Grupės „Pelenai“ 20-metį švęsiantis Č. Gabalis – apie karjeros pradžią

 • Teksto dydis:

Ši vasara dainininkui Česlovui Gabaliui žada būti išties įtempta. Birželio 18 d. jo laukia Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vasaros festivalio uždarymo koncertas „Roko baladės 5“, šiek tiek vėliau – didysis jubiliejinis „Pelenų“ 20-mečio koncertas ir koncertai pajūryje.

Paklaustas, ar nesunku vasarą ruoštis koncertams, atlikėjas tik mirkteli: „Viskas paprasta, kai dirbi kartu su draugais“. Tačiau kartu pripažįsta, kad vis dažniau poilsį atranda tyloje.

Didžiulės sėkmės sulaukęs Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro projektas „Roko baladės“ vienija tris garsiausius Lietuvos roko atlikėjus, žinomų roko grupių lyderius Povilą Meškėlą, Česlovą Gabalį ir Jeronimą Milių. Ar trims lyderiams nesunku dirbti drauge? Č. Gabalis šypsosi: „Visiškai nesunku! Mes visi esam geri draugai, o ir apskritai rokeriai – geri žmonės“.

Lietuviškuoju Bryanu Adamsu tituluojamas atlikėjas kartu su savo scenos partneriais Vilniaus paveikslų galerijos kiemelyje atliks INXS, Kido Rocko, Rodo Stewarto ir kitų atlikėjų dainas. Šio koncerto organizatoriai siūlo ir neįprastą pramogą – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro „Facebook“ paskyros lankytojai savo balsais gali išrinkti Č. Gabaliui dainą, kurią jis atliks „Roko baladžių 5“ koncerte. Rinkimams pateikti du kūriniai: Rodo Stewarto „Have I Told You Lately“ ir Bryano Adamso „(Everything I Do) I Do It For You“.

Žavus, ypatinga charizma ir išskirtiniu balso tembru užburiantis rokeris pasakoja, kad rokas jo gyvenime atsirado dar paauglystėje: „Tai buvo hipių, maišto ir roko laikai.  Visada turėjau troškimą išgirsti kuo daugiau tokios muzikos, bet jos tais laikais Lietuvoje nelabai būdavo. Tačiau būdavo tokių žmonių, kurie turėdavo giminaičių Amerikoje ir jiems atveždavo įrašų, pavyzdžiui, „AC/DC“ koncertą. Tada eidavom į butą ir visi mokėdavome po 50 kapeikų, kad galėtume per video pasižiūrėti tą įrašą. Taip pat ir plokšteles klausydavom už pinigus“, – šypsodamasis prisiminimais dalijosi Č. Gabalis.

Ar pasirinkti dainininko karjerą, atlikėjui ilgai svarstyti neteko. „Pirmoje klasėje jau dainavau kaip solistas su choru Kovo 8-osios proga. Esu dalyvavęs ir „Dainų dainelėje“, o rimtai pradėjau dainuoti nuo aštuntos klasės. Taip po truputį, po truputį ir įsivažiavau“, – savo muzikinio kelio pradžią prisimena Č. Gabalis.

Šią vasarą legendinė roko grupė „Pelenai“ minės savo veiklos 20-metį. „Praėjusią savaitę kaip tik įrašėme savo koncertą LRT studijoje, o liepos 14 d. „Piano.lt“ vasaros terasoje vyks didysis „Pelenų“ jubiliejinis koncertas, kuriame skambės išskirtinai autorinė „Pelenų“ kūryba“, – pasakojo atlikėjas.

Nors širdyje visada išliks rokeris, laisvalaikiu Č. Gabalis klausosi įvairiausių žanrų muzikos – nuo klasikinės iki roko. „Progai pasitaikius, stengiuosi išgirsti naujų grupių, atrasti kažką naujo, šviežio. Tačiau paskutiniu metu muzikos mano gyvenime iš tiesų labai daug, tad vis labiau vertinu tylą,“ – sakė žinomas atlikėjas.

Nepaisant intensyvaus koncertų grafiko, šią vasarą atlikėjas ras laiko ir poilsiui: „Truputį atostogausiu – neilgai, savaitę laiko, tradiciškai praleisime savo mylimoje Nidoje, o rudens pradžioje važiuosiu ilsėtis į Ispaniją. Kas man yra tikros atostogos? Kai nieko neveiki! Išsitiesęs ant pilvo guli saulėje, – juokiasi dainininkas. – Svarbiausias dalykas – kad būtų geras oras. Nors iš tikrųjų, kai nuvažiuoji į Nidą, gali ir lyti, – man ten gerai“, – sako Č. Gabalis.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vasaros festivalio koncertas „Roko baladės 5“ su Povilu Meškėla, Česlovu Gabaliu ir Jeronimu Miliumi vyks birželio 18 d. 20 val. Vilniaus paveikslų galerijos kiemelyje. Bilietus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių