Virtuvės sienelė – įspūdingas akcentas

Gana ilgą laiką populiarios buvo vienspalvės, susiliejančios su sienomis ir gyvenamosiomis erdvėmis virtuvės. Vyravo pasteliniai, neutralūs tonai, lakoniškos formos. Šiais metais jose daugėja ryškių spalvų, įmantrių raštų, dekoratyvių motyvų. Ypač išraiškinga detale tampa sienelė už plautuvės ir viryklės. Anksčiau ją buvo siekiama padaryti kuo labiau nepastebimą, o dabar ji pirmiausiai krinta į akis.

Nuo stalviršio iki lubų

Tradicinė virtuvės sienelė neužima didelio ploto – erdvė tarp pakabinamųjų spintelių ar lentynų ir darbastalio dažniausiai tesiekia apie pusę metro. Dizaineriai, siekdami dar didesnio efekto, siūlo apsieiti be spintelių arba rinktis atviras, lengvas lentynas, kurios sienos beveik neuždengia. Ir visą ją iki pat lubų nudažyti ryškia spalva, apklijuoti originalaus piešinio plytelėmis, tapetu ar kita medžiaga.

Toks sprendimas virtuvės interjerui suteikia modernumo. Be to, patalpa atrodo erdvesnė, atviresnė, šviesesnė. Kartu kuriamas švaros, darnos įspūdis. Tai daug tinkamesnis fonas maisto ruošimo zonai, kuri daugiausia yra apkrauta produktais, indais, įrankiais, įranga. Pakeli galvą – ir gali paganyti akis. Jeigu darbastalis yra ties langais, taip pat geriau nekabinti virš jo spintelių.

Neįprasta? Taip, tačiau, jei norite būti šiuolaikiški, atsikratykite stereotipų. Pavyzdžiui, kad plytelės, jeigu jomis išklijuotas didelis plotas, atrodo nejaukiai. Nieko panašaus, jei jos įdomios formos, netikėto rašto. Arba kad jų reikia tik ten, kur tykšta vanduo, riebalai, maisto likučiai (ties plautuve, virykle). Metas keisti ir požiūrį, kad virtuvėje nepraktiška klijuoti tapetus.

Formų ir spalvų eksperimentai

Įdomi virtuvės sienelė yra puikus būdas jos interjerui suteikti asmeniškumo. Galimybių yra begalės, nes medžiagų, spalvų, raštų, tekstūrų, dangų pasirinkimas leidžia įgyvendinti pačias drąsiausias, originaliausias idėjas. 2019-aisiais madingos tarsi nublukusios žalios ir mėlynos spalvos, melsvai žalia turkio, matinė juoda, labai tamsi pilka, taip pat geltona ir plytų raudona.

Populiarūs nespalvoti grafiški, geometriniai, botaniniai raštai. Rinkdamiesi plyteles atkreipkite dėmesį, kad madingiausios išlieka didmiesčio estetiką atspindinčios metro stiliaus plytelės, nedidelės, stačiakampės, su briaunomis. Ypač efektingai atrodo su blizgia metalo apdaila. Nauja tai, kad jos klijuojamos ne tik įprasta tvarka, bet ir įdomesnėmis konfigūracijomis, pavyzdžiui, eglute.

Kita vis dar neišėjusi iš mados plytelių forma – šešiakampis. Tiesa, jos gali būti ne tik visai mažos ar vidutinės, bet ir gana didelių išmatavimų. Jas galima išdėstyti nebūtinai tvarkingomis eilėmis, o sukuriant įdomios konfigūracijos netaisyklingos formos piešinį, kuris atrodo itin dekoratyviai. Žinoma, tai įmanoma tik tuomet, kai yra pakankamai vietos. Siena virš darbastalio tam kaip tik tinkama.

Ieškokite netradicinių sprendimų

Dar viena tendencija – didelės stačiakampės plytelės, kurių sujungimų beveik nematyti, atrodo, lyg siena būtų padengta vientisa danga. Jos gali būti vienspalvės ryškios arba išmargintos ornamentais. Jie gali būti sukurti ne tik žmogaus, bet ir gamtos, pavyzdžiui jei tai bus natūralus akmuo, granitas ar marmuras, su savitu gyslelių piešiniu arba natūraliai sendintas metalas.

Kalbant apie metalą, būkite kūrybingi, galima naudoti ir įvairias alternatyvias dangas, ne tik metalizuotas plyteles, plokštes, bet ir metalo lakštus iš statybinių medžiagų parduotuvės, jei jie bus perforuoti, atrodys ypač žaismingai. Naudojamos įvairios metalo rūšys: ir varis, ir plienas, ir aliuminis, ir cinkas. Skirtinga apdaila – pašiauštas, matinis suteiks sienai įdomią tekstūrą.

Kitas pasirinkimas – spalvotos stiklinės plytelės bei mozaikos, iš jų galima sukurti subtilius ornamentus, piešinius, kompozicijas. Nespalvotu stiklu uždegtas audinys ar tapetas, žemėlapis, netgi nuotraukos taip pat puiki idėja virtuvės sienelei. Tinka ir medis, jeigu jis bus senas, atkeliavęs iš griaunamų namų, sandėlių, pataikysite koja kojon su mada – antrinis medžiagų panaudojimas ypač skatinamas.

Į ką atkreipti dėmesį?

Apšvietimas. Pasirūpinkite, kad virtuvės sienelė ar visa siena būtų tinkamai apšviesta, tik taip išryškės jos grožis bei dekoratyvumas. Dieną ją turėtų pasiekti natūrali šviesa, vakare pasitelkite sieninius, lubų šviestuvus ar po spintelėmis sumontuotą apšvietimą.

Aplinka. Ryškioms spalvoms, raštuotoms ar įdomios tekstūros sienų dangoms reikia ramesnio fono, tad rinkitės neutralią baldų, grindų, kitų sienų, interjero tekstilės (kilimų, užuolaidų) tonų paletę.

Pusiausvyra. Jei sieną dengiate blizgiomis plytelėmis, metalu ar stiklu, metalizuotomis plokštėmis ar tapetais, kiti paviršiai tebus matiniai. Taip sukursite harmoningą aplinką, kurioje gerai jausitės.

Saikas. Nepersistenkite eksperimentuodami spalvomis ir raštais. Ryškių spalvų nenaudokite daugiau nei dviejų ar trijų, stambius raštus derinkite su smulkiais ar vienspalvėmis dangomis, paviršiais.

Atsparumas. Prieš rinkdamiesi, kaip dekoruoti virtuvės sienelę, pagalvokite ne tik apie estetiką, bet ir apie praktiškumą – atsparumą drėgmei, maisto likučiams, karštiems riebalams, mechaniniams pažeidimams.

Netikėtos idėjos

Vienovė. Virtuvės sienelė, kuri tęsiasi iki pat lubų, atrodys dar įspūdingiau, jeigu ta pačia spalva nudažysite, tuo pačiu tapetu, plytelėmis ar plokštėmis dekoruosite ir garų rinktuvą, ir abipus jo šonuose kabančias spinteles. Tada šie elementai tarsi išnyks erdvėje, neblaškys dėmesio, jį galėsite sutelkti į dekorą. Tai suteiks virtuvės interjerui vientisumo.

Koliažas. Jei ant šios sienos yra tik keletas lengvų atvirų lentynų, apatinę jos dalį iki lentynų apačios galima dengti plytelėmis, medžio, stiklo ar metalo plokštėmis, o viršutinę nudažyti ar užklijuoti tapetą. Dažyti galima ne tik lygiai, viena spalva, įvairios geometrinės formos ir raštai, pavyzdžiui rombai, kontrastingų spalvų juostos taip pat atrodo labai žaismingai.

Vintažas. Gyvenate sename name? Galbūt, užuot stengęsi visus paviršius paversti tobulai lygiais užglaistydami kiekvieną įtrūkimą, tereikia nuvalyti sutrūkinėjusio tinko sluoksnius ir atidengti po jais esantį seną aptrupėjusį betoną ar plytas. Grubi autentiška tekstūra, laiko ženklai virtuvės interjerui suteiks unikalumo ir pavers šią patalpą pačia jaukiausia.

Inkliuzas. Pasirinktą gamtos fotomotyvą galima atspausti ant stiklo ir juo uždengti sieną tarp spintelių ir darbastalio – atrodys lyg langas, už kurio atsiveria pievos, miško ar kitos gražios gamtos vietos vaizdas. Tad jei gyvenate miesto centre ar rajone, kuriame trūksta žalumos, pasikvieskite ją į namus. Net pati nuobodžiausia virtuvė akimirksniu atgis.

Mokyklinė lenta. Specialiais mokyklinių lentų dažais nudažyta virtuvės siena gali tapti namų skelbimų lenta, ant kurios spalvota kreidele patogu užsirašyti naujo patiekalo receptą, suplanuotus darbus, įkvepiančią citatą. Galima rinktis tradicinę juodą spalvą. Tačiau mokyklinių lentų dažų yra ir mėlynų, ir žalių, ir raudonų. Tikrai smagi, žaisminga interjero detalė.NAUJAUSI KOMENTARAI

vilnietis

vilnietis portretas
patiko, valyti galima ne kartą

Auka

Auka portretas
Vieną kartą išvalysi -(dar ir išsivalo tik su priemonėm, nes riebalai) - prakeiksi velniop tą grožį.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių