Landsbergių šeimoje vietoje bausmių – pasekmės

 • Teksto dydis:

Šį šeštadienį LNK laidoje „Bus visko“ laidoje 17.30 val. – išskirtinis interviu su Austėja ir Gabrieliumi Landsbergiais. Kol Lietuvoje plačiai eskaluojama beržinės košės tema, laida papasakos apie jauną šeimą ir jos taisykles, padėjusias sukurti tobulai veikiantį mechanizmą bei dvidešimt metų išbūti kartu.

Dar būdami studentai jie nepabūgo susilaukti net keturių vaikų. Gabrielius pripažįsta, jog tam daug įtakos turėjo anksti subyrėjusi jo tėvų santuoka.

„Skyrybos yra sunkus procesas, todėl lengvo proceso nebūna. Vaikui tai - pasaulio griuvimas“, – laidoje prisimins Gabrielius. Jis prisipažįsta, kad jam buvo taip pat labai sunku. Tačiau protingi ir išsilavinę tėvai sugebėjo mažam vaikui paaiškinti situaciją ir padėti susitaikyti net su tėvų skyrybomis. Tada pirmą kartą suprato, kiek daug įtakos vaikams turi tėvų auklėjimas. O krizių ir stiprių jo gyvenimą palietusių įvykių buvo daug. Ir labai daug jų susiję su žinoma pavarde. Pasirodo, būtent dėl Landsbergio pavardės vaikystėje jam teko net slėptis.

Atėjus sausio 13-ajai, žinojau, kad senelis užsirakinęs parlamente, mama – prie laužų. Baisiausia buvo suprasti, jog vieną dieną gali nebeateiti tie, kurių labiausiai laukiu.

„Didžiausia konspiracija mano gyvenime buvo sausio 13-osios istorija. Mano senelis atvažiavo pasveikinti manęs su gimtadieniu, kuris yra prieš pat šią dieną ir pasakė: „Kurį laiką turėsi pabūti ne namuose“. Nesupratau, ką tai reiškia, tačiau kitą rytą mane mama pažadino ir pasakė, jog šiandien važiuosime ne į mokyklą, bet į ligoninę. Atėjus sausio 13-ajai, žinojau, kad senelis užsirakinęs parlamente, mama – prie laužų. Baisiausia buvo suprasti, jog vieną dieną gali nebeateiti tie, kurių labiausiai laukiu. Ligoninėje praleidau net kelis mėnesius. Po kelerių metų sužinojau, kad gulėjau su išgalvotu plaučių uždegimu ir visiškai kita pavarde.“

Ir nors šiandien Gabrielius turi didelį būrį jį palaikančių žmonių, ne visada taip buvo. Dėl pavardės ir nusistovėjusios nuomonės jam teko pakeisti mokyklą, nes persikrausčius gyventi į kitą rajoną, vaikinas nepritapo. Mat buvo priimtas ne pagal savo charakterį, o pagal visuomenės jam suteiktą statusą – Landsbergio anūkas. Tačiau Gabrielius sako – nesvarbu, kokios buvo kalbos ir kaip jam dėl to reikėjo kentėti – būti reketuotam ar šmeižiamam, savo šeimos jis niekada neišsižadėjo.

Sulaukęs 19-os jis nepabūgo prisiimti dar didesnės atsakomybės ir sukurti savo šeimą, savarankiškai tvarkytis su visais iškilusiais iššūkiais. Gabrielius ir Austėja prisimins, kaip savo pirmagimį Augustą nešdavosi į paskaitas, ir nors dažnai ir sulaukdavo replikų „mokykis arba vaikus augink“. Tačiau jaunos poros planas buvo susilaukti keturių vaikų, o atėjus keturiasdešimtmečiui – susikrauti lagaminus ir važiuoti į gyvenimo kelionę.

Gabrieliaus žmona Austėja žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Jos mokymo programa gavo daug tarptautinių apdovanojimų. Pasak Austėjos, vienas pagrindinių dalykų, kuriuos turi prisiminti tėvai, – laikytis duoto žodžio ir nepasiduoti emocijoms bei su savo vaiku elgtis taip, kaip norėtumėte, jog elgtųsi su jumis. Tačiau ir šiuose namuose visko būna, tik, priešingai nei kitur, čia nėra žodžio bausmė.

Vienas pagrindinių dalykų, kuriuos turi prisiminti tėvai, – laikytis duoto žodžio ir nepasiduoti emocijoms bei su savo vaiku elgtis taip, kaip norėtumėte, jog elgtųsi su jumis.

„Mėgstu žodį „pasekmė“. Nes pasekmės turi būti susijusios su poelgiu. Pavyzdžiui, susitarėme su vaiku, kad jis grįš penktą valandą, tačiau jis grįžta septintą. Ir tada jam sakai: kadangi tu nesilaikai susitarimo, aš tavęs negalėsiu išleisti, todėl savaitę pagalvok, kas nutiko, o po savaitės vėl galėsi eiti. Tačiau iš vaiko negalima atimti to, dėl ko jau buvo anksčiau susitarta. Pavyzdžiui, vaikas nusižengė sekmadienį, o antradienį yra suplanuotas spektaklis. Spektaklio jam negalima uždrausti, nes spektaklis čia nei prie ko.“

Austėja papasakos, kaip jų namuose susitvarkoma su daugelio šeimų siaubu – kompiuteriais ir telefonais, pasakys, kokį turėjo susitarimą su savo vienuolikos metų dukra, norėjusia nusidažyti plaukus bei paatviraus, kodėl vieną kartą visi jos vaikai buvo ant jos supykę. Kodėl kartais Landsbergių vaikas išlaipinamas iš automobilio ir vienas turi grįžti namo, kokia yra Gabrieliaus silpnybė ir kaip atrodo šios šeimos tradicijos? Visa tai bus atskleista šį šeštadienį 17.30 val. per LNK.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nul'ė

Nul'ė portretas
Šviesuoliai- ar ne per skambu :) :)

Vilma

Vilma portretas
Man labai patinka Gerbiamos Austėjos ir Gabrieliaus šeima, 4 vaikai - tai labai gražu, tai tikra lietuviška šeima.

Algis

Algis portretas
Grazi seima. Nesuprantu kam pilt purva ir neapykanta ant Lietuvos sviesuoliu.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių