Quantcast

Londone lietuviai milijoninę apyvartą pasiekė pardavinėdami kaukes

  • Teksto dydis:

Tuo metu, kai pasaulis su nerimu stebėjo sparčiai plintantį koronavirusą ir prognozavo ekonomikos nuosmukį, Londone gyvenanti jauna lietuvių šeima Aleksas ir Anastasija Lebedevai įžvelgė galimybę pradėti verslą.

„Man iš karto buvo ženklas, kad tai galbūt didžiausia gyvenimo galimybė“, – LRT televizijos laidai „(Ne)emigrantai“ pasakoja jaunas vyras, dviese su žmona įkūrę sėkmingą daugkartinio naudojimo veido kaukių prekybos verslą.

Pavasarį pradėjusi prekiauti siūtomis medžiaginėmis kaukėmis „Etsy“ platformoje, pora liepos mėnesio pabaigoje kaukių jau buvo pardavusi už 1 mln. svarų sterlingų. „Kai užsiregistravome, buvo apie 40 tūkst. konkurentų. Dabar jų yra 900 tūkst., o mes – pirmoje vietoje“, – pasakoja Aleksas. Šimtus kaukių kasdien parduodanti jauna pora sako, kad konkurentus lenkia didžiule kaukių pasiūla – siūlo ir vienspalves, ir įvairiaspalves, įvairiais raštais ir ornamentais puoštas kaukes.

Veido kaukių idėją Anastasijai ir Aleksui pametėjo artimieji iš Lietuvos. Tuo metu nei Londone, nei kituose Anglijos miestuose apsaugai nuo koronaviruso tokios priemonės beveik niekas nenaudojo. „Buvo karantinas. Viskas buvo uždaryta Londone, visi dirbo iš namų, bet prieš tai mes kažką mąstėm, kažką darėm, gal tą, gal aną. Vieną dieną vienas iš šeimos narių parašė žinutę, kad yra galimybė pardavinėti kaukes, gal norėtume pabandyti“, – apie nepraleistą progą pradėti savo verslą prisimena Aleksas.

Padėti milijoninę apyvartą pasiekusiems Aleksui ir Anastasijai atvyko ir draugai, kuriems jaunieji verslininkai išnuomojo atskirą kotedžą. Čia yra ir vykdomi užsakymai, pakuojamos kaukių siuntos. „Jeigu niekas nebepirks kaukių, mes turim ir planą B, ir planą C, ir planą D. Žiūrime, kokia situacija yra pasauly, stengiamės turėti produktus, kad padėtume žmonėms“, – užtikrintai sako Aleksas, ambicijų tapti sėkmingu verslininku turėjęs nuo pat pirmų dienų Jungtinėje Karalystėje.

Man iš karto buvo ženklas, kad tai galbūt didžiausia gyvenimo galimybė.

Aleksas prisimena, kad bandydamas įsitvirtinti Jungtinėje Karalystėje įvairiems darbdaviams išsiuntinėjo tūkstantį gyvenimo aprašymų – siųsdavo net į direktorių ar jų pavaduotojų pozicijas. Tačiau sulaukė pasiūlymo dirbti pardavimų srityje. „Tada nežinojau, ką tai reiškia, bet mokėjau šnekėti, mokėjau anglų kalbą. Tačiau kai tik pradėjau dirbti, pirmus šešis mėnesius visiškai nieko nepardaviau“, – pasakoja klaipėdietis Aleksas, po kelerių metų prasimušęs pardavimų srityje.

Vilnietė Anastasija, vos baigusi vidurinę mokyklą, į Londoną persikėlė prieš ketverius metus susipažinusi su Aleksu. Juodu susipažino Aleksui viešint Lietuvoje. Užteko vos kelių susitikimų, kad jaunuoliai pasijustų įsimylėję ir apsispręstų ateitį kurti kartu Londone. Aleksas mylimajai nuo pirmos pažinties dienos žadėjo, kad jiedu greitai nustos sunkiai dirbti ir turės savo verslą. Tokius žodžius mergina girdėdavo beveik kasdien, tačiau tada dar negalėjo nujausti, kad taip greitai jie taps realybe.

Laidą „(Ne)emigrantai“ žiūrėkite antradienį 19.30 val. per LRT televiziją.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietis

Pilietis portretas
Kiekvienas gali pasisiūti ta kaukę, nereikia ir siuvimo mašinos,vieną už kelis pensus ,centus nusipirkę kaukę , pagal tos iškarpas pasisiūti nesudėtinga.Ir bus plaunamos ,ne vienkartinės.Kas tingi,dave uždirbti tiem, kas netingėjo ir pasiuvo visiems.

Anonimas

Anonimas portretas
prie ko cia TIE PY..... ?

Anonimas

Anonimas portretas
da man pofig tie emigrantai !ziurekim i savo KIEMA !
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių