilchristas teigia, kad prezidento J. Bideno komandoje dirba žmonės, kurie puikiai supranta Baltijos šalių saugumo problematiką.

„Saugumas šiame regione visada buvo JAV prioritetas“, – sakė ambasadorius.

Pasak jo, santykių su Rusija JAV „perkrauti“ neplanuoja, tačiau tarpusavio santykius apsibrėžti bus būtina.

„Žinoma, reikės apsibrėžti, kokie dvišaliai santykiai bus. (...) Manau, kad bus tam tikrų bendradarbiavimo taškų, bet nemanau, kad tą galima įvardinti kaip perkrovimą“, – kalbėjo jis.

Ambasadorius akcentavo, kad JAV prezidento administracijos nariai pasisako už sankcijų Rusijai įvedimą dėl šios veiksmų prieš opozicijos atstovą Aleksejų Navalną, dalis jų taip pat yra prisidėję rengiant sankcijas už Krymo okupaciją.

Aš negalėčiau būti laimingesnis, jei prezidentas J. Bidenas atvyktų čia. Žinoma, kol kas dar ankstyva apie tai kalbėti.

R. Gilchristas sako, kad nors Lietuva vis dar neturi nuolatinio ambasadoriaus Vašingtone, jos balsas yra girdimas.

Jis taip pat žadėjo dėti pastangas, siekiant J. Bideno ar kito aukšto rango pareigūno vizito Lietuvoje.

„Aš negalėčiau būti laimingesnis, jei prezidentas J. Bidenas atvyktų čia. Žinoma, kol kas dar ankstyva apie tai kalbėti, nes aš net neturiu savo tiesioginio vadovo – JAV Valstybės sekretoriaus dar nepatvirtino Senatas. Bet aš galiu pažadėti, kad dėsiu visas pastangas“, – kalbėjo ambasadorius.

Demokratas J. Bidenas trečiadienį buvo prisaikdintas 46-uoju JAV prezidentu per iškilmingą ceremoniją ant Kapitolijaus laiptų. Jis pakeitė rinkimus pralaimėjusį Donaldą Trumpą (Donaldas Trampas), trečiadienį ryte palikusį Baltuosius rūmus ir nedalyvavusį įpėdinio inauguracijoje.

R. Gilchristas ambasadoriumi Lietuvoje paskirtas prieš metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kerzaviniai

Kerzaviniai portretas
Vatiniai, kada jus susitaikysite, kad Lietuva yra NATO? Lietuva yra NATO ir bendtauja su NATO o ne su fasistiniu kremliumi.

Zemaitis

Zemaitis portretas
Welcome USA. Saunu girdeti, kad nebusime palikti vieni, kaip 1940 metais ir po karo.

Anonimas

Anonimas portretas
Lietuvi, ar nori mirti uz Amerikos milijonierius, vagis ir zmogzudzius?
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių