Muzikos pasaulis per kuklesnę „Grammy“ ceremoniją pagerbs geriausiuosius

Su judėjimo „Juodųjų gyvybės svarbios“ (Black Lives Matter, BLM) protestų daina ir vienu didžiausių metų hitų Beyonce (Bejonsė) sekmadienį bandys užbaigti savo „Grammy“ nesėkmių ruožą, muzikos pasauliui užverčiant sunkių 2020 metų puslapį.

Muzikos apdovanojimų „Grammy“ ceremonija, kuri paprastai būna labai įspūdinga, šiemet bus kuklesnė, kaip ir visi kiti svarbių apdovanojimų įteikimo renginiai pandemijos metu. Laikantis muzikos industriją smarkiai paveikusios koronaviruso eros suvaržymų, viskas daugiausia vyks internetu, derinant „gyvus“ ir iš anksto įrašytus pasirodymus.

Atidėta 63-ioji „Grammy“ įteikimo ceremonija vyks praėjus metams po to, kai Jungtinėse Valstijose plintant naujam virusui buvo uždarytos didelės ir mažos salės.

Prieš sekmadienio šou Beyonce, kurios pralaimėjimai svarbiose „Grammy“ kategorijose kėlė didelius ginčus, šiemet turi daugiausiai nominacijų – devynias. Po šešias nominacijas gavo Taylor Swift (Teilor Svift), Dua Lipa ir Roddy Ricchas (Rodis Ričas).

Beyonce bendrai yra gavusi 79 nominacijas – daugiausiai iš visų atlikėjų moterų. Tiek pat nominacijų per savo karjerą yra gavęs Paulas McCartney (Polas Makartnis). Daugiausiai nominacijų – po 80 – yra gavę Beyonce vyras Jay-Z (Džėjus Zi) ir Quincy Jonesas (Kvinsis Džounsas).

Beyonce „Black Parade“, išleista birželį, kai šalyje vyko didžiuliai protestai prieš rasizmą po policijos smurto prieš juodaodžius bangos, pretenduoja į „Metų įrašo“ ir „Metų dainos“ apdovanojimus.

Vis dėlto daug kritikų pergalę prognozuoja Dua Lipai, kuri ėmėsi galiausiai pasiteisinusios rizikos ir pandemijai apėmus šalį išleido šokių muzikos albumą.

„Karštos“ ir roko merginos

Buvusiai „Grammy“ numylėtinei T. Swift nominacijas pelnė netikėtas, kritikų išgirtas ir komercinės sėkmės sulaukęs „cottagecore“ stiliaus „karantininis“ albumas „folklore“.

Reperis R. Ricchas, kuris pernai gavo „Grammy“ už bendradarbiavimą su velioniu Nipsey Hussle'u (Nipsiu Haslu), be kitų kategorijų, už savo hitą „The Box“ yra nominuotas „Metų dainos“ apdovanojimui, skiriamam už dainų kūrybą.

Rokerė Brittany Howard (Britani Hovard), grupės „Alabama Shakes“ lyderė, išleidusi savo pirmąjį solinį albumą „Jaime“ pelnė penkias nominacijas.

Ji yra tarp pagrindinių pretendentų į roko kategorijų, kuriose pirmą kartą dominuoja beveik vien moterys, laimėtojus.

Pernai triumfavusi Billie Eilish (Bili Ailiš) vėl galėtų džiaugtis auksu, kaip ir Postas Malone'as (Postas Malounas), Justinas Bieberis (Džastinas Biberis) ir DaBaby (DaBeibis).

Pasisekti gali ir „karštos merginos vasaros“ (hot girl summer) madą įvedusiai Megan Thee Stallion (Megan Di Stallion), nominuotai keturiose kategorijose, taip pat ir „Geriausio naujo atlikėjo“.

Jos itin populiarios dainos „Savage“ perdirbinys su Beyonce pretenduoja į kelis apdovanojimus, įskaitant „Metų įrašo“. Šis bendras darbas padėjo Beyonce šiemetinėse lenktynėse dėl „Grammy“ išsiveržti į priekį.

„Geriausiu nauju atlikėju galėtų tapti ir kalifornietė Phoebe Bridgers (Fibi Bridžers), užėmusi tvirtas pozicijas roko kategorijose.

Fiona Apple (Fiona Epl), kurios albumą „Fetch The Bolt Cutters“ gerai įvertino kritikai, taip pat turi nemažai galimybių po visų tų metų, kai Įrašų akademijos balsuotojai skirdavo mažiau dėmesio moterims.

Be Beyonce „juodųjų galios“ himno, dvi nominacijas turi Lilo Baby (Lilo Beibio) „The Bigger Picture“, taip pat išleista per praėjusios vasaros BLM protestus.

23 metų H.E.R. „Metų dainos“ nominacijoje buvo nominuota už dainą BLM tema „I Can't Breathe“.

Mickey Guyton (Miki Gaiton) šiemet pateko į istoriją kaip pirmoji kantri muzikos kategorijose nominuota juodaodė. Tai ji pasiekė su daina „Black Like Me“.

Tačiau „Grammy“ be kontroversijos nebūna: reperis „The Weeknd“ po komerciškai sėkmingų metų netikėtai negavęs nė vienos nominacijos pažadėjo nebeteikti savo muzikos vertinti dėl apdovanojimų.

Kanadiečių superžvaigždė seka tokių atlikėjų kaip Frankas Oceanas (Frenkas Oušenas) ir Drake'as (Dreikas), nusigręžusių nuo juodaodžius atlikėjus ir moteris „nuviliančios“ institucijos, pėdomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių