Quantcast

Fotografas apie svaiginančios karjeros nuotykius: įtraukit pilvuką, pone prezidente

  • Teksto dydis:

Vienas garsiausių jaunosios kartos šalies fotografų Algirdas Bakas, kurio vardas greičiausiai geriau žinomas užsienio redaktoriams nei Lietuvos, neseniai kartu su savo šeima nusprendė palikti Kiniją, kurioje gyveno beveik dešimtmetį, ir persikraustyti į Švenčionėlius.

Visą gyvenimą aštrius įspūdžius gaudęs, Aziją, Ameriką ir Europą motociklu išmaišęs fotografas tikina, kad dabar pagyventi nuobodžiai, nedideliame miestelyje, viena valanda nuo Vilniaus su žmona ir dukra jam yra be galo gera.

„Iš to nuobodumo ir prigalvoji geriausių idėjų, turi laiko panuobodžiauti, pastebėti aplinką. Man atgaiva panuobodžiauti. Po tiek metų gyvenimo Šanchajuje čia nieko nevyksta, ramu, faina“, – ant laužo kepdamas blynus Labanoro girioje šį pirmadienio vakarą, 20 val., LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“  pasakos A. Bakas.

Iš Jurbarko kilęs vyras atvirauja – į Kiniją dar 2011-ais metais išvyko neturėdamas jokių ryšių, tik draugę, kuri leido pusę metų pagyventi nemokant nuomos ant jos sofos, ir fotoaparatą, kuris, kaip tikėjosi A. Bakas, atvers jam kelius į didžiausias pasaulio redakcijas.  Joms beldėsi ir gyvendamas Londone, tačiau ten sėkmės paukštės pagauti nepavyko. Vyras jau žinojo, kad būti pastebėtam „The Economist“, „Bloomberg“, „The Financial Times“ ir kitų pasaulinio lygio leidinių nėra paprasta, todėl turėjo ypatingą planą. Sėkmės paslaptis Kinijoje pagal Baką – daug vaikščioti fiksuojant visą aplinkinio pasaulio keistumą. Iš to fotografas padarė ypatingų atviručių komplektą ir išsiutinėjo pasaulinių leidinių redaktoriams.

Iš to nuobodumo ir prigalvoji geriausių idėjų, turi laiko panuobodžiauti, pastebėti aplinką. Man atgaiva panuobodžiauti.

„Vieną naktį, apie trečią nakties, skamba telefonas, aš atsiliepiu, kitam gale sako: „Laba diena. Skambinam iš „Financial Times“, turim didelę istoriją, ar tu galėtum nuvažiuoti į Vidurio Kiniją mums nufotkint... Galvoju, gal sapnuoju, sakau, parašykit man laišką“, – prisimena A. Bakas.

Ryte patikrinęs pašto dėžutę A. Bakas pagaliau leido sau iš tiesų apsidžiaugti. Kvietimas buvo tikras. Vyrui užsienio leidiniams teko fotografuoti ir opiausias Azijos problemas, ir didžiausius vietos lyderius. Netikėtumai laukė ir gaudant istorinius kadrus, ir fotografuojant prezidentus. Fotografas žinojo, kad be viršelio sugrįžti jis paprasčiausiai negali.

Fotosesija su Pietų Korėjos prezidentu praėjo labai nelengvai. Tą kartą dėl geros nuotraukos fotografas iš Lietuvos sulaužė itin griežtą etiketą.

„Sakau, mister prezident, biškį išsitieskit, sakau pilvuką biškį įtraukit, o jis žmogus tiek  užimtas, savo mintyse paskendęs, kad negirdi. Priėjau prie jo, jam per pilvuką (patapšnojau), sakau, truputėlį reikia įtraukt ir einu prie kameros atgal. Matau komandos veidus, kaip aš čia taip galėjau... Jie jau buvo pasiruošę mane prispaust prie grindų, kad aš jau darau kažką tokio. Sako, pasidžiauk, čia tavo paskutinis vizitas prezidento rūmuose“, – apie viršelio fotografavimo užkulisius pasakoja A. Bakas.     

Beje, laisvalaikiu fotografas iš Lietuvos motociklu išmaišė visą pasaulį. Viena įspūdingiausių jo kelionių – Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tiesa, būtent ten Algirdas, kaip pats dabar vertina, buvo atsidūręs arčiausiai mirties ribos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių