Holivudo žvaigždės žmonai negresia būti vyro šešėlyje

Gina ne tik įžymybes

Intelektualumas, kūrybiškumas ir teisingumas – tokius A.Clooney bruožus išskiria jos kolegos teisininkai. Šios savybės jai padeda laimėti bylas, kuriose nėra žiuri, kaltinamieji kartais net neturi gynėjų. Garsioji advokatė yra gynusi buvusią Ukrainos ministrę pirmininkę Juliją Tymošenko, Maldyvų prezidentą Mohamedą Nasheedą, Bahreino diktatorių Hamadą bin Isa al Khalifą, "WikiLeaks" įkūrėją Julianą Assange'ą ir daugelį kitų pasaulio garsenybių.

Amal ne mažiau svarbūs ir paprasti klientai – patyrę išnaudojimą, atstumti žmonės. Šios bylos ypač sudėtingos, tačiau jai teikia didžiausią pasitenkinimą. Pavyzdžiui, ji yra Nadios Murad, buvusios "Islamo valstybės" sekso vergės, ir 6,7 tūkst. jos likimo sesių, išgyvenusių smurtą ir prievartą, gynėja. A.Clooney siekia atvesti šios valstybės vadovus į tarptautinį teismą dėl jazidų genocido. Tam reikia surinkti kuo daugiau įrodymų, ir tuo užsiima ji pati – įrašinėja pokalbius su išlikėliais.

Prieš kelerius metus Amal su vyru įkūrė Clooney fondą už teisingumą, kurio tikslas – bendruomenių lygiu daryti tai, ką ji daro teismuose. Kartu su UNICEF Clooney fondas pernai parėmė aštuonias Libano mokyklas, kuriose mokosi apie 3 tūkst. Sirijos pabėgėlių. Kitas fondo projektas – teismų monitoringo sistemos sukūrimas. Tokiu būdu tikimasi įgyvendinti globalų teisingumą, už kurį kovoja A.Clooney, kad jokia pasaulio vyriausybė negalėtų įkalinti jai neparankaus nekalto žmogaus.

"Genocidas buvo vykdomas Bosnijoje, pasikartojo Ruandoje, ir tai yra tragedija. Prevencinė sistema, galinti užkirsti kelią tokiems įvykiams, neveikia. Jei norime, kad tokios moterys kaip N.Murad galėtų gyventi saugiai, turime daug padaryti", – teigia advokatė.

Paparacų persekiojimas apsunkina A.Clooney gyvenimą, tačiau padeda siekti tikslo. Nors bulvariniai leidiniai labiau domisi Amal spintos turiniu, o ne jos bylomis, tačiau net ir jų skaitytojai tokiu būdu sužinojo apie ISIS nusikaltimus prieš jazidus.

Iš Libano į Londoną

A.Clooney visuomet pabrėžia, kad ir pati buvo pabėgėlė, todėl taip gerai supranta tai išgyvenančius žmones, juos palaiko. Jos motina  Baria Alamuddin yra gerai žinoma politinė žurnalistė. Tėvas Ramzis Alamuddinas dėstė universitete ir dirbo Kelionių agentų asociacijos vadovu, taigi šeima daug keliavo. Kurį laiką buvo apsistoję Paryžiuje, bet, gimus antrajai dukrai Amal, sugrįžo į Beirutą.

Jaunėlė buvo vos dvejų, kai, bėgdami nuo pilietinio karo, Libane prasidėjusio septintojo dešimtmečio viduryje, paliko tėvynę ir atsidūrė Londone, vėliau išsikėlė už miesto. Būsimoji advokatė lankė paprastą mergaičių mokyklą, o kadangi mokėsi puikiai, gavo stipendiją ir įstojo į Oksfordo universitetą studijuoti teisės, norėdama ginti žmones.

Nors buvo darbšti, aštraus proto, niekas nebūtų jos pavadinęs knygų graužike, neišlendančia iš bibliotekos. Kaip ir kitos šeimos moterys, ji mėgo gražiai rengtis, linksmintis. Įstojusi į universitetą, kuriame mokėsi studentai iš viso pasaulio, turėjo daugiau laisvės nei gyvendama tėvų namuose. Rimtas požiūris į studijas neatrodė nesuderinamas su smagiais vakarėliais, tai netrukdė įsisukti į mamos drabužinę ir pasičiupti patinkantį drabužį, batus ar rankinę. Akademiniai pasiekimai atvėrė kelią magistro studijoms Niujorko universiteto Teisės mokykloje.

Dar studijuodama dirbo JAV Apeliaciniame teisme, po to Tarptautiniame teisingumo teisme (TTT). Baigdama studijas sėkmingai išlaikė advokatūros egzaminą ir buvo pasamdyta vienos garsiausių teisės kompanijų pasaulyje "Sullivan & Cromwell". A.Clooney pirmieji klientai buvo į tarptautinį skandalą įsivėlusi "Enron" korporacija. Po kelerių metų advokatė perėjo į tarptautinės teisės sritį ir įsitraukė į karo nusikaltimų bylas, pavyzdžiui, dalyvavo S.Miloševičiaus teismo procese.

Gyvybei grėsė pavojus

Vėliau ne vienus metus A.Clooney dirbo prie garsios Libano ministro pirmininko Rafiqo Hariri nužudymo bylos, šį nusikaltimą tyrė Jungtinės Tautos. Amal buvo vos kiek per dvidešimt, ji gyveno Hagoje, kur yra įsikūręs TTT, ir nuolatos važinėjo į Beirutą. Šiuo gyvenimo laikotarpiu jos gyvybei grėsė pavojus, tokie tyrėjai kaip A.Clooney buvo tapę sprogdintojų taikiniais, todėl teko gyventi ypatingo saugumo sąlygomis.

Pastaruosius penkerius metus žinomos teisininkės dėmesys krypo į moterų teises. Ji buvo Azerbaidžano žurnalistės, savo tiriamuosiuose straipsniuose atskleidusios šios šalies prezidento Ilhamo Alijevo kyšininkavimo ir korupcijos skandalą, Khadijos Izmailovos advokatė. Žurnalistė buvo nuteista kalėti, tačiau Amal pavyko įrodyti, kad byla buvo sufabrikuota. Europos Žmogaus Teisių Teismui pateikus reikiamus įrodymus, moteris išlaisvinta.

Darbas vis dar užima didelę dalį bendrame Amal ir George'o gyvenime. Pora susituokė 2014-aisiais, o 2017 m. jiems gimė dvynukai Ela ir Alexanderis. Motinystę derinti su karjera garsiajai teisininkei padeda būrys pagalbininkų – auklė, asistentė, virėjas, namų tvarkytojai ir kiti. Netoli Londono, Soningo miestelyje prie Temzės, gražioje vietoje prie upės esančioje šeimos rezidencijoje, įrengti erdvūs Amal ir George darbo kabinetai. Amal dabar dirba daugiausia iš namų.

Bulvariniai leidiniai labiau domisi Amal spintos turiniu, o ne jos bylomis, tačiau net ir jų skaitytojai tokiu būdu sužinojo apie ISIS nusikaltimus prieš jazidus.

Ankstyvi rytai yra laikas, skirtas tik mažyliams. Nuo šeštos iki aštuntos advokatė neatsiliepa į telefono skambučius ir neplanuoja jokios kitos veiklos. Abu su vyru ką tik prabudusius dvynukus atsineša į savo didelę lovą ir su jais žaidžia, juos myluoja. Dieną, turėdami laisvą minutę tarp susitikimų ir kitų reikalų, tėvai savo atžalų taip pat nepamiršta. Nėra taip, kad jie matytų vien auklę, mama ypač dažnai juos paima ant rankų, nuramina verkiančius, pamaitina.

Vedybos – netikėtumas abiem

Amal labai domisi mada ir turi išskirtinį skonį, įgimtą stiliaus pojūtį. Vakarėliuose ir renginiuose, kuriuose abu su vyru yra gana dažni svečiai, moteris nelieka nepastebėta, dažniausiai jos įvaizdis vertinamas labai gerai. Tiesa, ji neretai sulaukia kritikos, kad turi pernelyg daug drabužių ir aksesuarų, tačiau A.Clooney čia nemato nieko blogo. Ji įsitikinusi, kad jokia profesija negali žmogaus įgrūsti į į stereotipų rėmus, ir advokatės gali būti žaismingos, su polėkiu.

Kaip tik tai, kad ji yra netipiška savo profesijos atstovė, ne tik itin profesionali, talentinga teisininkė, bet ir nepaprastai žavi, stilinga, turinti gerą humoro jausmą moteris, labiausiai ir papirko George'ą. Kai jie susipažino, Amal buvo 35-eri, o jam 52-eji. Tai įvyko Italijoje, prie Komo ežero, kur aktorius turi namą. Su bendru pažįstamu ji apsilankė pas G.Clooney svečiuose, o po to ryšį palaikė susirašinėdami humoristiniais elektroniniais laiškais.

Galiausiai nutarė susitikti Londone ir kartu papietauti. Advokatė užsakė staliuką viename geriausių restoranų, net nepagalvojusi, kad tai tikrai ne pati tinkamiausia vieta pasimatymui su garsiu aktoriumi. Klaida paaiškėjo netrukus, kai juos, vos spėjusius ateiti, įamžino paparacai. Abu jautėsi taip, tarsi pažinotų vienas kitą jau seniai. Nei vienas, nei kitas pernelyg nedegė noru sukurti šeimą, ypač George'as, kuris jaunystėje jau buvo vedęs aktorę Talia Balsam.

Vienu geidžiamiausių Holivudo jaunikių laikytas G.Cloony buvo prisižadėjęs niekada daugiau nevesti, bet santykiai su Amal buvo kažkas tokio, ko niekada anksčiau nebuvo patyręs. Pasklidus žiniai apie jų santuoką, daug kas juokavo, kad Amal yra geriausias jo kada nors gautas apdovanojimas. O spauda komentavo: "Žinoma advokatė Amal Alamuddin ištekėjo už kažkokio aktoriaus." Tada vos ne per vieną naktį ji tapo įžymybe, kurią pažinojo kone kiekvienas praeivis.

Naujos žaidimo taisyklės

Šiek tiek užtruko, kol A.Clooney apsiprato su nauju statusu. Pavyzdžiui, jei norėdavo susitikti su savo pusbroliu, negalėjo tiesiog išeiti pasivaikščioti su juo į parką arba ramiai papietauti picerijoje su drauge. Net važiuojant automobiliu nebuvo ramybės:  vairuojantys žmonės lyg niekur nieko užkirsdavo kelią, norėdami ją nufotografuoti. Ypač šis dėmesys vargino Niujorke, nors Londone jo taip pat nestinga.

Netoli jų rezidencijos esančios smuklės "French Horn" personalas pažįsta iš veidų ne tik savo įžymiuosius kaimynus, bet ir jų draugus, giminaičius. G.Clooney visuomet pajuokauja su kolegomis. Jo žmona taip pat, pasak jos artimųjų, išliko kokia buvusi – paprasta, nesusireikšminusi.

Šių metų pradžioje buvo pasklidęs gandas, kad garsioji pora neva ketina skirtis ir net gyvena atskirai: esą George'as sugrįžo į savo namus Italijoje, o Amal liko Londone ir nebeleidžia jam matytis su dvynukais. Tačiau sutuoktiniai patikino, kad tai tik geltonosios spaudos žurnalistų išlaužta iš piršto istorija, neturinti nieko bendra su realybe. "Esame svajonių komanda ir mums sekasi puikiai", – tuomet komentavo G.Clooney, neigdamas, kad jų santykiai pateko į aklavietę.

Visai neseniai paskelbta apie naują projektą, kuriame dalyvauja Amal, pakviesta princo Charleso. Jo įkurtas paramos fondas "The Princes Trust International" paskelbė įsteigęs Amal Clooney apdovanojimą, skirtą jaunoms moterims, kurios dirba savo bendruomenių labui ir inicijuoja pokyčius. Apdovanojimas bus skiriamas kitais metais, jo nugalėtoją galės išrinkti pati A.Clooney. Ji tikisi, kad tai padės ugdyti ateities lyderes ir bus paskatinimas moterims veikti.


Amal Clooney apie…

Drąsą. Šiandieniame pasaulyje moterims labiau nei kada nors iki šiol reikia drąsos, nes jos susiduria su fiziniu ir psichologiniu smurtu, apribojimais, susijusiais su profesiniais gebėjimais, nuosavybe, kelionėmis, netgi vaikų globa.

Įsitikinimus. Kovokite už tai, kuo tikite. Kai praėjus daugeliui metų sėdėsite supamajame fotelyje ir kalbėsitės su savo anūkais, būkite tikri, kad galėsite papasakoti jiems dėmesio vertą istoriją.

Palaikymą. Jeigu jūs esate moteris, kuri guli paplūdimyje Maldyvuose, tikiu, kad norite žinoti, jog už kilometro yra kita moteris, žiauriai mušama. Ir kad jums tai rūpi, kad jūs norite rasti būdą parodyti, kad prieš tai protestuojate.

Aistrą. Aistringi žmonės viską, ką darytų, daro gerai. Ši emocija yra varomoji jėga, todėl neturime dėl to atsiprašinėti. Aš imuosi tų bylų, kurios man teikia pasitenkinimą, o ne leidžiančių ramiai miegoti naktį.

Kantrybę. Kartais gali prireikti ilgų metų, kad pasiektum to, ko nori, tačiau niekada nereikia nustoti bandyti.

Bendrumą. Visas moteris sieja ryšys. Ne geografinis. Ne religinis. Ir ne kultūrinis. Tai bendra patirtis, kurią turi tik moterys, ir sunkumai, su kuriais tik jos susiduria.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių