„Postcosmos“ naktį žvaigždes priartins teleskopai

 • Teksto dydis:

Jau po dviejų dienų, birželio 3 d., šeštadienį, Dangaus šviesulių stebykloje, šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus, startuos „Postcosmos“ - pirmoji sezono koncertų, menų ir mokslo naktis po atviru dangumi.

Renginyje pasirodys kruopščiai atrinkta 11 narių kokybiška muzikinė įgula, kuri skleis įvairius garsus - nuo tektoninėmis bangomis vilnijančių gitarų iki mąsliai pulsuojančios elektronikos. „Visi kolektyvai drąsiai eksperimentuoja su skirtingais muzikiniais stiliais, geba pamaloninti išrankaus klausytojo ausis ir nunešti juos į nežemiškas orbitas. Būtent tai yra pagrindiniai kriterijai, kuriais remiamės kviesdami grupes į „Postcosmos“ naktį", - sakė organizatoriai.

Ant „Postcosmos“ scenos lips muzikos snobams pažįstami  „Sheep Got Waxed", derinantys „free" džiazo, pankroko ir „no wave" žanrus, „post-rock", „scream" ir „indie" patrakėliai „No Real Pionieers", po „stoner/surf/blues/rock" teritorijas braidantis „Sraigės efektas". Tamsesnius garsus skleis  depresyvūs „post blakeriai" „Extravaganza", „post-punk" atstovai „Local Blood". Jiems kompaniją palaikys pankai iš Talino „St Cheatersburg", balansuojantys tarp „post punk" ir „rockabilly" žanrų.

„Postcosmos“ lankytojai taip pat išgirs daugybę muzikos stilių derinančią grupę „WhaleSounds", „postrokerius" „Music InWallved" bei „indie" scenoje gerai žinomo būgnininko Manto Augustaičio solinį projektą „Chung Kran". Paryčiais „postcosminį" erdvėlaivį atakuos du elektroniniai asteroidai. Iš po horizonto besiskverbiančius ūkus persmelks „ekstraordinarus" veikėjas McKaras, kuriantis kreivą, pulsuojančią, idėjiškai paremtą elektroniką bei vaizdo projekcijas. Dar vienas projektas - Donis, pristatysiantis dar gana naują „ambient" muzikos srautą „ !"".

„Postcosmos“ užims ne tik smalsias ausis, bet ir protus. Į galaktikų platybes padės skverbtis žinovai, skaitysiantys paskaitas. Pavyzdžiui, astrofizikos mokslų daktaras Kastytis Zubovas kalbės tema „Juodosios skylės - kosminiai monstrai ar galaktikų piemenys?", norintys galės apsilankyti ekskursijose po observatoriją ir stebėti dangų per teleskopą. Kaip jau įprasta, bus ir poezijos. Tiesiai iš ežero gilumų, ant vandens, nuo žibančio plausto reikšis poetai Marius Burokas, Simonas Bernotas ir Monika Sudintaitė. Nedidelę ir jaukią festivalio teritoriją, kurioje pernai sutilpo keli šimtai žmonių, puoš autorinės meninės instaliacijos.

Naktis Dangaus šviesulių stebykloje, šalia Molėtų observatorijos ir Etnokosmologijos muziejaus bus jau septintasis „Postcosmos“ renginių ciklas. Muzikinės ir poetinės vibracijos skleidėsi Vilniaus televizijos bokšte, Vilniaus universiteto Planetariume, Lietuvos rašytojų sąjungos pastate, buvusiame sostinės taksi parke, „Skalvijos" kino centre ir t.t.

Programa: postcosmos.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių