M. S. Šimulynaitė – apie vyrą, kurį teko išlaikyti: jis klausdavo, kur mano 20 eurų?

Ką gali moteris dėl meilės ir iš baimės – ką žmonės pasakys? Ar gali taip būti, kad dėl kitų nuomonės ji greičiau rinksis gyventi ne taip, kaip trokšta, o taip, kaip nori aplinka, nors už lango XXI amžius. Žmona, meilužė, darbuotoja, virėja ir skalbėja, pinigus uždirbanti ir visus keturis namų kampus laikanti – tokį paveikslą piešia ne viena santuoka nusivylusi moteris.

Ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ žinomos moterys dalysis savo istorijomis ir pasakos, kodėl žlugo jų santuokos ar santykiai. „Kas tave ims? Pažiūrėk į veidrodį, kaip atrodai!“ – tokius mamos žodžius nuolat girdėdavo choreografė, „Baltijos baleto teatro“ įkūrėja Marija Simona Šimulynaitė. Pažiūrėjusį į veidrodį šokėja jame matė, kaip pati sako, berniokišką moterį: kelnės, kareiviški batai ir trumpai kirpti plaukai, mat laiko sau nelikdavo. 

Ji šešerius metus gyveno su vyru, kurį teko pačiai išlaikyti: „Jis ateidavo ir sakydavo: „Kur mano 20 eurų, ar padėjai ant stalo?“ Aš dirbau po 14 valandų, pamiršdavau net pavalgyti, o jis sėdėdavo, gerdavo arbatėlę ir mėgaudavosi laisvalaikiu.“ Marija Simona prisipažins, kad visus tuos metus kentėjo, nes bijojo likti viena.

Kita laidos viešnia Jurgita pasakos, kad net 14 metų gyveno santuokoje su žmogumi, kuris labiau priminė jai vaiką nei vyrą. „Aš ir namus stačiau, sienas dažiau, žolę pjoviau, valgyti gaminau, vaikus prižiūrėjau ir dar į darbą važinėdavau, o jis gulėdavo ant sofutės ir žiūrėdavo“, – pasakos moteris. Jurgita savo ilgametį vyrą iškeitė į 10 metų jaunesnį vaikiną. Jis, esą, kur kas darbštesnis ir leidžia jai pasijausti ne darbiniu arkliu, o moterimi. Tiesa, viena pikantiška detalė: net trejus metus Jurgita, jos buvęs vyras ir naujasis draugas gyveno trise po vienu stogu.

Lietuvė Aušra Delval gyvena tarp milijonierių rojumi vadinamos Sen Bartelemi salos ir Vilniaus. Ji sakys negalinti patikėti šiomis istorijomis. Aušra kadaise kūrė santykius su Švedijos piliečiu ir su juo susilaukė dukros. Tačiau vos tik pamačiusi, kad švedas į ją žiūri kaip į prastesnę būtybę iš Rytų Europos, ji kaipmat susikrovė daiktus iš su kūdikiu išėjo iš namų: „Aš augau emancipuotoje šeimoje, todėl tai, kad vyras stebėdavo ir skaičiuodavo, jog geriu vandenį iš parduotuvės, o ne iš čiaupo arba, kad man netyčia sudaužius kokį daiktą namuose kildavo jo pasipiktinimas, buvo didelis pavojaus signalas. Maža to, jis man pasakė, kad šioje šalyje aš esu tik dulkė, todėl išėjau net nesidairydama atgal.“

Vis dėlto psichoterapeutas Andrius Kaluginas sakys, kad reta moteris išdrįsta nutraukti nelaimingą santuoką ir nereikia stebėtis, jog moterys kenčia nelaiminguose santykiuose. Jis neslėps, kad Lietuvoje dar gajus požiūris – geriau išsiskyrusi nei niekada netekėjusi. „Čia Vilniuje ar Kaune mes kalbame apie feminizmą, emancipaciją, bet jūs nuvažiuokit 10 km už Vilniaus ir pamatysite santuokas, kuriose yra alkoholio, smurto, nepagarbos, bet moterys kenčia ir nedrįsta skirtis, nes gi ką kaimynai pagalvos arba iš ko ji gyvens?“ – kalbės psichoterapeutas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona  portretas
Moterys pačios išsilepina vyrus po to verkia kad blogai .Pirmiausia pačios save gerbkime tada ir vyrai mus vertins

Ten

Ten portretas
Visos buvo laidoj panašu NARCISISTINĖS, irckažkokius kliedesius kalba. Baisu klausyti. Pamanyk- vyrui namą pastatė. O kai vyrai pastato namus ir palieka moterims, tai lyg ir norma LT, tai priimta. O moterys kažkokios išrinktosios LT. Vyrai žemesnė klasė, rasė. Nu taigi vyras, kaip jos galėjo kažko paprašyti matai. Aš negalėjau tų neadekvačių kalbų klausyti. Ši laida su Rūta buvo realiai siaubinga, kažkokia neadekvati kalba vyravo ten.

Panašu

Panašu portretas
Psichiškai nestabili persona, matomai išvedė vyrą iš pusiausvyros. Moteris su narsisistiniu asmenybės sutrikimu.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių