A. Orlauskas apie Stambulo konvenciją: tai yra kvaila ir kenkia valstybei

 • Teksto dydis:

Vienas „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatorių Arūnas Orlauskas teigia, jog Stambulo konvencija Lietuvoje yra perteklinis, niekam nereikalingas dokumentas.

Pirmadienį 19.30 val. per TV3 rodoma aktualijų laida „Karštai su tv3.lt“ palies itin daug aistrų pastarosiomis dienomis keliančią, neišsemiamą temą apie Stambulo konvenciją. Laidos vedėjai klaus – ar homoseksualų santuoka ir partnerystė kelia grėsmę tradicinei šeimai?

Savo argumentais šį vakarą įnirtingai dalinsis vienas iš šeimų maršo organizatorių Artūras Orlauskas ir Seimo narys Matas Maldeikis.

A. Orlauskas laidoje teigs, jog Stambulo konvencija Lietuvoje yra perteklinis, niekam nereikalingas dokumentas. „Kam reikia penkto rato, jeigu su keturiais ratais važiuoja visas pasaulis?“ –  sakys jis pridėdamas, kad, neva, daug šalių nėra šio dokumento pasirašiusios.

Šeimų maršo organizatorius įsitikinęs, kad Lietuvos teisinė bazė pakankamai aiškiai reglamentuoja bet kokius smurto prieš moterį protrūkius, o į konvenciją jis žvelgia kaip į papildomas išlaidas, kadangi joje paminėta, jog pasirašius dokumentą, reikėtų dar įkurti ir papildomą, specialų komitetą.

Žinomo vyro nesuglumins net klausimas, argi jam nerūpi smurtą patiriančios moterys? „Jūsų pateiktas santykis yra truputėlį keistas, nes, galiu pasakyti, kad lygiai tiek pat nuo moterų smurto kenčia ir vyrai. Tas procentas yra maždaug vienodas, tik vyrai nesiskundžia. Labai mažai vyrų skundžiasi, ir psichologai tą žino, nes vyrams skųstis negražu“, – laidos vedėjui A. Anužiui atšaus A. Orlauskas.

Sekti pasakas, ką kažkada prieš 30 metų mes juokaudavome prie alaus, įteisinti tai dokumentais, yra ne tai, kad infantiliška – tai yra kvaila ir kenkia valstybei.

Šeimos maršo organizatoriaus supratimu, už Stambulo konvencijos pasirašymą pasisakanti Aušrinė Armonaitė pamiršta ir kitus niuansus: „Ten [konvencijoje], po moterų smurtu, ponia Aušrinė visai užmiršta, kad yra socialinė lytis ir visa krūva dalykų, kas apskritai leidžia iškreipti šeimos sampratą ir normalias šeimas nugrūsti į paraštes. O labai mažos dalies žmonių interesus iškelti į pirmą planą.“

Seimo narys M. Maldeikis laidoje A. Orlauskui prieštaraus tikindamas, kad šis pateisina mitus, kuriais žmonės yra įtikėję. Anot jo, konvencija nieko neįpareigoja: „Stambulo konvencija yra ne apie tai, apie ką kalba Artūras Orlauskas. Taip, mes turime aparatą, kuris gina moteris, kurios patyrė smurtą, o Stambulo konvencija kalba apie tai, kad nereikėtų kovoti su pasekmėmis – reikėtų kovoti su priežastimis.“

Seimo narys tikins, kad daugelis iki šiol nesupranta, kas yra socialinė lytis – dėl to kyla ir nesusipratimai. „Apie jokią antrą, trečią ar 72 lytį, kuria yra susirūpinę kažkokie seksualiai frustruoti žmonės, apie tai [Stambulo konvencijoje] nėra kalbos“, – sakys jis.

A. Orlauskas M. Maldeikio argumentus atrems sakydamas, kad tokio dokumento pasirašymas netgi galėtų pakenkti šaliai. „Sekti pasakas, ką kažkada prieš 30 metų mes juokaudavome prie alaus, įteisinti tai dokumentais, yra ne tai, kad infantiliška – tai yra kvaila ir kenkia valstybei. Priminsiu, kad mes gyvename tokiame laikotarpyje, kai ekonominė krizė varo valstybę tiesiog duobėn. Mes skolą kiekvieną dieną didiname, didiname BVP skolintais pinigais, o jūs svarstote, kaip kažkam galbūt reikėtų pasikeisti lytį ir priiminėti dokumentą, kuris nieko neįpareigoja? Nesuprantu, kam?“ – klaus jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Senolė

Senolė portretas
Įdomiausia tai, kad Šeimos Maršo organizatoriai visi išsiskyrę, o kai kurie net neaišku su kelinta drauge gyvena.Keistas noras auklėti žmones pirmoje šeimoje gyvenančius 50 ir daugiau metų. Ir visai nesvarbu kokios orientacijos vaikai jiems gimė, jie visi Gamtos vaikai . Nesistenkim atrodyti geresni negu esam. Būkim tolerantiški ir mylėkim greta esančius.

DSV

DSV portretas
Pritariu Orlaiskui, nevirskim iškrypėleis.

arunas

arunas portretas
šeima yra vyras moteris vaikai ir uz ja reikia kovoti.
VISI KOMENTARAI 54
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių