Festivalis „Karklė“: ir popscenos karalienės šou, ir muzikinio klipo filmavimas

  • Teksto dydis:

Praūžus pirmajai festivalio „Karklė“ dienai – „apšilimui“, pažadėjusiam įspūdingą savaitgalį, antroji diena buvo pasitikta su lūkesčiais.

Pastarieji liko patenkinti su kaupu – antrąją dieną nestigo nei muzikinio, nei pramoginio veiksmo – keturiose festivalio teritorijoje įsikūrusiose scenose siautėjo kontrastingi muzikiniai vėjai ir žibėjo ryškiausios užsienio ir Lietuvos žvaigždės, subūrusios daugiatūkstantinę minią.  Tarp pasirodžiusių – tamsiosios elektronikos šaukliai „Solo ansamblis“, populiarioji roko grupė ba. su Benu Aleksandravičiumi priešaky, sausakimšai scenos prieangius užpildžiusi Jessica Shy. Didžiojoje scenoje daugiatūkstantinę minią sukvietė vienas didžiųjų festivalio muzikinės eilutės vardų – hito „Rampampam“ atlikėja Minelli, o gerokai sutemus čia pat spindėjo scenos karalienė Džordana Butkutė ir savo kūrybą dovanojo muzikos prodiuseris, didžėjus „Ten Walls“.

Pasaulinio lygmens muzikinio vaizdo klipo filmavimas – „Karklės“ festivalyje

Antrąją festivalio dieną pradėjo humoras: gerai išsimiegojusius lankytojus pirmoji prie scenos pakvietė stand-up komedijos rinktinė – Tomas Rinkevič, Vita Žiba ir Deividas Vizgirda –, kuri tapo stipria įžanga į stand-up komedijos žanro grupės „Com.Unija“ pasirodymą. Standuperių pasirodymas buvo išties lauktas – tą bylojo ir didžiulis būrys gero humoro mėgėjų, užpildžiusių visus scenos prieangius. „Com.Unijos“ atstovai „Karklėje“ surengė dar niekur nepristatytos programos premjerą, kuri buvo sutikta itin palankiai – auditorija aktyviai reagavo į pokštus – juokas čia praktiškai netilo.

Įdegę, ritmingai įkaitusiame smėlyje judantys kūnai ir viską sujungianti muzika – vaizdas, primenantis Ibizoje esantį paplūdimį, persikėlė į Baltijos jūros pakrantę Karklėje – čia buvo filmuojamas naujas didžėjaus Jovani muzikinis vaizdo klipas, o jo „pagrindiniais aktoriais“ tapo visi dalyvaujantys festivalyje ir norintys tapti šios unikalios istorijos dalimi.  Geras oras, puiki nuotaika ir muzika lėmė, kad net ir pasibaigus klipo filmavimui paplūdimyje vis dar šėlo būriai žmonių. 

Toje pačioje scenoje – jaunieji muzikos talentai ir didieji festivalio vardai

Vakarop, pagrindinę festivalio sceną, kaip jau įprasta „Karklei“, atidarė jaunieji talentai – grupė „Marabu“, kurie dar 2019 metais tapo jaunųjų grupių konkurso laureatais ir iškovojo šią teisę. Ir nors grupė scenoje pasirodė kaip jaunųjų talentų konkurso laureatė, tačiau profesionalumu ir gebėjimu įtraukti klausytojus nenusileido scenos senbuviams.

Iškart po atidarymo sceną užpildė sunkioji muzika – čia elektrinėmis gitaromis ir būgnais decibelus į dangų kėlė roko grupė „Thundertale“, kurių repertuare dažnam lietuviai pažįstamos, patriotinį atspalvį turinčios dainos.

Įsibėgėjus vakarui, minia prie pagrindinės scenos ėmė sparčiai didėti – į sceną žengė viena iš festivalio „headlinerių“ – atlikėja MInelli, kurios populiarieji hitai „Rampampam“ bei „MMM“ Lietuvos radijo eteryje „pramušė“ stogą ir karaliavo „topuose“ net keliolika savaičių. Lietuvos melomanai itin mylimai atlikėjai savo simpatijas atvirai demonstravo ir „Karklėje“ – audringai šėlo per visas dainas, o sulaukus žymiosios „Rampampam“ dainavo ją unisonu drauge su ryškiąja Minelli. Dainininkė nuo scenos dėkojo Lietuvai, Karklei ir dalijosi, ką reiškia išleisti pasaulinio lygio sėkmės sulaukusį hitą. 

Kopų scenoje skambėjo rokas, didžiojoje – popkaralienės Džordanos muzikinis šėlsmas

Pasukus kiek toliau nuo pagrindinės scenos, veiksmo taipogi netrūko: pirmoji šią sceną antrąją dieną atidarė populiarioji Jessica Shy. Ryškiai Lietuvos scenos padangėje sužibusi atlikėjos kūryba ir pati dainininkė sutraukė daugiatūkstantinę minią – scenos prieangiai tiesiog lūžte lūžo nuo norinčiųjų pasimėgauti koncertu. Atlikėja nudžiugino gerbėjus su kaupu: savo nuostabiu vokalu dovanojo populiariausius kūrinius, o ryškus ir efektingas įvaizdis pagimdė artimą tobulybei pasirodymą, kurį publika galėjo ne tik  išvysti akimis ar išgirsti ausimis, bet ir pajusti atvira širdimi.

Saulei besileidžiant už horizonto, toje pačioje scenoje efektingą pasirodymą surengė grupė ba. su Benu Aleksandravičiumi. Kaip ir įprasta ba. koncertams, ištikimiausi gerbėjai dar gerokai prieš koncertą rikiavosi scenos priešakyje, norėdami būti pačiame energingo koncerto epicentre ir kartoti jau šiuolaikine klasika ir grupės vizitine kortele tapusį šūkį. Iki pasirodymo pabaigos likus nedaug laiko, B. Aleksandravičius atskleidė, jog itin laukia Lietuvos scenos karalienės Džordanos Butkutės pasirodymo.

„Liko keliolika minučių mano koncerto, o tada visi vorele eisim paklausyt Džordanos Butkutės. Žinokit, aš žiauriai laukiu“, – atvirai kalbėjo B. Aleksandravičius.

Scenos popkaralienės Dž. Butkutės koncerto žiauriai laukė ne tik ba., tačiau, atrodytų, visi susirinkusieji „Karklėje“: šviesų nutvieksta erdvė prie pagrindinės šviesos parodė, kad čia susirinko didžioji dalis lankytojų, norinčiųjų išvysti ir paklausyti atlikėjos pasirodymą gyvai. Džordana dalijosi gera nuotaika, buvo sužavėta „Karklės“ publikos atsidavimo „švęsti muziką“. Įspūdingas ir įtraukiantis Džordanos pasirodymas buvo vainikuotas bisu – publikai skanduojant „pakartot“, atlikėja sugrįžo ir su trenksmu užbaigė gyvo garso koncertą su populiariausiųjų kūrinių miksu.

Naktiniai pasirodymai – duoklė elektroninės muzikos mylėtojams

„Solo Ansamblio“ pasirodymas, kaip pridera, įvyko tamsai jau visiškai užgaubus žemę, tačiau net ir ši naktis tamsiosios elektronikos šaukliams pasirodė per šviesi, tad buvo pasinaudota specialiaisiais efektais – teritorijoje buvo apstu dirbtinių dūmų, uždėjusių paslapties šydą. Tiesa, kaip ir dainuoja pati grupė „mums niekad fejerverkų dėl efekto nereikėjo“, tad ir „Karklėje“ didžiausią įspūdį sukūrė kokybiška muzika, kūrybingi tekstai ir šių dviejų sinergija, dovanojusi įsimintiną patirtį.

Kiek po vidurnakčio pagrindinėje scenoje vyko vienas bene laukiamiausių festivalio pasirodymų – nedažnus pasirodymus Lietuvoje rengiantis elektroninės muzikos virtuozas „Ten Walls“ savo debiutą „Karklėje“ pažymėjo ir premjera – festivalyje jis pristatė naujausią savo kūrinį „Runaway“, tačiau gerbėjų nuo scenos nebuvo „paleistas“ be populiariausiojo – „Walking with Elephants“, kurio pirmuosius akordus išgirdusi minia ėmė ošti. Būtent šiuo kūriniu ir buvo pabaigtas didžėjaus pasirodymas.

Šis vyksmas vyko didžiosiose scenose, o kitur jo taip pat netrūko: platų grojaraštį pildė ir kitose scenose skambanti muzika: jau ne pirmą sykį festivalyje pasirodė maištingų tekstus autorius, reperis Mad Money, festivalio debiutantai – alternatyvaus roko grupė „Katarsis“, suradusi savo klausytoją Karklėje, septyniolikmetis repo atlikėjas Lucid Kidd, didžėjus Will-O. Didžėjų scenos gretose pasirodė ir plokšteles iki vėlyvos nakties paplūdimyje suko Martynas Saukaitis, Flaxen Beats ir Filtered Tools duetas ir kiti.

Trečiają festivalio dieną – „Purple Disco Machine“, Inna ir Marijonas Mikutavičius

Paskutiniąją, trečiąją festivalio dieną, finalinės dienos vakarėlio epicentru taps pagrindinė festivalio scena, kurioje pasirodys visas desantas tiek lietuviškųjų, tiek užsienio žvaigždžių. Sceną šią dieną atidarys atlikėjas iš Didžiosios Britanijos, atstovausiantis repo žanrui – „Lord TCO“. Vėliau čia pasigirs šiuolaikinės klasikos atstovai – skambės grupės „BIX“ koncertas, o po jo – kūrybiškoji GJan pristatys savo repertuarą. Viso festivalio vienas laukiamiausių momentų – pagrindinės festivalio žvaigždės, iš Vokietijos kilusios didžėjaus ir prodiuserio „Purple Disco Machine“ pasirodymas įvyks vėlų sekmadienio vakarą pagrindinėje scenoje, o prieš pat vidurnaktį sužibs šio vakaro žvaigždė – Lietuvos publikai puikiai pažįstama ir mylima megahitų atlikėja iš Rumunijos – INNA, dovanosianti įtraukiančius ir karščiu alsuojančius hitus.

Finalinis festivalio momentas pagrindinėje scenoje patikėtas lietuviškosios scenos flangui – savo pasirodymų publiką įaudrins ir džiaugsmingą paskutinę natą festivalyje uždės Lietuvos scenos megažvaigždė Marijonas Mikutavičius.


Šiame straipsnyje: Karklėmuzikos festivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

x

x portretas
Karalienė be karūnos, nesiklausau jos niekada, nepatinka

jokia ji karaliene

jokia ji karaliene portretas
per skambi antraste

VAU ,festivalis Karklyneje buvo ,pedopopmuzika skambejo ,

VAU ,festivalis  Karklyneje buvo ,pedopopmuzika  skambejo ,  portretas
, kandonai kaip fejerverkai sproginejo ,kanapiu dumai verzes per visas skyles , o sperma tekejo per botokso prifarsyruotas visas sesias lupas...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių