L. Pobedonoscevas: laikas išsikuopti savo namus nuo nereikalingų daiktų

  • Teksto dydis:

Ar kada nors esate pagalvoję, jog jūsų namuose prisikaupė daugybė daiktų, prie kurių metų metus nesate net prisilietę? Spintos, rūsiai, garažai, sandėliukai – tai erdvės, kurios tarsi užprogramuotos kaupti daiktus. Vis dėlto, ar visi tie giliai pakampiuose suslapstyti pirkiniai mums išties reikalingi? Ar jie neapsunkina mūsų gyvenimo? Šįkart TV3 laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas lankėsi pas aktyvią minimalizmo šalininkę Miglę ir su ja diskutavo apie tvarų gyvenimo būdą, kuriame nėra vietos daiktų pertekliui.

„Minimalizmas – tai ne vien daiktai, man labiau tai – vidinė švara, vidinė būsena“, – savo požiūriu į tvarų gyvenimo būdą dalijosi Miglė. Pašnekovė atviravo, kad minėtą vidinę švarą ji palaiko vadovaudamasi keliais esminiais principais: vengia besaikio vartojimo, pirmiausia stengiasi išnaudoti turimas atsargas ir tik tada rūpinasi naujais daiktais ar prekėmis. Be to, prieš apsilankydama prekybos centruose, Miglė visada kruopščiai susiplanuoja savo būsimą pirkinių sąrašą. Tai jai leidžia taupyti savo laiką, energiją ir, žinoma, finansus. Mergina pabrėžė, kad atsisakius nereikalingų daiktų pirkimo, ne tik atlaisvinami namai, sutaupoma, tačiau ir sumažinamas neigiamas poveikis aplinkai.

Leonardui pasiteiravus, ar yra sričių, kur Miglė dar norėtų patobulėti, mergina nė nedvejojusi paminėjo skaitmeninio minimalizmo sritį. „Kiekvienas mūsų laiškas, kiekviena nuotrauka, jie taip pat turi savo erdvę, kuri užima serverius, tie serveriai sukuria CO2, ir taip teršiame savo planetą“, – teigė pašnekovė. Ji pabrėžė ir tai, kad minimalizmas skaitmeninėje erdvėje yra ne tik tvarkingai į savo vietas sudėlioti dokumentai ar atlaisvinta elektroninio pašto dėžutė, bet ir ribotas laikas socialiniuose tinkluose.

Miglės pavyzdys – įkvepiantis, tačiau dauguma žmonių taip sąmoningai į vartojimą vis dar nežiūri. „Žmonės iš prigimties yra linkę kaupti daiktus, turtą, kiti siekia tam tikro socialinio statuso arba tiesiog nori save pradžiuginti nebūtinais pirkiniais“, – atsakymų, kodėl žmonės taip dažnai įsisuka į besaikio vartojimo spiralę, ieškojo SEB banko valdybos narė, Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė. Specialistė taip pat pasidalijo ne vienu patarimu, padėsiančiu suvaldyti neapgalvotą, spontanišką daiktų pirkimą bei jų kaupimą.

Daugiau apie minimalistinį gyvenimo būdą ir sąmoningą vartojimą – laidoje „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ šeštadienį 11.30 val. per TV3.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių