Patarimai besiruošiantiems atostogoms kalnuose su draugų kompanija

 • Teksto dydis:

Dažniausiai į kalnus vykstama su bendraminčiais. Slidinėjimo sezonui artėjant žingsniais septynmyliais rekomenduojama atsižvelgti į keletą patarimų, kurie palengvins atostogas didesniu būriu.

Beje, pirmas patarimas – radikaliems individualistams nuo tokių kolektyvinių kelionių verčiau atsisakyti, nes garantuotai pritrūks laiko pabūti dviese ar tiesiog sau.

Iš anksto paskirkite konkrečią kelionės datą

Ir tuomet tegu visi norintys slidinėti prie jos prisitaiko. Bandymai prisiderinti prie, pvz., keturių šeimų galimybių taip, kad visiems būtų gerai, prilyginami visiškam nervų ištampymui ir finansinei nesėkmei: neliks nei bilietų, nei viešbučių, nei geresnių kainų. Visiems vienodai tinkamo laiko nebus niekada.

Taip pat reikėtų apsidrausti nuo apsigalvojimo. „Jei trys šeimos, poros ar pavieniai asmenys jau „sustyguoti“, pragarą pereisite mėgindami pakeisti kelionės datą dėl kažkurio, kas nebegali „dabar“, bet gali „tada“... Net jei pavyktų pakeisti kelionės laiką, garantuotai bus nepatenkintų, nes kažkam pirmoji data tiko labiau. Žodžiu – neįkliūkite į noro įtikti visiems spąstus“, – patarė tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Vienas iš galimų apsidraudimo būdų – laikykitės taisyklės, kad vykti nebegalintys asmenys turi patys surasti sau pamainą. Žiauriau, bet taip pat labai efektyvu yra iš anksto sumokėti už, pvz., kelionę, o jei kas nors persigalvoja ir vykti nebegali ar nebenori, pinigai nebegrąžinami.

Išsirinkite vadą ir jo klausykite

Pamenate Krylovo pasakėčią apie ratus, kuriuos gulbė, vėžys ir lydeka traukė į visas puses, taip ir nepajudėdami iš vietos? Nes kiekvienas darė taip, kaip jam norėjosi ar atrodė tinkamiausia? Labai panašiai yra ir su kolektyvinėmis slidinėjimo kelionėmis, kuomet šimtaprocentinė demokratija ir liberalizmas tiesiog nepasiteisina.

Pavyzdžiui, lyderio sprendimo dažniausiai reikia renkantis trasas, į kurias tą dieną vykstama, antraip yra tikimybė visai kompanijai išsibarstyti kas sau ar net nuklysti į per lengvas ar, priešingai, pernelyg sunkias trasas. Lyderis reikalingas laisvos dienos programai, jei kompanija nusprendžia tokią turėti ir pailsėti nuo kalnų, o kartais lyderio net reikia nuspręsti, kas tą dieną vakarienės (žinoma, jei gyvenama atskiroje viloje ar kambariai, apartamentuose yra virtuvės), – nes niekas kalnuose taip nesuvienija kaip bendros vakarienės.

Beje, dėl vakarienių – be bendro sumanymo kiekvienas tiesiog kažką kramtys pats sau, liks ir pusiau alkanų, nes tikrai ne kiekvienas, mokantis nusileisti nuo kalno, sugebės svetimoje virtuvėje atrasti puodą. Pvz., senovinėje austriškoje krosnyje (nuomodami vilas austrai nė neįtaria, ką lietuviai gali jose „užkurti“) iškeptas lietuviškas plokštainis, tebūnie per mažai ar per daug pasūdytas, bus puiki tema pokalbiams ir emocijoms lietis laisvai. O kokiam pokalbiui nuteiktų, tarkime, jogurto indelis?..

Pasiskirstykite komandomis

Jei turite galimybę gaminti maistą, pasiskirstykite komandomis, kurios spręs, kas šiandien vakarienei, ir pasirūpins produktų supirkimu. Dažniausiai dar prireikia suorganizuoti darbą, mat padėti ir dalyvauti bendrame procese atsiranda daugiau, nei telpa į virtuvę.

Ir sykiu nėra nieko varganiau, kai dėl visų pusryčių ir vakarienių galvas turi skaudėti, pvz., dviem dešimties žmonių kompanijoje esančioms moterims. Juk ir jos, kad ir kaip būtų keista, grįžusios iš kalnų gali užsimanyti tiesiog nieko neveikti ar rytais pamiegoti kiek ilgiau. Tas pavyksta, kuomet atsakomybe dėl maisto ruošos pasiskirstoma iš anksto, ir tai tenka skirtingoms komandoms.

Vykstant į kalnus su kompanija, I. Aukštuolytė rekomenduoja rinktis būtent tokius viešbučius, kurie turi ką pasiūlyti grupėms, pvz., daugiau žmonių apgyvendinti galinčius apartamentus ar bent kambarius su virtuve.

Sutarkite, kada išeinate iš namų

Jei kalnuose apsigyvenate toliau nuo trasų ir nuomojatės automobilį, nustatykite laiką, kada išeinama iš namų ir šio įsipareigojimo laikykitės. Jei nusprendėte naudotis ski bus, išėjimo iš namų laiką reiktų derinti prie autobuso tvarkaraščio. Nes visada atsiranda vėluojančių ir tokių, kurie nesusierzinę negali lukterti nė 5 minučių, tad aiškaus išėjimo iš namų laiko nebuvimas – labai gera proga susipykti iš pat ryto. Ir nors kalnai gydo net ir užkietėjusias pelėdas, vis dėlto visuomet atsiras norinčių išeiti iš namų pusvalandžiu anksčiau arba vėliau. O kur dar pageidaujantys čiuožti nekaltu, t. y. niekieno dar nepravažiuotu, sniegeliu, kas reiškia stovėjimą prie kelto apkritai pirmam, dar iki jam atsidarant?

Todėl jei kompanija didesnė, rekomenduojama burtis į dvi skirtingu metu išeiti norinčiųjų grupeles, pvz., greitąją ir linksmąją. Taip bus galima iš dalies ir savus poreikius labiau patenkinti (kad ir 15 min. ilgiau praleisti lovoje ar vonioje), ir išvengti bereikalingų pykčių.

Jeigu gyvenate prie pat trasų, pvz., pačiame kurorto miestelyje, o iki keltuvų – vos kelios minutės pėsčiomis, rytinio laiko derinimo išvengsite – pakaks tik susitarti visiems bendrą pietų laiką, o slidinėti kiekvienas galės pageidaujamu ritmu, pagal savo dienos režimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių