Medicinos darbuotojų dienos proga – bendras J. Sakalausko ir medikų atliktas kūrinys

 • Teksto dydis:

Operos dainininkas, kompozitorius, muzikinio teatro projektų prodiuseris Jonas Sakalauskas su keletu Lietuvos gydytojų iš Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus bei instrumentine grupe „U‘Elements“ Medicinos darbuotojų dienai skiria bendrą dainą – sveikinimą, nešantį žinią apie po sunkaus meto ateinantį palengvėjimą.

Dainuojant – geros emocijos

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius, solistas Jonas Sakalauskas subūrė medikus norėdamas ne tik jiems padėkoti, bet ir pasiūlyti Medicinos darbuotojų dieną pasitikti kitaip.

„Šis laikotarpis labai sunkus šalies medikams ir visai medicinos sistemai. Gydytojai kiekvieną dieną mato žmonių skausmą, susiduria su netektimis. Sirgau, patyriau ir galiu patvirtinti ne iš nuogirdų. Muzika yra užsimiršimas, kai to reikia – atsipalaidavimas. Ir, žinoma, iššūkis, kai dainuoji. Tad pakviečiau talentingus medikus padainuoti ir laikinai pamiršti rūpesčius, pasidžiaugti ir pasitikti pavasarį, palinkint vieni kitiems kuo daugiau saulės ir šviesos mūsų gyvenimuose. Norime visai medikų bendruomenei sukurti išskirtinę dovaną – dovanoti muzikinę akimirką, nešančią viltį, kad po nakties ateis šviesa“, – sako J. Sakalauskas.

Iniciatyvos autorius J. Sakalauskas džiaugiasi ir galimybe atskleisti naujus medikų talentus. „Paprastai jie garsėja savo profesiniais pasiekimais. Noriu visuomenei juos parodyti kaip išskirtines asmenybes, besidominčias menais ir net juos kuriančiais“,– sako J. Sakalauskas.

Gydytojai kiekvieną dieną mato žmonių skausmą, susiduria su netektimis. Sirgau, patyriau ir galiu patvirtinti ne iš nuogirdų. Muzika yra užsimiršimas, kai to reikia – atsipalaidavimas.

„O saule mano“ medikų projekte su J. Sakalausku dainuoja: Aleksandra Ekkert, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų neurologė; Evelina Šumskaitė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų otorinolaringologijos gydytoja rezidentė; prof. dr. Jonas Sąlyga, Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius; Prof. dr. Dalius Jatužis, VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto direktorius, VU Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos vedėjas, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas neurologas; Prof. Aras Puodžiukynas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies aritmijų skyriaus vadovas; Vygantas Kazlauskas, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės anesteziologijos ir intensyviosios terapijos klinikos vadovas ir skyriaus vedėjas;

Medicina irgi menas

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius Jonas Sąlyga pasakojo, kad dainos premjeros jis laukia su jauduliu. „Pirmas prisistatymas visada jaudina. Dainos dar negirdėjau, nes visi dainavusieji, laikydamiesi saugumo reikalavimų, savo partijas studijoje įrašinėjo atskirai. Visi šalies medikai pandemijos metu dirba įtemptai, tad norėjosi juos pradžiuginti, nustebinti“, –  sako J. Sąlyga.

Dainuojantis gydytojas J. Sąlyga tikina, kad medikų profesiją yra pasirinkę daug įvairiais talentais apdovanotų žmonių. „Turime ne vien dainininkų, muzikantų, poetų, tačiau ir dailininkų, šokėjų, kitų meno rūšių atstovų. Medikų kasdienybė – pacientai atvykstantys su savo skausmais, išvarginti ligų. Medicinos darbuotojus lydi nuolatinis stresas, išgyvenimai, tad jie atgaivos, pusiausvyros, teigiamų emocijų ieško mene. Medicina savitas menas – taip pat. Ne tik medicina, bet ir menas gydo. Natūralu, kad mūsų darbe tai susijungia“, – akcentuoja Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius.

J. Sąlyga sako, kad muzika jam yra atsipalaidavimas: „Viskas prasidėjo nuo keturių metų, kai tėvai nupirko pirmą armoniką. Taip ir groju, dainuoju 60 metų. Grįžęs po sunkios darbo dienos mėgstu prisėsti prie instrumentų ir kurti. Džiaugiuosi, kai pamatau, jog man pavyko, kai galiu žmones pradžiuginti savo kūryba. Esu įrašęs keletą dainų ir pasidžiaugiu jas išgirdęs skambant televizijos „Sveikinimų koncerte“. Džiugu, kad savo pacientus galiu paguosti bent dainomis, kai neturiu galimybės tai padaryti gyvai“.

Nejučia kyla klausimas, kad gal J.Sąlyga turėjo rinktis kitą profesiją. „Norėjau būti laivo kapitonu ir raižyti pasaulio jūras ir vandenynus, pamatyti daug gražių šalių. Besimokydamas vidurinėje mokykloje norėjau būti muzikantu. Net buvau nuvažiavęs į LMTA apsidairyti. Paskutinis mano apsisprendimas – medicina. Tačiau svajonės būti kapitonu neapleidau, tad atvykau į Klaipėdą bei panorau tapti laivo gydytoju. Laivo gydytoju taip ir netapau, bet esu laimingas Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius“,– juokiasi J. Sąlyga.

Balandžio 27-ąją šalies medicinos darbuotojai mini savo profesinę šventę – Medicinos darbuotojų dieną. Nors šios dienos paminėjimo ištakos siekia beveik šimtmetį – 1918-uosius metus, oficialiai ji įteisinta tik 2004-aisiais. Lietuvos medicinos darbuotojų šventė skirta šalies medikams – gydytojams, slaugytojams bei visiems, savo gyvenimą paskyrusiems sveikesnės visuomenės kūrimui.

Balandžio 27–oji pasirinkta neatsitiktinai – šią dieną 1918 metas Lietuvos valstybės Tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos komisija. Kaip teigiama istoriniuose dokumentuose, garbė rūpintis savo šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui bei vėliau prie jų veiklos prisijungusiam daktarui Jurgiui Aleknai, tapusiam Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Žinovas

Žinovas portretas
kad šią dainušką pavadint kūriniu.

Maestro

Maestro portretas
Toks vienas pliktelėjęs biški traukia pro šalį, nepataiko į natą. Kol galutinai nupliks pagaus cinkelį.

Kauniete

Kauniete portretas
Puikus sumanymas . Grazu .
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių