„Tedo Laso“ aktoriai susitiko su JAV prezidentu ir kalbėjo apie psichikos sveikatą

Komedinio serialo „Tedas Lasas“ (Ted Lasso) aktoriai pirmadienį Baltuosiuose rūmuose susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) ir kalbėjo apie psichikos sveikatos svarbą, bet jų žinią trumpam buvo užtemdęs vieno žurnalisto pykčio protrūkis tiesioginės transliacijos metu.

Baltųjų rūmų spaudos konferencijų salėje susirinkus serialo aktoriams, lietuvių kilmės amerikiečių komikas Jasonas Sudeikis (Džeisonas Sudeikis), vaidinantis amerikietiškojo futbolo trenerį iš JAV Tedą Lasą, kuriam po klubo savininkų skyrybų tenka treniruoti Anglijos futbolo komandą, pasakė: „Nesvarbu, kas esate, kur gyvenate, už ką balsavote, visi tikriausiai, manau, visi pažįstame ką nors, kas iš tikrųjų susidūrė su sunkumais, jautėsi izoliuoti, nerimavo, jautėsi vieniši.“

Nesvarbu, kas esate, kur gyvenate, už ką balsavote, visi tikriausiai, manau, visi pažįstame ką nors, kas iš tikrųjų susidūrė su sunkumais, jautėsi izoliuoti, nerimavo, jautėsi vieniši

Tačiau J. Sudeikio, seriale vaidinančio su psichologinėmis problemomis susiduriantį žmogų, geranorišką žinutę trumpam pertraukė vieno nepatenkinto žurnalisto šūkavimas.

Interneto leidinio „Today News Africa“ reporteris, sulaužydamas garsiąsias nerašytas spaudos konferencijų salės taisykles, garsiai kartojo, kad Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre (Karin Žan Pjer) ne taip dažnai kaip jis norėtų leidžia jam uždavinėti klausimus. Jam nesiliaujant kiti žurnalistai ėmė reikšti pasipiktinimą.

Šalia aktorių stovėjusi K. Jean-Pierre galiausiai paniurusiu veidu pagrasino nutraukti spaudos konferenciją, ir triukšmadarys nutilo.

Pažymėjusi, kad žodinės dvikovos čia dešimtmečius buvo ir yra norma, K. Jean-Pierre pridūrė, kad vis dėlto nepritars „nepagarbai kolegoms ir svečiams, atėjusiems čia pasisakyti... nepaprastai svarbiu psichikos sveikatos klausimu“.

Neturėtų būti stigma

J. Sudeikis sakė, kad pagalbos prašymas neturėtų būti stigma, nes kiekvienas pažįsta žmogų, kuriam reikėjo peties, į kurį būtų galima atsiremti, arba pats yra juo buvęs.

„Tai iš tikrųjų yra vienas iš daugelio dalykų, kurie, tikite tuo ar ne, mus visus sieja kaip žmones, – tęsė J. Sudeikis. – Tai reiškia, kad mes visi galime ir turėtume apie tai kalbėtis vieni su kitais, kai taip jaučiamės arba kai atpažįstame, kad kas nors taip jaučiasi.“

„Žinau, kad šiame mieste daug žmonių ne visada sutaria, tiesa, ir ne visada jaučiasi išgirsti, pamatyti, išklausyti, – kreipdamasis į Vašingtono žmones sakė J. Sudeikis. – Bet aš tikrai tikiu, kad visi turėtume stengtis padėti rūpintis vieni kitais. Tai mano asmeninis įsitikinimas. Manau, kad tuo tiki visi, esantys čia, scenoje.“

„Apple TV+" platformoje rodomame seriale, kurio trečiojo sezono premjera įvyko kovo 15 dieną, nagrinėjama skirtingų veikėjų psichikos sveikata: siužetinėse linijose nagrinėjamos patyčių, pykčio, tarpusavio santykių, savigarbos ir panikos priepuolių problemos.

„Apple TV+" pareiškime sakoma, jog „Tedas Lasas“ pasaulį sužavėjo savo universaliomis optimizmo, gerumo ir ryžto temomis bei pagrindinio herojaus filosofija niekada nenustoti tikėti, pranešė Holivudo leidinys „Deadline“.

Sekmadienį JAV prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“ patalpino Ovaliojo kabineto nuotrauką, kurioje matyti virš durų užklijuotas užrašas „Tikėk“ – tai užuomina į svarbiausią serialo mantrą.

Prezidento darbotvarkės klausimas

Psichikos sveikata yra J. Bideno „vienybės darbotvarkės“ dalis. Jis paragino įstatymų leidėjus skirti daugiau išteklių kovai su, kai kurių teigimu, krize, o administracija padidino finansavimą, kad būtų sustiprinta nauja savižudybių ir krizių linija 988 ir kad mokyklose būtų daugiau psichikos sveikatos specialistų.

J. Bideno administracija pareiškė, kad padidino psichinės sveikatos priežiūros priemonių, skirtų jaunimui, skaičių ir suteikė beveik 500 mln. JAV dolerių (469,75 mln. eurų) siekdama palengvinti JAV valstijų perėjimą prie savižudybių ir krizių pagalbos linijos 988.

Kiekvienas, susidūręs su psichikos sveikatos ar savižudybės krize, galės gauti konfidencialią konsultaciją skambindami arba siųsdami trumpąją žinutę numeriu 988 visose JAV.

Pasak Baltųjų rūmų, J. Bidenas ir jo žmona Jill (Džil) yra matę kažkiek „Tedo Laso“ serijų ir yra susipažinę su šio serialo vilties ir gerumo idėjomis.

2021 ir 2022 metais „Tedas Lasas“ pelnė „Emmy“ apdovanojimus už geriausią komediją, J. Sudeikis – geriausio pagrindinio aktoriaus komedijoje statulėles, o Brettas Goldsteinas (Bretas Goldsteinas) – geriausio antrojo plano aktoriaus komedijoje statulėles. Serialas pelnė ir kitų apdovanojimų.

Po laimėjimo 2021-aisiais J. Sudeikis pareiškė, kad šis serialas yra apie šeimą, mentorius ir mokytojus bei komandos draugus.

Be šių trijų dalykų aš nebūčiau čia.

„Be šių trijų dalykų aš nebūčiau čia“, – teigė jis.

Kartu su J. Sudeikiu renginyje Baltuosiuose rūmuose dalyvavo aktoriai Hannah Waddingham (Hana Vadingham), B. Goldsteinas, Brendanas Huntas (Brendanas Hantas) ir Toheebas Jimoh (Tohibas Džimou). Grupei buvo surengta ekskursija po prezidento privačias gyvenamąsias patalpas, sakė Baltųjų rūmų pareigūnas.

J. Sudeikis ir kiti „Tedo Laso“ aktoriai – ne pirmieji pramogų pasaulio atstovai, apsilankę Baltuosiuose rūmuose ir kalbėję apie problemas, esančias demokratų prezidento ir pirmosios ponios darbotvarkėje.

Dainininkė Olivia Rodrigo (Olivija Rodrigo) Baltuosiuose rūmuose lankėsi pandemijos metu, kad padėtų paskatinti jaunus žmones, tokius kaip ji, skiepytis nuo COVID-19. Populiari korėjiečių vaikinų grupė BTS prisidėjo prie azijiečių integracijos skatinimo ir kovos su išankstiniu nusistatymu prieš Azijos amerikiečius.

Aktorius Matthew McConaughey (Metjus Makonahis) praėjusiais metais po šaudynių pradinėje mokykloje jo gimtajame Juvaldžio mieste, Teksaso valstijoje, per kurias žuvo 19 vaikų ir dvi mokytojos, ragino sugriežtinti ginklų įstatymus.

Mary J. Blige (Meri Dž. Blaidž) ir Selena Gomez (Selena Gomes) dalyvavo atskiruose renginiuose su J. Biden, skirtuose atitinkamai informuotumui apie vėžį ir jaunimo psichinei sveikatai, o dainininkai Sam Smith (Sem Smit) ir Cyndi Lauper (Sindi Loper) koncertavo tą dieną, kai J. Bidenas gruodžio mėnesį pasirašė santuokų lygybės įstatymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių