90-ąjį kartą bus išdalyti „Oskarai“: įdomūs faktai apie pretendentus

  • Teksto dydis:

Per sekmadienį įvyksiančią jau 90-ąją „Oskarų“ įteikimo ceremoniją dėl pagrindinių apdovanojimų tikriausiai susirems „Vandens forma“ (The Shape of Water) ir „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri).

Tačiau su šia metine kino švente susijusios statistinės detalės gali būti tokios pat intriguojančios kaip ir naujienos, kuris filmas gavo daugiausiai statulėlių.

Žemiau pateikiame kelis įdomius faktus ir skaičius apie šių metų pretendentus į Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus.

Pripažįstamos kino kūrėjos

Daugiau kaip 7 tūkst. JAV Kino meno ir mokslo akademijos balsuotojų šiemet vis dėlto prisiminė, kad kiną kuria ir moterys.

Greta Gerwig (Greta Gervig), pagerbta už juostą „Lady Bird“, yra tik penkta moteris, nominuota geriausio režisieriaus kategorijoje ir pirmoji nuo 2010 metų, kai šioje kategorijoje su „Išminuotojų būriu“ (The Hurt Locker) laimėjo Kathryn Bigelow (Ketrin Bigelou).

Rachel Morrison (Reičl Morison), filmo „Purvinas“ (Mudbound) kinematografė, yra pirmoji moteris, nominuota kinematografijos kategorijoje.

Tegyvuoja karalienė Meryl

Meryl Streep (Meril Strip) sustiprino savo, kaip daugiausia kartų per visą „Oskarų“ istoriją nominuotos atlikėjos, pozicijas. Savo 21-ąją nominaciją ji gavo už darbą Steveno Spielbergo (Stiveno Spilbergo) juostoje „Valstybės paslaptis“ (The Post).

Tris savo „Oskarų“ statulėles ji yra gavusi už darbą filmuose „Kramer prieš Kramerį“ (Kramer vs. Kramer (1979 metai)), „Sofijos pasirinkimas“ (Sophie's Choice (1982)) ir „Geležinė ledi“ (The Iron Lady (2011)).

Sveikinimai maestro

Johnas Williamsas (Džonas Viljamsas) padidino ir taip rekordinį nominacijų geriausios muzikos kategorijoje skaičių: savo 46-ąją nominaciją jis gavo už „Žvaigždžių karus: paskutinius džedajus“ (Star Wars: The last Jedi).

Bendrai jis turi 51 nominaciją, tarp jų ir penkias geriausios originalios dainos kategorijoje. Tai didžiausias skaičius, kuriuo gali pasigirti šiuo metu gyvenantys kūrėjai, ir antras skaičius po Walto Disney (Volto Disnėjaus), gavusio 59 nominacijas.

Kobe Bryantas: „Oskarų“ naudingiausias žaidėjas?

Krepšininkas Kobe Bryantas (Kobė Brajentas) „Oskarams“ buvo nominuotas už bendrą darbą su menininku Glenu Keane'u (Glenu Kinu) ir kompozitoriumi J.Williamsu trumpametražiniame filme „Dear Basketball“.

„Ką?? Tai už vaizduotės pasaulio ribų“, – pasirodžius naujienoms socialiniame tinkle „Twitter“ parašė 39 metų K.Bryantas.

Laureatus prognozuojanti interneto svetainė „Gold Derby“ nurodo, kad K. Bryantas yra favoritas laimėti geriausio trumpametražio animacinio filmo „Oskarą“, bet tokia pergalė galėtų patikti ne visiems. Po Harvey Weinsteino (Harvio Veinsteino) skandalo ji primintų, kad „Los Angeles Lakers“ legenda buvo areštuota dėl įtariamo 19-metės viešbučio darbuotojos išžaginimo Kolorade 2003 metais.

K. Bryantas pripažino lytinį aktą, bet tvirtino, kad jis įvyko abipusiu sutikimu. Baudžiamoji byla buvo nutraukta kaltintojai atsisakius liudyti, bet K. Bryantui buvo iškelta civilinė byla.

Pagal susitarimą be teismo jis viešai atsiprašė savo kaltintojos, bet kaltės nepripažino.

Nusivylimai ir netikėtumai

Į „Oskarus“ negalės pretenduoti „Auksinių gaublių“ nominacijas gavę Armie Hammeris iš filmo „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name) ir Hong Chau, suvaidinusi „Susimažinime“ (Downsizing), taip pat – „Nuostabioji moteris“ (Wonder Woman).

„Purvinas“ ir „Didžioji liga“ (The Big Sick) nefigūruoja geriausio filmo kategorijoje, bet gavo kitų nominacijų.

Geriausio režisieriaus kategorijos nominacijų negavo S. Spielbergas („Valstybės paslaptis“) ir Martinas McDonaghas (Martinas Makdonas, „Trys stendai“), nors pastatė du iš labiausiai pripažintų metų filmų.

Kita vertus, netikėtą, jau aštuntą, nominaciją už vaidybą gavo Denzelis Washingtonas, kuris ir iki šiol buvo daugiausia nominacijų per „Oskarų“ istoriją turintis juodaodis aktorius. Jis yra laimėjęs du kartus, už „Triumfą“ (Glory) ir „Išbandymų dieną“ (Training Day).

D.Washingtonas taip pat turi geriausio filmo nominaciją už 2016 metų filmą „Tvoros“ (Fences), kurį režisavo ir padėjo prodiusuoti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių