Paaiškėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: jų – net trys

  • Teksto dydis:

Sausio 8 d.  LRT televizijos eteryje prasidės „Eurovizijos“ dainų konkurso nacionalinė atranka „Pabandom iš naujo“. Šiais metais dėl galimybės pasirodyti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos Italijoje varžysis 36 grupės ir atlikėjai. Sausio-vasario mėnesiais bus parodytos trys atrankinės laidos, du pusfinaliai ir finalinė laida. Dalyvius scenoje palaikys ir kalbins žavus vedėjų trejetukas – Ieva Stasiulevičiūtė, Giedrius Masalskis ir Richardas Jonaitis.

Pirmoje atrankinėje laidoje pasirodys 11 dalyvių: Elonas, Voldemars Petersons, Joseph June, Erica Jennings, Augustė Vedrickaitė, Urtė Šilagalytė, „Sun Francisco“, Aldegunda, Gabrielė Goštautaitė, Mary Mo, Viktorija Faith.

Šeštadienio laidoje turėjo pasirodyti ir grupė „Basas Pegasas“, tačiau dėl nenumatytų aplinkybių šios grupės pasirodymas yra nukeltas į kitą atrankos laidą.

„Paskelbę dalyvių registraciją į atranką, spėliojome, ar šių metų kandidatai bus stipriai užsikrėtę praėjusių metų nugalėtojų virusu ir ateis tik su roko skambesio turinčiomis dainomis. Galime tik pasakyti, kad bus visko – nuo jautrių lyrinių iki nestandartinio atlikimo dainų. Scenoje išvysime tiek gerai žinomus veidus, tiek scenų naujokus, kurie pastaruoju metu vis dažniau nustebina komisiją ir televizijos žiūrovus“, –  teigia LRT televizijos programų departamento vyriausias prodiuseris Audrius Giržadas.

Iš atrankinių laidų į pusfinalį keliaus po šešis dalyvius. Kiekviename pusfinalyje pasirodys po devynis atlikėjus ir grupes, o į finalą, vyksiantį vasario 12 d., pateks aštuoni pretendentai atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje.

Siekiant, jog komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamatys tik laidos pabaigoje. Komisijos stebės pasirodymus ir juos vertins atskiroje patalpoje, o savo apibendrintus pastebėjimus pateiks tik keliuose intarpuose laidos metu. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai bus skiriami lygiomis proporcijomis.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galės skambindami arba siųsdami trumpąsias žinutes telefono numeriu 1669 (vieno skambučio ar žinutės kaina – 0,60 euro). Iš vieno mobilaus telefono numerio per vakarą bus galima atiduoti daugiausia penkis balsus. Žiūrovų balsavimo rezultatai taip pat bus skelbiami tik laidos pabaigoje.  Už žiūrovų skambučiu ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei.

Taip pat LRT dalyviams skyrė 54 000 eurų, neįskaitant mokesčių, paramą, kuri buvo lygiomis dalimis padalinta dalyviams. Finansinį indėlį dalyviai galėjo panaudoti fonogramos gamybai ir sceniniam įvaizdžiui.

Pirmoji „Pabandom iš naujo“ laida – sausio 8 d., šeštadienį, 21 val. per LRT televiziją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių