Įtemptas ir ambicingas „21 tiltas“ (filmo apžvalga)

Trileris apie nuo likusio pasaulio atkirstą Manhataną yra dar vienas Holivudo bandymas pasinaudoti šių dienų aktualijomis.

Neeilinis planas

Filmas "21 tiltas" pasakoja apie įspūdingo masto nusikaltimą Niujorke. Jo metu yra nužudomi net aštuoni policininkai, tai ant kojų sukelia visą teisėsaugos sistemą. Vadovauti operacijai paskiriamas detektyvas Deivisas (akt. Chadwickas Bosemanas) – patikimiausias ir kruopščiausias pareigūnas Manhatane.

Tai, kad jis imasi valdžios, reiškia, jog pasislėpti negalės niekas – nei nusikaltėliai, nei pareigūnai. Ilgainiui Deivisui pradeda aiškėti, kad tai gali būti vienas ir tas pats: savo aplinkoje jis pamato vis daugiau įtartinų detalių ir korupcijos, tai jam sukelia nemažai įtarimų. Ar gali būti taip, kad prie žiauraus išpuolio prieš jo kolegas galėjo prisidėti jo bendražygiai?

Kylant paranojai, Deivisas priima sau lygių neturintį sprendimą. Norėdamas sugauti atsakingus žmones ir užkirsti kelią naujiems nusikaltimams, jis ryžtasi atkirsti Manhataną nuo likusio pasaulio ir uždaryti visus tiltus, vedančius į legendinį Niujorko rajoną. Iš čia filmas ir gauna pavadinimą.

Politinės aktualijos

"21 tiltas" yra žiaurus trileris, pasižymintis ir šių dienų aktualijomis. JAV jau kelerius metus kyla vis didesnis pasipriešinimas policijai – beginklių žmonių, dažniausiai juodaodžių, mirtys nuo policininkų rankų įžiebė protestus ne vienoje vietoje ir suskaldė žmones politiškai.

Kino kūrėjai tuo netruko pasinaudoti. Didvyriškas kasdienių herojų pateikimas yra Holivudo kraujyje, nuo iš paprasto policininko į superherojų virtusio "Kieto riešutėlio" iki filmų apie tikrus įvykius, tokius kaip Rugsėjo 11-oji ar teroro aktas Bostono maratono metu. Patriotizmo ir politiškumo atgarsiai visuomet pritraukia žiūrovų į kino sales, tad "21 tiltas", pasakojantis apie griūvančią sistemą ir smurtą prieš policininkus, įsijungia į panašių kūrinių būrį.

Juosta nėra pernelyg politinė ar bandanti pamokyti žiūrovus. Tai yra labiau hiperbolizuotas trileris, kuris savo žiaurumu ar korumpuotos sistemos kritika neperspaudžia tiek, kad atrodytų visiškai fantastinis. Gerą detektyvinę istoriją turintis, veiksmu ir smurtu aptekęs filmas visuomet turės potencialo pritraukti žiūrovų iš bet kokios gyvenimo srities.

Stiprūs kūrėjai

Juosta yra surinkusi gana aukšto lygio kūrybinę komandą, kad vien ji sugebėtų atkreipti dėmesį į patį kūrinį. Projektą prodiusuoja Anthony ir Joe Russo – broliai, režisavę šiemet pasirodžiusią juostą "Keršytojai. Pabaiga", kuri tapo daugiausia uždirbusiu filmu istorijoje.

Surinkta aktorių komanda taip pat yra įspūdinga. Deivisą vaidina Ch.Bosemanas – Juodąją panterą "Marvel" filmuose įkūnijantis aktorius, savo nuožmumu ir energija tobulai tinkantis vaidinti nepailstantį detektyvą. Jam į pagalbą čia stoja Sienna Miller, galbūt pratusi vaidinti kiek ramesniuose filmuose, tačiau visuomet sugebanti prisitaikyti toje aplinkoje, kurioje atsiduria.

Prie jų prisijungia Tayloras Kitschas, Stephanas Jamesas ir "Oskaro" laureatas J.K.Simmonsas – trys aktoriai, kurių intensyvumas visuomet gali apgauti ir kurie ramių ar nereikalingų veikėjų niekada nevaidina. Kitaip sakant, visa aktorių komanda yra pripildyta talento, kuris gali iššauti bet kada, kas paranoją ir įtarimus norinčiam sukelti filmui yra tik į naudą.

Nesužavėti kritikai

Filmą iki šiol matę kritikai juo nebuvo pernelyg sužavėti. Kaip ir galima tikėtis iš panašių trilerių, žiūrovus gali pakerėti veiksmas ir filmo greitis, kuris užhipnotizuoja iki tokio lygio, kad galiausiai galima pamiršti, jog pats filmas yra tuščias ir neturintis svorio. "21 tiltas" pretenduoja į šią kategoriją – jis yra vadinamas nuspėjamu ir nelabai reikalingu, patraukiantis dėmesį galbūt savo aktoriais ar muzika.

Tokie filmai – tušti, greiti, neturintys didesnės išliekamosios vertės ir vėliau žiūrimi nebent ilgų skrydžių metu – dažniausiai yra vadinami sausio ar vasario filmais. Tai – mėnesiai po švenčių ir kino apdovanojimų sezono, kai žiūrovai būna išvargę, o kino studijos gali nepastebimai prakišti savo projektus, kuriais nelabai didžiuojasi. "21 tilto" niekas nesiruošia slėpti, tačiau šiuo metu nepanašu, kad tai yra filmas, kuriuo kas nors didžiuosis.

"21 tiltas" (angl. "21 Bridges")

Žanras: veiksmo, trileris

JAV, 2019

Režisierius Brian Kirk

Vaidina Chadwickas Bosemanas, Sienna Miller, J.K.Simmonsas, Taylor Kitsch.

Vertinimai:

Veiksmas 2/3

Scenarijus 1/3

Muzika 2/3

Aktoriai 2/3

Režisūra 2/3

Bendras 1,8

Kino teatruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nuo lapkričio 22 d. galima pamatyti dar tris premjeras:

"Pasmerkti. Pajūrio džiazas"

Pagal didžiulio susidomėjimo sulaukusį lietuvišką serialą sukurtas jau antrasis "Pasmerktų" filmas nenusigręžia nuo savo tradicijų. Istorija pasakoja apie kelių investuotojų numylėtinį Roką, kuris jiems neša turtus. Jo gyvenimas yra greitas, jis mėgaujasi pinigais ir meilužėmis ir išsaugo savo šeimą – žmoną su sūnumi. Staiga jis netikėtai įsimyli vieną iš savo meilužių, tai istoriją paverčia romantine su kriminalinio adrenalino pėdsakais. Tikrais įvykiais paremtas pasakojimas apie su pasauliu kovojančius nusikaltėlius Lietuvoje gal ir mažai matytas, nors originalumu nustebinti nežada.

"Manu. Gimęs skraidyti"

Bjauriojo ančiuko istorija visiems yra puikiai žinoma. Pasakojimas apie paukštį, nepritampantį prie aplinkinių, yra legendinis, o "Manu. Gimęs skraidyti" pateikia dar vieną jo ekranizaciją. Filmas pasakoja apie paukščiuką Manu, kuris gimsta žuvėdrų šeimoje, tačiau, kaip paaiškėja, iš tiesų jis yra čiurlys. Net ir mylimas savo žuvėdrų šeimos jis jaučiasi nepritampantis prie aplinkos, tad galiausiai pabėga iš savo lizdo. Savo kelionėje jis susitinka dar keistesnių už jį paukščių, kurie jam parodo, kad gyvenimas tikrai gali būti geras net tada, kai galvoji, jog niekur nepritampi.

"Valstybinės laidotuvės"

1953 m. vykusios Stalino laidotuvės iki šiol kausto pasaulio dėmesį. Pernai pasirodžiusi britų komedija "Stalino mirtis" tapo vienu geriausių metų filmų, puikiai hiperbolizavusi Stalino garbinimą po jo mirties. "Valstybinės laidotuvės" yra dokumentinis filmas, kuriam hiperbolių nereikia. Jame pateikiama tris dienas vykusių laidotuvių dokumentika, kurioje tikri vaizdai atskleidžia, kaip beprotiškai Sovietų Sąjungoje buvo gedima tuomečio lyderio, ir kokie absurdiški buvo tie vaizdai. Jie šiomis dienomis gali šokiruoti, tačiau pamatyti visuomet bus naudinga.

buvaukine.lt


Šiame straipsnyje: 21 tiltaskinasfilmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių