Planai naujam filmui panaudoti kompiuterinį J. Deano atvaizdą sukėlė pasipiktinimą

 • Teksto dydis:

Jameso Deano (Džeimso Dino) tarp gyvųjų nėra jau 64 metai, tačiau klasika tapusio 1955-ųjų filmo „Maištas be priežasties“ (Rebel Without a Cause) aktorius turi pasirodyti naujame filme apie Vietnamo karą.

Nepriklausomos juostos „Ieškant Džeko“ (Finding Jack) kūrėjai trečiadienį sakė, kad kompiuterio sukurtas J. Deanas šiame būsimame filme atliks vieną iš pagrindinių vaidmenų. Skaitmeninis J. Deanas bus sukurtas remiantis sena filmuota medžiaga ir nuotraukomis, jį įgarsins kitas aktorius.

Pomirtiniai pasirodymai, paremti skaitmeninėmis technologijomis, pamažu skverbiasi į kiną, bet paprastai tai būna aktorių jau anksčiau sukurti vaidmenys, pavyzdžiui, Carrie Fisher (Keri Fišer) ir Peterio Cushingo (Piterio Kušingo), kurie drauge vaidino „Žvaigždžių karuose“ (Star Wars), pasirodymas 2016 metų filme „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“ (Rogue One: A Star Wars Story).

Tačiau planai skaitmeniniu būdu prikelti vieną labiausiai garbinamų buvusių kino žvaigždžių, apie kuriuos pirmasis paskelbė leidinys „The Hollywood Reporter“, sulaukė daug kritikos. Daugelis šiuos planus vadino nepagarbiais ir netikusiais – įskaitant „Kapitono Amerikos“ (Captain America) aktorių Chrisą Evansą (Krisą Evansą).

„Gal galime gauti kompiuterį, kuris nupieštų mums naują Picasso (Pikasą)? Arba parašytų porą naujų Johno Lennono (Džono Lenono) dainų. Šis visiškas nesupratimas yra gėdingas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ch. Evansas.

Teises į J. Deano atvaizdą per aktoriaus šeimai atstovaujančią firmą „CMG Worldwide“ įsigijo kino kūrėjai ir prodiusavimo kompanija „Magic City Films“.

„CMG Worldwide“ taip pat atstovauja intelektinės nuosavybės teisėms, susijusioms su daugeliu kitų jau mirusių žvaigždžių, įskaitant Neilą Armstrongą (Nilą Armstrongą), Bette Davis (Bet Deivis) ir Burtą Reynoldsą (Bertą Reinoldsą).

„CMG Worldwide“ valdybos pirmininkas ir vadovas Markas Roesleris (Markas Resleris) teisino J. Deano atvaizdo naudojimą ir sakė, kad kompanija jo šeimai atstovauja dešimtmečius. Pažymėjęs, kad J. Deanas turi daugiau kaip 183 tūkst. sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“, M. Roesleris sakė, kad velionis aktorius yra aktualus ir šiandien.

„Jamesas Deanas garsėjo kaip Holivudo maištininkas ir, kaip žinia, pasakė: „Jei žmogus gali peržengti prarają tarp gyvenimo ir mirties, jei jis gali gyventi po savo mirties, tuomet galbūt jis buvo didis žmogus. Nemirtingumas yra vienintelė tikra sėkmė“, – priminė M. Roesleris.

„Tai, kas 6-ajame dešimtmetyje buvo laikoma maištingais dalykais, labai skiriasi nuo to, kas maištinga šiandien, ir mes esame įsitikinę, kad jis pritartų šiam dabarties maišto aktui“, – pridūrė M. Roesleris.

„Ieškant Džeko“ pagal Garetho Crockerio (Gareto Krokerio) romaną pasakos, kaip JAV kariškiai po Vietnamo karo turėjo palikti per šį konfliktą naudotus tarnybinius šunis. Režisieriai Antonas Ernstas ir Tati Golykh (Tati Golych) filmavimą turi pradėti lapkričio 17 dieną. A. Ernstas elektroniniame laiške rašė, kad jie „be galo“ gerbia J. Deano palikimą.

„Filmo tema yra viltis ir meilė, o jis vis dar aktualus, kaip ir filmo tema, – nurodė režisierius. – Pasaulyje vis dar yra daug Jameso Deano gerbėjų, kuriems patiktų pamatyti savo dievuką sugrįžusį į ekraną. Kritikų bus visada, o mes galime tik žmogiškai ir taktiškai papasakoti puikią istoriją.“

J. Deanas žuvo per automobilio avariją 1955 metais, būdamas 24-erių. Iki savo žūties jis spėjo atlikti tik tris pagrindinius vaidmenis: filmuose „Maištas be priežasties“, „Į rytus nuo rojaus“ (East of Eden), ir „Milžinas“ (Giant).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių