A. Areimos teatras pristato edukacinių renginių ciklą ,,Projekcija“

  • Teksto dydis:

Lapkričio 16 - gruodžio 14 dienomis Artūro Areimos teatras atvers duris teatro studentams, jauniems kūrėjams ir teatro žiūrovams, besidomintiems šiuolaikiniu Europos ir pasaulio teatru.

Projekto metu teatras pristatys net septynis  šiuolaikinių teatro / performanso kūrėjų darbų vaizdo įrašus bei pakvies žiūrovus juos stebėti nemokamai.

Programoje bus pristatyti Olivier de Sagazan, Susanne Kennedy, Needcompany, Luk Perceval ir Rodrigo Garcia darbai. Kiekvieną kūrinį žiūrovams trumpai pristatys teatrologai arba kiti scenos menų profesionalai – Andrius Jevsejevas, Inga Cholmogorova-Sakurako  ir kiti.

Pagrindinis šio projekto renginys – režisieriaus Luko Percevalio jogos-meditacijos seminaras bei diskusija „Dvasingumas teatre“. Po seminaro L. Percevalis pats pristatys savo spektaklį „Dėdė Vania“ bei drauge su žiūrovais stebės spektaklio vaizdo įrašą.

Pasak A. Areimos teatro direktorės Ingos Sanakojevaitės, tai – pirmasis šio teatro edukacinis projektas, kurio idėja kilo jau seniai ir labai natūraliai – tokių renginių, kuriuose būtų rodomi šiuolaikinių spektaklių vaizdo įrašai, esą labai trūksta.

„Manau, kad to ypač trūksta teatro studentams, kuriems šiuolaikinio teatro darbų vaizdo įrašai dažniausiai beveik neprieinami. Beveik visus šiuos darbus ir pati pažiūrėjau tik su Artūru sudarinėdama programą – daugumos iš jų neįmanoma rasti internete, į kitus labai paprastai nenuvažiuosi, treti – daugiau neberodomi. Žinoma, vienas iš įdomiausių akcentų yra susitikimas su režisieriumi Luku Percevaliu. Vystydami pradinę projekto idėją net neįsivaizdavome, kad toks susitikimas galėtų įvykti, bent jau artimiausiu metu“, – pasakojo ji.

„Luko Percevalio spektaklį pirmą kartą pamačiau per „Sirenas“, 2005 metais, kai jis rodė „Otelą“ , ir man tai buvo labai netikėtas ir įdomus minimalistinis spektaklis, nes jo scenografiją sudarė tik fortepijonas, kuriuo grojo garsus pianistas Jensas Thomasas. Tai buvo visiškai naujai perrašyta medžiaga, o gyvo garso muzika visą vidinį aktorių pasaulį išsakė labiau negu pati drama. Man taip pat buvo labai svarbu, jog spektaklis palietė baimės temą, nes baimė formuoja visuomenės moralę, požiūrį vienas į kitą“, – mintimis dalijosi režisierius Artūras Areima.

Jis žėrė komplimentus L. Percevaliui sakydamas, jog jis režisieriui įdomus ir artimas tuo, kad nuolat ieško teatro bei nekuria sau žinomais, aiškiais keliais,.

„Man patinka jo spektakliams būdingas minimalizmas. Žinoma, labai svarbi ir tema, kuria jis atvažiuoja su mumis kalbėtis, nes teatras be dvasingumo iš viso neegzistuoja. Tiesiog kiekvienas skirtingai tą dvasingumą supranta – man, pavyzdžiui, nihilizmas yra vienas iš dvasingumo pagrindinių elementų. Manau, kad tik per nihilizmą, egzistencinę esmės sąvokos paiešką galima atrasti kažkokią savo vidinę moralę ir dvasinį branduolį, apie kuriuos būtų galima kalbėti“, – kalbėjo A. Areima.

Renginių ciklo „Projekcija“ programa:

Lapkričio 16 d. 18 val.

Olivier de Sagazan „Transfiguration“, „Hybridation“.

Lapkričio 17 d.  18val.

Susanne Kenedy „Hideous (Wo)men“.

Gruodžio 1 d.

Luko Percevalio jogos-meditacijos seminaras, diskusija „Dvasingumas teatre“;

Spektaklio ,,Dėdė Vania” peržiūra.

Gruodžio 7 d. 18val.

Needcompany „The Porcelain Project“.

Gruodžio 8 d. 18 val.

Needcompany „The Blind Poet“.

Gruodžio 14 d. 18val.

Rodrigo Garcia „Golgota Picnic“.

Vieta: A .Areimos teatras (Ateities g. 10, Baltupiai, Vilnius).NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių