„Oskarams“ nominuotus trumpametražius filmus išvys ir Lietuva

  • Teksto dydis:

Sausio 24 d. Amerikos kino akademija atskleidė 2017 metų „Oskarų“ apdovanojimų nominantus, tarp kurių – penki ryškiausi vaidybiniai trumpametražiai filmai iš viso pasaulio. Išvysti specialią „Oskarams“ nominuotų šių filmų programą galės Vilniaus, Kauno, Marijampolės ir Mažeikių kino teatrų žiūrovai.

Kino mėgėjų simpatijų pelnytai sulaukusi kino programa į didžiuosius ekranus grįžta jau trečiąjį kartą. Šias metais vaidybinių trumpametražių filmų rinkinį sudaro geriausi darbai iš Prancūzijos, Šveicarijos, Danijos, JAV ir Ispanijos. Jie paliesia aktualias socialinės atskirties, terorizmo, vienatvės ir artumo paieškos temas.

Pirmasis programos filmas „Vidiniai priešai“ („Ennemis Intérieurs“) nukels į 90-jų Prancūziją, krečiamą atsiritusios terorizmo bangos iš Alžyro, o į neįšvengiamą akistatą stos du vyrai.

Trumpo metro juosta „Ženklas“ („Sign“) – „tylusis“ apdovanojimų pretendentas iš JAV, muzika ir ženklų kalba pasakojantis apie besimezgančius santykius tarp dviejų vaikinų – galinčio girdėti Beno ir Aarono, kuris yra kurčias.

Penktasis programos filmas „Laiko kodai“ („Timecode“) per 15 min. papasakos Lunos ir Diego istoriją. Abu jie dirba automobilių stovėjimo aikštelės apsaugininkais, tik Luna dieną, o Diegas – naktinėje pamainoje.

Filmų programoje bus galima išgirsti ir meilės ieškančiųjų balsus. Nominantas iš Šveicarijos – „Moteris ir konduktorius“ („La Femme et le TGV“) – papasakos tikrų įvykių įkvėptą jaudinančią vienišos moters (aktorė Jane Birkin) ir traukinio konduktoriaus meilės laiškais istoriją. Tuo tarpu trumpametražė drama „Tylios naktys“ („Silent Nights“) iš Danijos kalbės apie Kopenhagos benamių prieglaudoje savanoriaujančią jauną merginą Ingrę ir dėl jos galvą pametusį Kwamę, nelegalų imigrantą iš Ganos.


Oskarams nominuotų trumpametražių vaidybinių filmų programa nuo vasario 17 d. bus rodoma:

Vilniuje – kino teatruose „Multikino“ ir „Pasaka“ bei Ozo kino salėje;

Kaune – kino tearuose „Cinamon“ ir „Romuva“;

Marijampolėje – kino teatras „Spindulys“;

Mažeikiuose – kino teatras „Pirmas kadras“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių