A. Bružo vasaros hitas – ironiškai apie „neįkandamus“ Lietuvos kurortus

 • Teksto dydis:

Improvizacijos teatro „Kitas kampas“ įkūrėjas Audrius Bružas pristato muzikinį projektą – dainą ir muzikinį jos vaizdo klipą, kurtą remiantis ironiškais ir nuotaikingas tekstais bei komedijinio žanro principais. Pirmasis aktoriaus muzikinis klipas dainai „Vasaros romanas“ kurtas drauge su režisieriumi Jonu Jakūnu ir prodiuseriu – muzikos autoriumi Žilvinu Žusinu. 

Kūrėjai įsitikinę – nuotaikinga, pozityvi ir visiems lengvai suprantama daina netruks tapti naujuoju vasaros hitu.

„Teofilio Tilvyčio eilėraštis „Per brangiai atsieina...“ tapo inspiracija sukurti dainą, kuri yra apie Lietuvos vasaros kurortus ir kaip ten viskas brangu“, – sakė A. Bružas.

„Kaip tada, kai tekstas buvo sukurtas, taip ir dabar viena pagrindinių atostogų temų sukasi apie tai, ar apsimoka Palangoje atostogauti, ar ne? Atsiperka ar ne? Net ir po pusės metų apie tai kalbėdamas su draugais atsimeni, kad už žiauriai gerą arba blogą kainą viską gavai. Apskritai, po atostogų žmonės retai džiaugiasi, kad buvo smagu ar, kad gerai pailsėjo, dažniau purkštauja, kad viskas labai brangiai kainavo arba, kad nepasisekė su oru“, –juokdamasis mintimis apie dainos idėją dalijosi aktorius.

„Daina gimė labai spontaniškai, po ranka pasitaikius tarpukario Lietuvos poeto T. Tilvyčio tekstui, kurio pagrindu ir parašytas tekstas. Audrius sukūrė antrą teksto dalį, drauge įrašėme priedainį ir turime dainą, kurią su didžiu džiaugsmu pristatome Lietuvai“, – pasakojo Ž. Žusinas.

Dainą ir pagrindinį vaidmenį vaizdo klipe atliko A. Bružo sukurtas ir įkūnytas personažas Ramas Kilogramas, kitaip žinomas Ramo Fifty Gramo slapyvardžiu. Dainoje vasaros piešiamas jo – kieto sportininko ir tuo pačiu naivaus svajotojo akimis – paveikslas. Ramas Fifty Gramas ironiškai vaizduoja laimingo žmogaus prototipą, kuriam svarbiausia – tariama prabanga, pripažinimas ir viso to demonstravimas prieš kitus.

„Šia trumpa istorija norėjosi pasijuokti iš viso vasaros kulto ir tuštybės, kurios šiuo metų laiku yra labai daug. Vakarėliai, atostogos prie jūros, šėlsmas, romanai, įdegę ir ištreniruoti kūnai bei kiti stereotipiniai dalykai, apie kuriuos pagalvojama prisiminus vasarą – visa tai yra puiki medžiaga parodijai kurti. Reikia tik šiek tiek sutirštinti spalvas ir turėsime smagų kūrinį. Tą mes ir padarėme“, – su šypsena pasakojo A. Bružas.

Paklaustas, kam daina skirta, Audrius teigė, jog visiems – ir karštą vasaros dieną važiuosiantiems automobiliu atvirais langais prie jūros ar ežero, ir tiems, kurie laiką leis sodyboje kepant šašlykus ir geriant alų.

„Tai daina, kuri nepykdys nei kaimynų, nei praeivių, nes ji skambės visur. „Vasaros romanas“ – neabejotinai būsimos vasaros hitas, už kurį noriu padėkoti visai nuostabiai kūrybos komandai. Ji prie dainos kūrimo prisidėjo savanoriškai, nes kaip ir aš pamilo idėją bei patikėjo jos sėkme“, – teigė A. Bružas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių