„G&G Sindikato“ lauktuvės iš Berlyno: pristatė naują dainą ir vaizdo klipą

 • Teksto dydis:

Jau po kelių savaičių šalies arenose koncertinį turą surengsiantys Lietuvos hiphopo lyderiai „G&G Sindikatas“ gerbėjams pristato naują dainą „Demonay“. Šį kūrinį jie įrašė Vokietijos sostinėje, kūrybinės viešnagės, per kurią spėjo nufilmuoti ir vaizdo klipą šiam singlui, metu.

Penkias dienas Vokietijos sostinėje „G&G Sindikato“ vyrai praleido sulaukę netikėto kvietimo iš įspūdingos „Red Bull Studios Berlin“ garso įrašų studijos. Įnirtingai besiruošianti kovo pabaigoje prasidėsiančiam arenų turui „Visos kaukolės šypsosi“ grupė nusprendė pasinaudoti retai pasitaikančia proga ir naujus kūrinius įrašyti Berlyne.

Čia reperiai turėjo galimybę tris dienas darbuotis išskirtinėje aplinkoje ir naudotis aukščiausios kokybės įranga bei pasaulinio lygio profesionalų pagalba.

Apie visų mūsų kovą

Vietoj senos elektros jėgainės įrengtoje studijoje gimė du nauji kūriniai tapsiantys dar šiemet pasirodysiančio naujo grupės albumo pagrindu. Viena šių dainų – „Demonay“, kurioje „G&G Sindikato“ balsai Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Kastytis Sarnickas-Kastetas pasakoja apie kovą su savo vidiniais demonais.

Pasak grupės narių, ši tema jiems, kaip ir daugeliui mūsų, išlieka svarbi visada. „Kiekvieną kartą kurdami dainą rašome apie tai, kas mums įdomu ir aktualu. Vidinė kova yra ta, kurią visi kovojame nuolat ir kurios negalime sau leisti pralaimėti“, – apie dainos idėją pasakojo Kastetas.

Jam pritarė ir Svaras, pabrėždamas, kad žvelgiant plačiai, kiekviename kūrinyje yra šiek tiek šios temos. „Vidinio demono ir Dievo kova gimė su pirmuoju žmogumi žemėje ir išnyks su paskutiniu. Tai amžina tema, – kalbėjo jis. – Iš esmės, visos pasaulio dainos, netgi visas menas yra apie tai“.

Grįžo su patirtimi ir įspūdžiais

Kelionė į Berlyną, kurios metu ir gimė ši daina, buvo pirmoji kūrybinė išvyka užsienyje per grupės beveik 25 metus trunkančią istoriją. Nors reperiai yra surengę daugybę koncertų kitose šalyse, bet dirbti ne Lietuvoje įsikūrusioje studijoje jiems dar nebuvo tekę. Iš Berlyno „G&G Sindikato“ ketveriukė grįžo ne tik įvykdžiusi užsibrėžtus tikslus, bet ir pasisėmusi naujos patirties.

„Buvome pasidarę kai kuriuos namų darbus, tad Berlyne bandėme tiesiog sudėti taškus ant „i“. Iš esmės, viskas pavyko, bet kaip visada iki tobulo plano įgyvendinimo pritrūko dar kelių darbo studijoje dienų, – pasakojo Kastetas. – Svarbiausia, kad sukaupėme patirties ir, jei kada ateityje kartosime panašias „atostogas“, jau žinosime, ko laukti ir, kaip joms ruoštis.“

Grupės nariai juokauja, kad tai buvo kūrybinės atostogos, per kurias nebuvo kada atostogauti. Todėl buvo itin svarbu naujoje vietoje jaustis komfortabiliai. Tam itin pasitarnavo erdvios studijos patalpos, kuriose sudarytos idealios sąlygos tam, kad dirbant joje 12 valandų per parą būtų galima jaustis kaip namuose.

Tuo tarpu, „G&G Sindikato“ muzikos prodiuseris Donatas Juršėnas-Donciavas džiaugėsi ne tik proga pamatyti, kaip užsienyje dirba jo amato kolegos, bet ir galimybe pažinti dar nematytą savo bičiulių darbo procesą.

„Esame nemažai kartu keliavę, bet būti kūrybiniame procese visiems kartu netenka. Vilniuje darbas vyksta labiau fragmentuotai, – įspūdžiais dalijosi Donciavas. – Kalbant apie studiją, mane maloniai nustebino joje dirbantys žmonės. Visada įdomu iš šono pažiūrėti, kaip kiti daro paprastai man tenkančius darbus. Galiu tik paploti jiems už profesionalumą.“

Klipe – dainos gimimas

Naujajam kūriniui „Demonay“ skirtame vaizdo klipe kartu su grupe vykęs operatorius reperius užfiksavo ten, kur ši daina ir buvo įrašyta – studijoje, o taip pat – kasdien vykstant į ją ir iš jos į namus.

„Nebandėme atvaizduoti Berlyno, tiesiog norėjome, kad tuo pačiu metu, kai vyksta kūrinio įrašai, būtų filmuojamas ir klipas. Filmavome studijoje, kažkiek pakeliui į ją ar einant kažkur užkąsti, – apie klipą kalbėjo Kastetas. – Svarbiausia buvo, kad mums patiems būtų smagu ir niekas nekvaršintų galvos sakydamas „padarykim dar vieną dublį taip ir taip“ ar panašiai.“

Berlyne reperiai spėjo dar ir pakoncertuoti ten gyvenančių bičiulių lietuvių įkurtame „Panke“ kultūros bare. Čia juos nustebino didelis vietinių lietuvių ir kitų berlyniečių būrys.

„Buvom kviečiami jau eilę metų, bet vis nepasitaikydavo proga. Labai džiaugiausi galimybe ten pagroti. Man koncertas pateisino visus lūkesčius, netgi viršijo juos – negalvojau kad Berlyne yra tiek žmonių, kurie nori pamatyti mūsų pasirodymą“, – džiaugėsi Kastetas.

Savo gerbėjų palaikymo „G&G Sindikatas“ tikisi ir išskirtinių koncertų didžiosiose Lietuvos scenose metu. Kovo 28 dieną koncertu Vilniaus „Siemens“ arenoje reperiai pradės savo naująjį arenų turą „Visos kaukolės šypsosi“. Praėjus savaitei po jo, balandžio 3 dieną, jie vakarėlį atveš į Klaipėdos „Švyturio“ areną, o balandžio 15 dieną „Žalgirio“ arenoje savo muzika judins kauniečius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių