Žvaigždžių emigracija: A. Butkus Amerikoje šokdina 70-metes ir į Lietuvą grįžti neketina

Visuomet aktuali tema – emigracija, kuri, keičiantis laikams, taip pat kinta. Vis mažiau lietuvių vergauja lašišų ar vištų fermose, vis rečiau svetur tampa benamiais ar sukčių įkaitais. Šių dienų emigrantus vilioja naujos patirtys, saulėti orai ir, aišku, galimybė užsidirbti. Kaip užsienyje prigyja ir eiliniai tautiečiai, ir mūsų scenos žvaigždės?  Ir kodėl dauguma jų, nepaisant fantastiškų galimybių, veržiasi į namus?

12 metų emigracijoje praleidusi Gabrielė Bartkutė, gyvenusi Turkijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Singapūre, Austrijoje grįžo į Lietuvą ir šiuo metu įsikūrė Neringoje. 

„Gyvenimas buvo tirštas visokių dalykų ir norėjosi staigiai dingti iš šou verslo. Pirmiausia išskridau į Turkiją, ten penkis mėnesius dirbau turizmo operatoriaus atstove ir supratau, kad be Lietuvos negaliu. Po keleto metų sutikau žmogų, kurio vertybės atitiko manąsias ir nutariau pabandyti santuoką, ryžausi ištekėti“, – l savo emigracijos istoriją pasakojo G. Bartkutė, viename renginyje Frankfurte susitikusi mylimąjį. „Apsigyvenome Ciuriche, mūsų kaimynė buvo Tina Turner. Tačiau visi šveicarai labai uždari ir ypač vokiškame kantone jie nemėgsta vokiečių, nes atvykę vokiečiai dirba daug geriau, stipriau. Nepavyko užmegzti ryšio su jokiu šveicaru, jie nekenčia atvažiuojančiųjų. Todėl kas dvi savaitės dumdavom atgal į Frankfurtą. Kas man emigracijoje buvo tikrai nelengva, tai greitai kraustytis, iš Šveicarijos persikraustyti į Singapūrą per Vokietiją turėjau vos dešimt dienų. Užklupdavo vienatvė, nostalgija, gimtinės ilgesys“, – pasakojo Gabrielė.

Gabrielė Bartkutė./ LNK nuotr. 

Grįžusi į Lietuvą G. Bartkutė apsigyveno Neringoje. „Buvau trupam nuvykusi į Neringą, dairiausi darbo Vilniuje, bet darbo nebuvo, sostinėje kainos didelės, ir paaiškėjo, kad Neringoje žiemą gyventi daug pigiau. Norėčiau vėl save išbandyti kaip aktorė, šou versle, esu atvira pasiūlymams. Ko nepasiilgau, tai atpažįstamumo. Kai gyveni užsienyje, labai įvertini tai. Daug metų kaifavau nuo to, kad niekas manęs nepažįsta“, – kalbėjo G. Bartkutė.

LNK nuotr. 

Prieš septynerius metus Lietuvą tyliai paliko šokėjas Andrius Butkus. Iš pradžių pustrečių metų gyvenęs Tenerifėje ir dirbęs konsultantu batų parduotuvėje, jis prieš ketverius metus persikėlė į JAV, Floridą ir dirba šokių treneriu.

„Norėjau kažką pakeisti savo gyvenime, pirmiausia – aplinką ir persikelti ten, kur šilta, nes pilkuma, švelniai tariant, varė į depresiją. Dirbu šokių treneriu, šokių partnerės – per 70 metų, su patirtimi, nustebau, kad JAV aštuoniasdešimtmečiai gyvena visavertišką gyvenimą, žaidžia golfą, tapo, šoka. Dažniausiai šokių ateina mokytis našlės, kuriuos vėl nori jaustis jaunos, jas šokdina jauni vaikinai, moko elegancijos. Mano vyriausia studentų pora – džentelmenui 92-eri, damai – 87-eri. Jie šoka poroje, aš juos saugau, kad nenugriūtų, kad nieko neatsitiktų, labai jais žaviuosi“, – pasakojo A. Butkus. 

Kol kas į Lietuvą jis grįžti neketina. „Nežinau, kiek laiko dar ten būsiu, gal grįšiu, gal dar kažkur kelsiuosi, dabar, kai dirbu su šokiais, patogiau Amerikoje, čia labai daug varžybų, kuriose dalyvauju“, – pasakojo žinomas šokėjas.

Laida „KK2 penktadienis“ – šį vakarą 19.30 val. per LNK.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

gėda

gėda portretas
Pavyduoliai,jums iki jo šviesmečiai.Kaip nieko nepaisekę,taip teršia čia žmones.

Anonimas

Anonimas portretas
teisingai, kur nori ten ir gyvena pasaulį pamatys, darbą susirado, ir neprašo išmaldos o dirba, keliauja, įdomus žmogus gyvena savo gyvenimą, o, jūs Vargšai tik iš pašalpų gyvenat, ir sugebat tik purvinti žmogų rasinedami nesąmonęs,gaila jūsų nes daugiau nieko ir nesugebat +dar ir tinginiai esat, pavydziu kai jauni žmonės keliauja, ieško savo gyvenimo kelio patys ir niekam nepavydi, neturi laiko, kad kritikuotu ar zmogus storas,ar kudas jūs žemo lygio kirmineliai, visur matot tik blogąją pusę viena dieną pažvelkit į savo gyvenimą ir susimąstykit ką ne taip darot, gal laikas tapti protingesniu, negi nekyla noras pakeliauti, pamatyti pasaulio užsidirbti pinigų, o ne laukti kada valdžia numes kokį grasi

Kur nori ten ir gyvena

Kur nori ten ir gyvena portretas
Taip,senjorai ir senjores gyvena dar geresni gyvenima dabar,nei kai dirbo,vaikus augino. Jie iseina visur,zaidzia soka,dainuoja,,turistauja. Vaikai uzauginti,anukus tevai augina,dabar gyvenimas,tik dar sveikata ,kad leistu. O,Butkus,kur nori ten gyvena ir ka nori ta daro. Jis dirba,ne ant pasalpu gyvena. Gris atgal ar ne,cia ju problemos,o ne komentatoriu.Ten visi linksmi ir laimingi,niekas nedejuoja,kad kaskas blogai,tiesiog tokia kultura. O,as linkiu visiems sekmes,kur begyventu lietuviai....kad,sekme visada lidetu.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių