Minutė su žvaigžde: S. Pennas papasakojo apie superherojus kine ir dar kai ką

  • Teksto dydis:

Ne tik vaidmenimis kine, bet ir politiniu bei socialiniu aktyvizmu garsėjantis aktorius Seanas Pennas ne visuomet rimtas ir apsiginklavęs veriančiu žvilgsniu. Artėjant naujojo veiksmo filmo „Šaulys“ (angl. „The Gunman“) premjerai žinomas vyras naujienų agentūrai „Reuters“ papasakojo apie jo veiklą ir su šypsena atskleidė, kokiu superherojumi galėtų tapti.

54-erių S.Pennas tikino, kad filmo „Šaulys“ personažas Džimas ir ši juosta patraukė jį gilesniu požiūriu į istoriją, kurio dažnai trūksta „šaudo-gaudo“ tipo filmams. „Trileryje parodomas smurtas ir jo pasekmės, tačiau tuo pačiu tai neapsunkina filmo tekmės“, – sakė jis. Filme žiūrovai išvys pagrindinio herojaus praeities detales – žudymus, įvykdytus pagal jo tuometinių darbdavių nurodymus Kongo Demokratinėje Respublikoje. Pasak aktoriaus, ši siužeto linija svarbi savo tikroviškumu, mat ši šalis stipriai nukentėjo nuo politinio ir ekonominio kitų šalių įsikišimo. „Šis procesas iki šiol nesiliauja. Realybėje ne sykį buvo ginčų dėl naudingųjų išteklių kasybos, tad esu tikras, kad „Šaulio“ pasakojimas yra aktualus“, – tvirtino S.Pennas.

Aktorius, kuris yra paskelbtas ypatinguoju Haičio ambasadoriumi už humanitarinius nuopelnus, neslėpė, kad buvimas garsenybe ne tik palengvina, bet ir apsunkina jo kaip aktyvisto veiklą. „Tiek kritika, tiek pagarba mane pasiekia greičiau. Norėčiau, kad politikai iš naujo įvertintų savo prioritetus vienu svarbiausių pasirinkdami žmonių gyvenimo kokybę ir dėl šio tikslo sudėtų ginklus. Tačiau tam, kad tokie pokyčiai įvyktų šalyse kaip Haitis, reikia kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos šalies gyventojams patiems to siekti. Reikia ne tik valdžios, bet ir viduriniosios klasės, žemdirbystės, eksporto. Didžiausias iššūkis – darbo vietų sūkurimas, kuris išnaudotų Haičio eksporto potencialą“, – kalbėjo S.Pennas.

Žinomas vyras juokavo, kad nors ir stengiasi padėti žmonėms tikrame gyvenime, Supermenu kine jis tapti nesiveržia. „Ar aš sutikčiau vaidinti superherojų? Galbūt, bet jei tik pasitaikytų koks labai juokingas. Nesu tikras, ar norėčiau būti blogiuku. Yra tikrai neblogų filmų, statomų pagal komiksus, tačiau, kalbant atvirai, norėčiau, kad kino industrija nevirstų į superherojų filmų fabriką“, – teigė S.Pennas.

Naująjį veiksmo filmą „Šaulys“ kūrė populiaraus trilerio „Pagrobimas“, kuriame vaidino Liamas Neesonas, režisierius Pierre’as Morelis. S.Pennui teko intriguojantis buvusio specialiojo agento vaidmuo. Personažas atsiduria painioje situacijoje, mat paaiškėja, esą jį pakišo jo paties viršininkai. Buvusi Džimo darbovietė mėgina ištrinti tamsią praeitį, kurios neatsiejama dalis – tokie darbuotojai kaip Džimas. Žinoma, vyras neketina pasiduoti be kovos, tačiau kai jo priešu tampa buvęs partneris Feliksas (akt. Javieras Bardemas), šansai išlikti gyvam gerokai sumenksta. Džimas sprunka nuo persekiotojų į Europą, nors atrodo, kad jį medžioja visas pasaulis.

Lietuvos publika galės įvertinti  S.Penną veiksmo filmų žvaigždės amplua jau nuo kovo 27 dienos.

Filmo „Šaulys“ anonsas:NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių