40 europarlamentarų ragina įvesti Rusijai sankcijas pagal Magnitskio įstatymą

  • Teksto dydis:

40 Europos Parlamento (EP) narių paragino Bendrijos nares įvesti Rusijos atstovams, atsakingiems už vieno iš šalies opozicijos lyderių Vladimiro Kara-Murzos įkalinimą, sankcijas pagal vadinamąjį Magnitskio įstatymą.

Kaip trečiadienį pranešė europarlamentaro Petro Auštrevičiaus biuras, šias Rusijos teisininko garbei pavadintas sankcijas siūloma įvesti, nes Vengrija blokuoja visos Europos Sąjungos sankcijas Rusijai.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos, kurios jau yra priėmusios vadinamąjį Magnitskio įstatymą, užsienio reikalų ministrai raginami nedelsiant pritaikyti sankcijas Rusijos režimo atstovams, atsakingiems už V. Kara-Murzos įkalinimą.

2017 metų lapkritį, minint aštuntąsias Sergejaus Magnitskio mirties metines, Seimas priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, pagal kurias Lietuva gali uždrausti į šalį atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.

Likusių 22 ES valstybių, išskyrus Vengriją, užsienio reikalų ministrai raginami savo šalyse inicijuoti Magnitskio įstatymo priėmimą, pagal kurį galėtų būti sankcionuojami tokie režimai kaip Rusijos ir konkretūs šio režimo asmenys, atsakingi už minėto Kremliaus kritiko ir kitų politinių kalinių kalinimą bei teismuose sufabrikuotas bylas.

„Tokie režimai kaip rusijos politiniams kaliniams jau seniai yra parašę mirties nuosprendį. Delsti V. Kara-Murzos atveju gali būti pražūtinga, – pranešime teigia P. Auštrevičius. – Todėl esame tikri, kad ES užsienio politikos lyderiai negali toliau likti V. Orbano Vengrijos įkaitai – spręsti dėl sankcijų rusijos režimo tarnams turime greitai ir išvien.“

Europarlamentaro teigimu, Magnitskio įstatymo priėmimas ir sankcijų pagal jį pritaikymas būtų „deramas ir šiuo metu taip reikalingas atkirtis kenkėjiškai V. Orbano veiklai ES“.

Praėjusį mėnesį Rusijos teismas nuteisė V. Kara-Murzą kalėti 25 metus už valstybės išdavystę, kai jis viešai pasmerkė Maskvos invaziją į Ukrainą. Jo žmona anksčiau sakė esanti labai susirūpinusi dėl prastėjančios jo sveikatos kalėjime.

Magnitskio įstatymas pavadintas 2009 metais Rusijos kalėjime mirusio teisininko S. Magnitskio vardu. Jis skelbė atskleidęs finansines Rusijos pareigūnų bei piliečių machinacijas, apgaule pasisavinusių 230 mln. JAV dolerių mokesčių mokėtojų pinigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras lyg " DRONAS "sėkmingai s k r a i d o,

 Petras  lyg " DRONAS "sėkmingai s k r a i d o, portretas
veltėdžiaudamas ir daugelį metų apgaudinėdamas Lietuvos žmones . --Šio MULKIO dėka yra uždaryta techniškai tvarkinga Ignalinos AE padarant m i l ž i n i š k ą ŽALĄ Lietuvos gyventojams, ir nevykėlis liberalų nusikaltėlis su kiauliška laikysena , pastoviai sąmoningai balatiruojasi prezidento rikimuose , žinodamas , kad jį neišrinks , --su tikslu , kad patekti į EUROPARLAMENTĄ- tai burokevičiuko Auštrevičiaus apgaulinga gudrybė, kaip p r a l y s t i į Briuselį.

Klausimas

Klausimas portretas
Ir man neaišku,kaip gali ten esantys,šis irgi kalbėti valstybės,mūsų visu vardu,kas galėtų paaiškinti,?

Pil.

Pil. portretas
Iš Lietuvos turi būti mažinamas europarlamentarų skaičius Europos parlamente.Atlyginimai jų be proto dideli, Lietuvai juos išlaikyti yra nelengva o ir nauda nėra didelė iš jų tenai.Lietuva maža šalis,jos žodis menkas sprendžiant bet kokius reikalus.
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių